Mezuniyet Töreni için makyaj nasıl yapılır ??

Haziran 15, 2015 0 Comments A+ a-
Merhaba millet

Herkesin mezuniyet töreni yaklaştı hatta oldu bile. Madem blog sayfam var, bir iki ipucu da benden olsun..

Sonuç olarak bu özel günü yıllarca hatırlayacağız ve evimizin vitrininde çerçeveli fotograflarımız yer alacak. Öyleyse çok iyi görünmemiz gerekiyor.

Nasıl makyaj yapılmalı? İşte benim kafamı en az 1 haftadır kurcalayan soru budur. Araştırdım, bir kaç video izledim. Denemeler vs. Hala karar verebilmiş değilim ama ne yapmayacağımı biliyorum..

Benim seçtiğim bir kaç görünümü sizinle aşağıda paylaşacağım. Gelelim önemli noktalara;

  • Öncelikle mezuniyet makyajın hiçbir zaman abartılı olmamalı. Hem gözlerini hem dudaklarını öne çıkarmak istiyorsan bunu çok iyi dengelemelisin.
  • Göz makyajında ince bir eye-liner sürüp, mutlaka göz rengine uygun far ile gölgelendirme yapmalısın. Bu fotoğraflarda da gözlerinin daha iyi gözükmesini sağlar.
  • Mezuniyet makyajında aşırı fondöten kullanımından kaçınmalısın. İyi bir bb krem üzerine pudra uygulaması yapabilir ya da ince ve orta kapatıcılıkta bir fondöten (örn. Mac Face & Body) uygulayabilirsin. Allık son derece önemli, hem yüzünü daha sıcak gösterir hem de yaşın için özellikle pembe ve şeftali tonları seni fresh gösterebilir.
  • Belirgin ve kalın kaşlar artık çok güzel sayılıyor. Kaşlarınızı boyayın, boşlukları doldurun ve şeklini düzeltin.
  • Kuyruklu eyeliner’ı kim sevmez? Her duruma uyar, herkese yakışır. Deneyin!
  • SPF yüzünde parlamaya neden olabilir. Bu yüzden spf içermeyen fondöten tercih etmekte fayda var.

1. Görünüm;
2. Görünüm;3. Görünüm;
Bana fikir verdiler umarım sizlere de fikir verirler. Unutmadan! Emma Watson'ı çok beğeniyorum, onun da mezuniyet töreninde nasıl göründüğüne de göz attım oldukça hoş ve oldukça da sade :)