Ana içeriğe atla

ZAYIFLAMANIN EN KOLAY YOLLARIBiz kızlar hayatımızın belki de %80'inde diyetteyiz öyle değil mi?

Aslında diyet yapmadan sadece ufak detaylara dikkat ederek zayıflamak ve zayıf kalmak mümkün 
Önce sağlığımız için sonra fazla kilolardan kurtulmak için - fast food'u - minimum a indirmek önemli! o çok sevdiğimiz cipsler, asitli ve çok şekerli içecekler... önce minimuma iniyor. sonra vedalaşıyoruz.
2. kural ise ben su içemiyorum demek yok! bol bol su içeceğiz. Vücudumuzu içeriden de temizlememiz gerekiyor. Su içmek metabolizmamızı da hızlandıracak günde 2-3 litre tüketmemiz gerekiyor. *Suyunuzun içine limon, tarçın, elma katarak içimini kolay hale de getirebilirsiniz.
Ayrıca yeşil çay da içerek metabolizma hızınızı arttırabilirsiniz.

Gelelim yaptığımız diğer basit bir hataya; hızlı yemek yemek ve çiğnemeden lokmaları yutmak.
-Fark etmeden çok hızlı yemek yiyoruz. Onun yerine tatlı tatlı çiğneyerek, yemeğin tadını alarak yemek yersek midemiz mutlu olur ve yediklerimizin sindirimi daha kolay olacağından kilo almamız zorlaşak. :)

Porsiyonlar!! Evde tabakları doldurup bir de onları bitirmeye çalışmak bize kilo aldırıyor farkında mıyız ? Onun yerine az az alıp doymadığınızı düşündüğünüzde tekrar biraz daha almak en iyisi..
Bu küçük ama yine önemli bir detay. 

Gelelim diğer basamağa yemek öncesine çorba ekleyebilirsiniz. Böylelikle bir sonraki porsiyonunuz ister istemez biraz daha küçülecek ve yemek miktarınız azalacak. 

Ekmek yemeyin derim. "Yok ekmeksiz olmaz" derseniz , kendinize sınır koyun günde 2 dilim gibi :)

Geldik uyku düzenine biliyorsunuz ki uyurken de kalori yakmaya devam ediyoruz. özellikle 23:00 - 03:00 arası uyuduğumuz uyku vücudumuzu yenileniyor, cildimizi güzelleşiyor :) 
Düzensiz uyku ise kilo almanıza sebep olur.
Şimdi içtiğimize dikkat ettik, yediklerimize ve uykumuza dikkat ettik. Son olarakta gün içinde hareket etmeye dikkat edersek her şey tamam böyle bir yaşam biçimini benimsersek otomatik olarak zayıflar ve sağlıklı kalabilirsiniz. Benden söylemesi..

Yorumlar

  1. güzel yazı için teşekkürler canım :)

    YanıtlayınSil
  2. Bloggerlar Sanal Alemde Buluşuyor!
    Merhaba, yazınız için teşekkürler. Bloggerların buluşma ve sosyal paylaşım platformunda sizleri de aramızda görmek isteriz. Böylelikle diğer bloggerları tanıyabilir, yeni fikirler edinebilir ve içeriklerinizi daha geniş kitleye tanıtabilirsiniz. İyi çalışmalar.
    http://blogworld.com.tr.ht//welcome

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Temiz İçerikli Ürünlere Mer'aba (!)

   Merhaba sevgili Heranyegane okuyucuları :)  Bugün sizlere faydalı olacağını düşündüğüm bir konu ile karşınızdayım. Tüm hemcinslerimin derdi ileriki yaşlarda daha iyi görünmek değil mi? İleride bile değil her an hatta şimdi , şu an iyi görünmek!! !!!   " Bu yüzünden de en iyi yatırım cildinize yaptığınız yatırım "   diyorum ben :)     Özellikle 40'lı yaşlarda cildimizin çok daha iyi görünmesi için şimdiden hem beslenmemize hem kullandığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekiyor. Spora vs. hiç girmiyorum bile. Kızlar işimiz çok zor onu biliyoruz di mi? İyi veya sağlıklı olmak hiç kolay değil. Ben şahsen sadece 1 gün boyunca %100 sağlıklı beslenebiliyorum.  Da-ya-na-mı-yo-rum! Neyse bunları geçelim.   Artık dönem içeriği temiz ürünler kullanma dönemi. Sheido, Clarins, Bobbibrown, Lacome vs. gibi kozmetik firmalarının cilt bakımı ürünlerinden uzak durma vakti. Gelelim temiz içerikli ürün dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk sorulara.. Peki diğer markalar kadar etk

HAFTANIN KEŞİFLERİ

Cuma geldi hoş geldi. Her cuma hafta boyunca keşfettiğim şeylerden bahsetmeye başladığımı söylemiştim .. Bu hafta yeni hiçbir şey ile tanışmadım. Bu yüzden bu hafta içerisinde yeni aldığım ve yeni başladığım şeylere yer verdim :) Bakalım bu hafta neler olmuş. Başlayalıımm.. PLANNER   Evet bu hafta hayatıma bir planner dahil oldu. Çok keyifli olduğunu size nasıl anlatabilirim. Aldığımdan günden itibaren yanımdan ayırmıyorum. Öyle ki salonda oturuyorsam bile yanımda duruyor. Anlık aklıma gelebilecek yapmam gerekenleri veya unutmamam gerekenleri not alıyorum. İlk hevesler tabi bunlar abartıyorumdur.. Yeni ve haftalık<< >> Eski ve 2017 Yıllık  Yapacağım şeyleri artık unutmuyorum diyeceğimi mi sandın? Yanıldınız. Hala unutuyorum :( Mesela D&R gidip yapılan Lammy kalemimi almam lazım fakat neredeyse 2 hafta olacak alamadım . Planner bu konu da bana sıfır yardımcı oldu. Olsun ileride bu defteri karıştırdığım zaman hangi tarihte ne yapmışım görüyor olacağım. 

EL VE TIRNAK BAKIMI HAKKINDA

MER'ABA  Hem çok sevdiğimiz hem çok zamanımızı aldığı için şikayet ettiğimiz bir şey varsa oda el ve tırnak bakımımız değil mi?  Manikür yapmadığı halde çok güzel tırnakları olanlara hayranım. Ayrıcalıklı genetik diyoruz buna. Benim tırnaklarım malesef öyle değil. O yüzden manikür yaptırmak zorundayım ve bu durumdan bıkkınlık geldi. Evde kolay manikür yöntemleri ile kendim yapmayı denedim. Sonuç başaralı değil!! Olmuyor ben yapamıyorum. O etlerimizi aldığımız zımbırtıyı/makası doğru tutamayorum. Çözümü ise tırnak etlerime gün aşırı bakım yapmakta buldum.. Böylelikle manikür ihtiyacımı ayda 1 e düşürdüm. Şimdi nasıl bakım uyguladığımdan bahsedeceğim. Deneme yanılmalar ve tavsiyeler üzerine buldum bu ürünlerimi. İlk başta ne ile başlayorduk ? Peeling ile başlıyorum.. Aşağıda gördüğünüz yves rocher markasının aşırı işlevsiz görünen ama elleri yumuşacık yapan peeling i ellerinizi maniküre hazırlıyor.. Törpü!! Önce tabi tırnaklarımızı törpülüyoruz. Veya uzun g