-Hobi-lerden çok bahsettik. -Fobi-ler ne durumda??

Ağustos 21, 2015 4 Comments A+ a-


      1.        Yüzümü yıkarken gözlerimi 3-4 saniyeden fazla kapalı tutamıyorum. Sanki ben gözümü kapattığımda banyoda öcüler fink atıyor. Ben gözlerimi açınca da ortadan kayboluyorlar. Resmen benimle oyun oynuyorlar . Onları bi yakalarsam... Yakalarsam korkudan oracıkta can veririm. Olacağı o!!. 2.           Geceleri sıcaktan patlasam dahi o pike ayaklarımı örtmek zorunda. Çünkü o meşhur öcüler ben uyurken ortaya çıkıp ayaklarımı yakalayabilir. Uyurken kıpırdandığımda ayaklarım açılırsa hemen uyanır ve ayaklarımı örterim. 3.           Dibi gözükmeyen denizde kendimi kabuksuz bir salyangoz gibi hissederim(kopya). Öcülerimiz ayaklarımı kapabilir. Bu sebepten eğer ki denizin dibi seçilmiyorsa ve yalnızsam derhal kaçarım! 
4.         Şükürler olsun ki hiç şiddetli bir depreme tanık olmadım. Buna rağmen arada bi (sıklıkla diyebiliriz belki) deprem olmuş gibi hisseder lambayı kontrol ederim. 5.          Balonlar!! İşte bu gerçek bir fobi. Yanımdan balonlu bir çocuk geçerse tüylerim diken diken oluyor. Sanki o balon da bana deyip patlıcakmış gibi hissediyorum. Balon patlıcak ve balondan çıkan küçük plastikler gözüme kaçıcak gibi. Öyle bir hoşnutsuzluk. Rengarenkler aslında öyle değil mi? Fotograflarda özellikle ne kadar güzel çıkıyorlar ama bana göre değiller.


Yukarıda saydığım fobilerime ilginç diyenleriniz var mı? Belki vardır işte bu yüzden "Buna ilginç mi diyorsunuz" diyerek bazı ünlülerin fobilerinden bahsetmek istiyorum. 


EMINEM


"Baykuş görme korkusuyla geceleri gökyüzüne bakamıyor"
Alın size ilginç bir fobi. Haydi ben söylesem bu kadar ilginç olmayabilirdi ama koskoca "The Monster" gökyüzüne bakamıyor.


BRİTANYA KRALİÇESİ 2. ELIZABETH


Güllerden korkuyor. Dikeni batacak korkusu olsa gerek. 

NICOLE KIDMANKelebeklerden korkuyor. Ne değişik bir korku bu böyle. Neden korkar insan kelebekten?

ORLANDO BLOOMKoskoca Legolas domuzlardan korkuyormuş. Öyle ki çekimler esnasında gördüğü minik bir domukcuktan kaçmış. (söylenti )


RIHANNA

O da benim gibi denizde pek rahat edemiyormuş. Fakat onunki bir deniz canlısının ona değmesi korkusuymuş.


KYLIE MINUGUE


Kıyafetlerini askıya asamıyormuş. Ne biçim fobi. Askıya astığı zaman çıkan sese dayanamıyormuş. Yeri de bolmuş ki tüm kıyafetlerini seriyormuş.

4 yorum

Write yorum
21 Ağustos 2015 13:03 delete

bende çok ciddi kelebekten korkarım :D

Reply
avatar
23 Ağustos 2015 13:43 delete

Çok merak ediyorum neden korkuyorsun ? Sana zarar veremez nasıl olsa :))

Reply
avatar
2 Eylül 2015 12:01 delete

Ben de balonun patlamasından korkarım. Çevremdeki kimse bunu anlamıyor. Benim gibi hisseden birini görünce yalnız olmadığım için çok mutlu oldum :-) Yalnız benim korkum gürültüsü. Balonun patlaması bende sanki bomba patlamış etkisi yaratıyor.

Reply
avatar
Gamze S
AUTHOR
18 Ekim 2015 14:56 delete

Bende deprem fobisi var, hele gece arada uyanip yüregim agzimda beklerim :S

Gri palyaconun etkinliginden geldim ve seni takibe aldim... Bana da beklerim... www.gamzenindunyasi74.blogspot.com.tr

Reply
avatar