Ana içeriğe atla

FİLM ARŞİVİ
  Kaliteli filmler izleyip , harika kitaplar okuyorum sırf bu yüzden bile şanslı olduğumu söyleyebilirim..
   İzlediğim filmlerden ise iliklerime kadar etkileniyorum. Bu yüzden korku filmlerini ne denli sevsem de sık sık izleyemiyorum. Mesela Sinister 2 vizyondaymış . İzlesem uykularım kaçıyor izlemesem merak ediyorum. Böyle acı çekiyorum işte.


 Bu hafta 2 kez sinemaya gittim . İlkinde Pixels filmini izledim. Çok eğlenceli, komik bir film hala vizyonda izlemenizi tavsiye ederim. Sonrasında Kod adı: UNCLE geliyor. Çok beğendim yine eğlenceli ve aksiyon dolu bir film. Bu filmler hala vizyonda olduğu için pek bir şey yazmak istemiyorum.

THE SWITCH - SÜRPRİZ BABAİlla ki IMDb puanı tavan yapmış filmler izlemek zorunda değiliz. Veyahut filmden sonra hayatımızı sorgulayacak fikirler edinmek zorunda değiliz. Bazen sadece vakit geçirmek ve beynimizi boş bırakmaktansa oyalayayım ve eğlendireyim diyebiliriz. Mısırımızı patlatmak yerine kahvaltıdan sonra "türk kahvemizi" elimize alıp bir film izleyebiliriz. İşte böyle sabahlara uyacak şahane bir film. Sonra güne başlamak harika oluyor. Mesela bir cumartesi sabahı ..

 Romantik komedi filmlerinin kadını Jennifer Aniston. "Romantik komedi§jennifer Aniston"  ikisi birbirine öyle çok yakışıyor ki. Olağanüstü bir oyuncu.

 Filmin konusu maalesef Türk seyircisine ilginç geliyor hatta filmi saçma bulup izlemiyorlar. Filmde hala evleneceği adamı bulamamış 40 yaşında bir kadının suni döllenme yoluyla hamile  kalmaya karar vermesini anlatıyor.


Yine duygusal dalgalanmalar, kararsızlıklar, kader oyunları, yanlış kararlar gibi etkenler başrolde.-en sevdiğim. Çünkü insanlar mükemmel değil. Filmlerde de mükemmel giden hayatlara mükemmel ilişkilerin yerleştirilmesi bana doğru gelmiyor. Mesela doğru insanların aynı anda aynı taksiye binmesi gibi. Buradaysa yıllardır birbirini tanıyan doğru insanlar bir araya gelmek için 40 yaşlarını bekliyor. -HARİKA. Tabii ki harika değil !! Sadece şaka yapıyorum. En azından gerçeğe yakın olması -HARİKA.

Filmimize dönemeyecek kadar konuyu saptırdığıma göre cumartesi sabahınızı anlamlandıracak bu filmle sizi baş başa bırakıyorum. Bu arada ben bu filmi iki kez izledim. Denk geldi çünkü :)

*

KUMDAN KALELER İÇİN SAVAŞIRKEN KRALLAR,
SAVAŞLARDAN KAÇAN KALESİZ ÇOCUKLAR,
ÖLÜ BALIKLAR GİBİ SAHİLE VURDULAR.

Yorumlar

 1. merhaba blog keşif etkinliğinde gördüm bloğunuzu takibe aldım bende bekliyorum bloğuma ;)

  http://misevimm.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hoş geldiniz :) blog sayfanızı hemen ziyaret edeceğim :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Temiz İçerikli Ürünlere Mer'aba (!)

Merhaba sevgili Heranyegane okuyucuları :)

 Bugün sizlere faydalı olacağını düşündüğüm bir konu ile karşınızdayım. Tüm hemcinslerimin derdi ileriki yaşlarda daha iyi görünmek değil mi? İleride bile değil her an hatta şimdi , şu an iyi görünmek!! !!!

