FİLM ARŞİVİ

Eylül 05, 2015 2 Comments A+ a-
  Kaliteli filmler izleyip , harika kitaplar okuyorum sırf bu yüzden bile şanslı olduğumu söyleyebilirim..
   İzlediğim filmlerden ise iliklerime kadar etkileniyorum. Bu yüzden korku filmlerini ne denli sevsem de sık sık izleyemiyorum. Mesela Sinister 2 vizyondaymış . İzlesem uykularım kaçıyor izlemesem merak ediyorum. Böyle acı çekiyorum işte.


 Bu hafta 2 kez sinemaya gittim . İlkinde Pixels filmini izledim. Çok eğlenceli, komik bir film hala vizyonda izlemenizi tavsiye ederim. Sonrasında Kod adı: UNCLE geliyor. Çok beğendim yine eğlenceli ve aksiyon dolu bir film. Bu filmler hala vizyonda olduğu için pek bir şey yazmak istemiyorum.

THE SWITCH - SÜRPRİZ BABAİlla ki IMDb puanı tavan yapmış filmler izlemek zorunda değiliz. Veyahut filmden sonra hayatımızı sorgulayacak fikirler edinmek zorunda değiliz. Bazen sadece vakit geçirmek ve beynimizi boş bırakmaktansa oyalayayım ve eğlendireyim diyebiliriz. Mısırımızı patlatmak yerine kahvaltıdan sonra "türk kahvemizi" elimize alıp bir film izleyebiliriz. İşte böyle sabahlara uyacak şahane bir film. Sonra güne başlamak harika oluyor. Mesela bir cumartesi sabahı ..

 Romantik komedi filmlerinin kadını Jennifer Aniston. "Romantik komedi§jennifer Aniston"  ikisi birbirine öyle çok yakışıyor ki. Olağanüstü bir oyuncu.

 Filmin konusu maalesef Türk seyircisine ilginç geliyor hatta filmi saçma bulup izlemiyorlar. Filmde hala evleneceği adamı bulamamış 40 yaşında bir kadının suni döllenme yoluyla hamile  kalmaya karar vermesini anlatıyor.


Yine duygusal dalgalanmalar, kararsızlıklar, kader oyunları, yanlış kararlar gibi etkenler başrolde.-en sevdiğim. Çünkü insanlar mükemmel değil. Filmlerde de mükemmel giden hayatlara mükemmel ilişkilerin yerleştirilmesi bana doğru gelmiyor. Mesela doğru insanların aynı anda aynı taksiye binmesi gibi. Buradaysa yıllardır birbirini tanıyan doğru insanlar bir araya gelmek için 40 yaşlarını bekliyor. -HARİKA. Tabii ki harika değil !! Sadece şaka yapıyorum. En azından gerçeğe yakın olması -HARİKA.

Filmimize dönemeyecek kadar konuyu saptırdığıma göre cumartesi sabahınızı anlamlandıracak bu filmle sizi baş başa bırakıyorum. Bu arada ben bu filmi iki kez izledim. Denk geldi çünkü :)

*

KUMDAN KALELER İÇİN SAVAŞIRKEN KRALLAR,
SAVAŞLARDAN KAÇAN KALESİZ ÇOCUKLAR,
ÖLÜ BALIKLAR GİBİ SAHİLE VURDULAR.

2 yorum

Write yorum
7 Eylül 2015 03:13 delete

merhaba blog keşif etkinliğinde gördüm bloğunuzu takibe aldım bende bekliyorum bloğuma ;)

http://misevimm.blogspot.com.tr/

Reply
avatar
8 Eylül 2015 10:25 delete

hoş geldiniz :) blog sayfanızı hemen ziyaret edeceğim :)

Reply
avatar