Neredeyim Ben?!?

Haziran 23, 2015 2 Comments A+ a-
      Bir şarkı var kulaklarımda çalıp duran özellikle şu kısmını tekrar ediyorum "Where is my mind?" bayılıyorum bu parçaya ba-yı-lı-yo-rum! Buyrun dinleyin...Bir şeyler ile uğraşmaya başlamadan önce müzik listesi oluştururum kendime. Bu liste genelde 3 parçadan oluşur ama parçalar 3 er kez üst üste sıralanır böylelikle listem 9 parçadan oluşur. İşte bazen sadece bu parçayı 9 kez üst üste dinlerim belki daha fazla . Böyle huylarım var benim. Veyahut aynı parçayı sözsüz dinlerim böyle böyle şeyler.. (sevdim mi tam severim demek istiyorum)


Aklım nerelerde tam kestiremiyorum fakat nerelerdeydim sizlere yazmak için neden bu kadar geç kaldım ??


Hanımefendiler beyefendiler ben mezun oldum...  


Öyle ahım şahım bir mezuniyet olmadı bu ne fakülte birincisiyim ne  bölümde dereceye girdim. 
Eee haliyle "ne kadar emek o kadar ekmek" :) Ama Ama kendimi mutlu etmeye yeten bir ortalama ile mezun oldum ..

Mezun olur olmaz valizimi kaptığım gibi kaçtım buralardan. Ne kadar boğmuş İstanbul beni. 
Gidip memleket havası almam gerekiyormuş rahatlamak için. Sinop ' a hayatım boyunca sadece 1 kez gitmiştim bununla 2 oldu. Ne kadar az öyle değil mi? 


Sinop için neler söyleyebilirim bakalım sizlere. Öncelikle beni şaşırtan havasıydı. Sanki karadeniz bölgesi değil akdeniz bölgesi. Bronzlaşıp geldim :) Özellikle sahillerini, mesire yerlerini görünce inanamadım. Her yer çam ağaçları ile dolu. Ne alaka değil mi?
Peki şu aşağıda gördüğünüz koya ne demeli?


"HAMSİLOS"

İsmi pek olmamış değil mi ? Komik geliyor bana :d

Keşfedilmemiş Cennet Sinop merkezden çok da uzak değil km olarak bilmiyorum ama arabayla 15-20 dk sürüyor.  
Buraya ulaşmadan önce Akliman çıkıyor karşınıza burada oteller, plajlar, mesire alanları bulunuyor. Daha ilerisinde bir burun var balık tutuyor insanlar burada. Deniz dupduru hiç dalga yok. Diyorum ya karadeniz değil sanki. Hamsilos'a girince havanın kokusu bile değişti. Buralarda ne yazıktır ki fotograf çekmemişim. Yalnızca her yerin çam ağaçları ile kaplı olduğunu söylediğimde inanmazlar diye ağaçları çekmişim. Aklım böyle çalışıyor benim :d
Aaaa ama bir dakika az önce bahsettiğim balık tutulan burunu ve akliman mesire yerini uzaktan da olsa fotograflamışım :)
Gördüğünüz gibi dupduru bir deniz.
Haziran ayı olmasına rağmen hala yaz kendini hissetirmediği için buralar epey boş . Ayrıca ramazan ayı olmasıyla beraber iyice bomboş kalmış.


Sinop gez gez bitmiyor. Bitiremedik de zaten. Artık bir dahaki gidişimde gezemediğim yerlere gideceğim. Sinop ilinde 3 tane şelale, 2 tane mağara bulunuyor. Ayrıca 8 adet plaj var. Unutmadan sayamıcak kadar köy var :) Bir sürü ya ilçeler arası dolaşırken kaç köy geçtik sayamadım. Doğal el değmemiş bildiğin köy yani :)

Asıl benim memleketim dediğim Ayancık - Kozsökü'ne diğer yazımda değineceğim. Heyecanla bekleyin ama olur mu? 
2 yorum

Write yorum
27 Haziran 2015 08:37 delete

Mezuniyet hayırlı olsun. :)

Reply
avatar
28 Haziran 2015 14:30 delete

Teşekkür ederim :):) Darısı sizlerin başına :)

Reply
avatar