" Bu yüzünden de en iyi yatırım cildinize yaptığınız yatırım "  diyorum ben :)

  Özellikle 40'lı yaşlarda cildimizin çok daha iyi görünmesi için şimdiden hem beslenmemize hem kullandığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekiyor. Spora vs. hiç girmiyorum bile. Kızlar işimiz çok zor onu biliyoruz di mi? İyi veya sağlıklı olmak hiç kolay değil. Ben şahsen sadece 1 gün boyunca %100 sağlıklı beslenebiliyorum.  Da-ya-na-mı-yo-rum! Neyse bunları geçelim.

  Artık dönem içeriği temiz ürünler kullanma dönemi. Sheido, Clarins, Bobbibrown, Lacome vs. gibi kozmetik firmalarının cilt bakımı ürünlerinden uzak durma vakti. Gelelim temiz içerikli ürün dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk sorulara..


Peki diğer markalar kadar etkililer mi? 

Temiz içe…

NİKE & ADİDAS ' ın Kıyasıya Rekabeti

Sonunda buradayım.
Özgür olmayı, sevdiğim şeylere vakit ayırmayı inanılmaz özledim.
Hem de çevremden blog sayfam ile ilgili güzel sözler duydum da geldim.
Bu durum beni çok mutlu ediyor.

Sizler için bahara uygun bir konu seçtim bugün. Geri dönüşüm muhteşem olsun dedim. (Kulaklarımda filmlerdeki kötü karakter kahkahası yankılandı.) Biraz saçmalayabilirim, çünkü vize haftasından yeni çıktım tadını çıkarıyorum. Ayrıca saçmalamayı severim.

Sizce alışveriş merkezine girdiğimde ilk hangi mağazaya uğruyorumdur? -Sephora mı?- Çok fena yanıldınız.

*Foot Locker !! *
- Acaba Nike Air Force geldi mi?
 -HAYIR!! GELMEöÖEÖDDİİÖOÖOİİ!! diyen satıcılarla muhatap oluyorum.
1 aydır derin üzüntüyle çıkıyorum o mağazadan.
Ayrıca sıcak günler için rahatsız bir ayakkabıymış, hava almıyormuş diyerek kendimi kandırdım. (ki gerçekten öyleymiş **.)

Merak edenler için görseli ;


Uzun modeli de var fakat benim tercih değiller. ( Türkçeme alkış istiyorum, bilerek düzeltmedim.)

İşte bu Nike Air Force ayakkabılar yo…

ÇAĞRI BARAN ' A

Uzun zamandır yayınlayabilmek için bir konu bulamamaktan yakınıyordum.

Aklıma bir şey geliyor boş sayfanın karşısına geçiyordum sonra bir şey oluyordu, vazgeçiyordum.

Araştırma yapmaya başlıyordum, sonra yine vazgeçiyordum.

Kısacası iyice kopmuş gitmiştim. Bu sayfaya geri dönmeyecektim.


...

Gel gelelim 25 yıllık hayatımın en büyük acısını yaşıyorum.

O artık aramızda  değil. Bunu kabullensem bile. Bir şeylerin bitmiş olmasını kabul edemiyorum.
Demek istediğim anılar,hisler.. hiç yaşanmamış gibi bitmiş olamaz...
Bunların yok olmasını kabul edemiyorum.

Uzun zamandır konuşmuyor olmamızı kaldıramıyorum.
Eksildim.
Çok özlüyorum..

Keşkelerim çok fazla.


Arkadaşım desem az kalır, yanlış olur biliyorum.
Şöyle ifade edebilirim.

"Yanındayken şımarık bir kız çocuğu olabiliyordum. Aynı sıraları paylaştık . Hocalardan benim yüzümden az mı eksiler aldı. "Çağrı konuşma" dediklerinde "ben değil Özge konuştu" hiç demedi. Birbirimizle hep uğraştık. Eşek göz derdi bana. Ben sinir…