9 Eyl 2017

-Moda-mızı yaratıyoruz..

      Elle UK aksesuar editörü Donna Wallace şöyle bir söz söyledi:

Aslında hepimiz aynı ayakkabıları giyiyoruz – Stan Smiths,Converse,Vans,Nike- bu nedenle çoraplar ayakkabılarımızı farklı bir biçimde giymenin harika bir yolu..


  Şuna varmak istiyorum, modanın parçaları aslında sektör ihtiyacından doğarak hayatımıza katılıyor. Ölmek üzere olan bir sektör düşünelim mesela -mendil üretimi- artık kimse renkli mendilleri cebinde taşımıyor veya bayramlarda mendil arasında harçlık verilmiyor. Rengarenk yumuşacık kumaşlardan mendiller tüm mağazaları süslemiyor öyle değil mi? Benim gördüğüm kadarıyla takım elbiseleri tamamlayan bir aksesuar olarak kaldı mendil.Ceplerimizden ucu görünen mendiller -moda- olur ve hayatımıza geri döner kim bilir? Yeni bir talep ortaya çıkar, ponpon satışları düşerken mendiller ortaya çıkar... 
 Çoraplar da bir noktada bu sebepten moda oldu. Artık çoraplar sadece ayağımızı ısıtmak için kullandığımız bir giysi değil. Başlı başına aksesuar.


Ülkemizde gündelik hayata ne kadar katabildik tartışılır, fakat en azından kendimizi yansıtabilmek için güzel bir araç olabilir. Deneyip ekonomiye can vermekte fayda var .

Öpüyorum..


Sevgiler,


Instagram hesabımı takip etmeyi unutmayın : ozgetaskin0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...