Film Arşivi

Haziran 25, 2015 0 Comments A+ a-
2015 - ABD
Bilim Kurgu ,   Dram
120 Dak.
Jason Pagan  Gezi yazısının arasına dün gece izlediğim filmi sıkıştırmak istiyorum. Hala etkisindeyken sizlerle düşüncelerini hemen paylaşmalıyım.  Öyle abartılacak kadar iyi bir film olmadığını hemen söyleyeyim.  Diğer zaman yolculuğu filmlerinde geçmişe olan yolculuklardan sadece ana karakterler etkilenirken bu filmde tüm dünya etkileniyor. Bu kısmı beni hemen kazandı. Çünkü mantıken de böyle olması gerekiyor. Ayrıca film el kamerası ile çekilmiş ama öyle kafaları sarsmıyor ya da kalitesizliğin dibine vurmuyor.
Göze çarpan mantık hataları da yok sadece filmin sonunda benim yakaladığım bir mantık hatası var . Onu sizler de yakalarsınız eminim. Filmde yine ana karakterler sosyal ortamdan dışlanmış. Sosyal veya görünür olabilmek için yanıp tutuşuyorlar. Neden bilmiyorum ama hep görünür olmak uğruna bir şeyler yapılıyor böyle filmlerde daha önce bahsettiğim chronicle(doğaüstü) filminde de böyledi. Filme ulaşmak için TIK .
Filme dönüyorum bakalım daha neler söyleyebilirim; kadronun tamamı yeni ve genç oyunculardan oluşuyor bu yüzden de filmin başarısı biraz düşük. Her şey kurgu, senaryo değil sonuçta.
Bilim kurgu, zaman yolculuğu filmleri sevenler kaçırmasın.