Ana içeriğe atla

Antalya'da ne var ne yok?

  Şahane bir tatilin ardından geçtim mi yine bilgisayarımın başına. Yine aynı tas aynı hamam oldu. Ama güzel geçen bi haftanın sakinliği, huzuru, mutluluğu özellikle denizin kokusu hala içimde duruyor, orası ayrı.


   Antalya'yı bilen bilmeyen hepiniz buraya. Öncelikle en beğendiğim plajlarından bahsedeceğim. Siz benim gibi dolanıp durmayın, sıcakta en güzel en rahat neresiymiş öğrenin hemencik .

İlk gittiğim yer ;

KEMER- AYIŞIĞI PLAJI
Bu fotoğraf ayışığı plajının üstünde Antalya'nın eski köy evlerinin benzerlerinin olduğu turistik gözleme evleri gibi bir yer var tam oradan çekilmiş. Ben çekmedim evet bu plaja gittiğimde makinem yanımda değildi . Her neyse. Minik bir video oluşturdum oradayken bi göz atabilirsiniz.
Gelelim ayrıntılara, plajın üst kısmında  böyle orta boylarda kaydırağı olan bir havuz vardı. Hatta havuz kısmında müzikler daha iyiydi. Ve şunu fark ettim, plajlarda nargile bulunması Antalyada baya yaygın. Biz hangi beach deydik peki ? Dakapo Beach! Bence gayet iyi servisi vardı. Yemekleri de lezzetliydi. Ben pizza yedim evet baya bin kalorili pizza yedim :) Arkadaşım tavuklu salata yedi. Oldukça memnun kaldık. Puan verirsem müzik olmadığı ve şezlongları dipdibe olduğu için -hmm.. 10 üzerinden 6 diyorum ve ayışığı plajına veda ediyoruz.

NOT:Hiç abartmadan söylüyorum Kemer'in denizi o kadar sıcak ki denizden çıkınca serinlemek için duşa giriyorsunuz. Yani yüzerek imkansız serinleyemezsiniz. 

ANTALYA ( KALEİÇİ) - MERMERLİ PLAJI


En beğendiğim yer burası oldu. Zaten kaleiçini de çok sevdim. Restaurant kısmı ayrı güzel. Manzarasından mı bahsetsem, plajın konumundan mı bahsetsem gerçekten çok keyifli bir yerdi. Tek eksisi müzik çalmıyordu. Restaurant kısmında vardı ama plajında malesef. Evet çok sevdim ama eksisi de var. Mesela yer bulmakta zorluk çekebilirsiniz. 2. gidişimde 15 dk bekledim evet kısa bir süre :)
Denizi de öyle hamam gibi değildi ama yine serin sayılmazdı :( Çalışanları da süperdi. En önemlisi güler yüzlüydüler. Yemekleri de elbette güzeldi. Yalnız Americano diyince veya filtre kahve diyince "YOK malesef" diyip -Sütsüz kahve var mı? diyince "elbette hemen getirelim"  diyorlar buna dikkat! Yanlış anlamayın yadırgamıyorum oldukça hoşuma giden bir olay olduğu için anlatıyorum :):) 10 üzerinden 8.4 verip bu güzel plaja da veda ediyoruz. Buraya ait videolarım da var elbette ama yine öyle makine ile çekilmedi. Snapchate yollamıştım. Bakalım onları buraya da atabilecek miyim.?
LARA PORT BEACH

Deniz serindi bu sefer ama dalgadan yüzülmüyordu. Servis, müzik her şey çok güzeldi. Oldukça da kaliteli bir yer. Denize giremediğim için çok memnun ayrılmadım ama güneşlenmek müzik dinlemek bir şeyler içmek için güzel yer :) Belki deniz her zaman öyle dalgalı olmuyordur ne derseniz?
Yukarıda da sadece manzarasının fotograflarını yükledim. Plaj kısmını çekemedim.


Akşam çekilmiş bir fotografını buldum size

KONYAALTI-BEACH PARK

Öğleden sonra denize girilmeyen sabah saat 8 de dolup taşan cıvıl cıvıl plaj. Halk plajı ve özel alanları var istediğinizi tercih edebilirsiniz. 7 km uzuluğundaymış bu sahil akşam yürüşü olarak 5 km sini yürüdük. Bu büyük başarı bilin de!!!
Ben beğendim ama makinemi yanıma almadığım için elimde kendi çektiğim fotograflarım yine yok :)Tabii bir fotograf buldum sizlere :)Bir dahaki yazımda gidilecek cafe, bar, restaurantlarından bahsedeceğim şimdilik hoş-kalın. Gözlerinizden öpüyorum.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Temiz İçerikli Ürünlere Mer'aba (!)

Merhaba sevgili Heranyegane okuyucuları :)

 Bugün sizlere faydalı olacağını düşündüğüm bir konu ile karşınızdayım. Tüm hemcinslerimin derdi ileriki yaşlarda daha iyi görünmek değil mi? İleride bile değil her an hatta şimdi , şu an iyi görünmek!! !!!

" Bu yüzünden de en iyi yatırım cildinize yaptığınız yatırım "  diyorum ben :)

  Özellikle 40'lı yaşlarda cildimizin çok daha iyi görünmesi için şimdiden hem beslenmemize hem kullandığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekiyor. Spora vs. hiç girmiyorum bile. Kızlar işimiz çok zor onu biliyoruz di mi? İyi veya sağlıklı olmak hiç kolay değil. Ben şahsen sadece 1 gün boyunca %100 sağlıklı beslenebiliyorum.  Da-ya-na-mı-yo-rum! Neyse bunları geçelim.

  Artık dönem içeriği temiz ürünler kullanma dönemi. Sheido, Clarins, Bobbibrown, Lacome vs. gibi kozmetik firmalarının cilt bakımı ürünlerinden uzak durma vakti. Gelelim temiz içerikli ürün dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk sorulara..


Peki diğer markalar kadar etkililer mi? 

Temiz içe…

NİKE & ADİDAS ' ın Kıyasıya Rekabeti

Sonunda buradayım.
Özgür olmayı, sevdiğim şeylere vakit ayırmayı inanılmaz özledim.
Hem de çevremden blog sayfam ile ilgili güzel sözler duydum da geldim.
Bu durum beni çok mutlu ediyor.

Sizler için bahara uygun bir konu seçtim bugün. Geri dönüşüm muhteşem olsun dedim. (Kulaklarımda filmlerdeki kötü karakter kahkahası yankılandı.) Biraz saçmalayabilirim, çünkü vize haftasından yeni çıktım tadını çıkarıyorum. Ayrıca saçmalamayı severim.

Sizce alışveriş merkezine girdiğimde ilk hangi mağazaya uğruyorumdur? -Sephora mı?- Çok fena yanıldınız.

*Foot Locker !! *
- Acaba Nike Air Force geldi mi?
 -HAYIR!! GELMEöÖEÖDDİİÖOÖOİİ!! diyen satıcılarla muhatap oluyorum.
1 aydır derin üzüntüyle çıkıyorum o mağazadan.
Ayrıca sıcak günler için rahatsız bir ayakkabıymış, hava almıyormuş diyerek kendimi kandırdım. (ki gerçekten öyleymiş **.)

Merak edenler için görseli ;


Uzun modeli de var fakat benim tercih değiller. ( Türkçeme alkış istiyorum, bilerek düzeltmedim.)

İşte bu Nike Air Force ayakkabılar yo…

ÇAĞRI BARAN ' A

Uzun zamandır yayınlayabilmek için bir konu bulamamaktan yakınıyordum.

Aklıma bir şey geliyor boş sayfanın karşısına geçiyordum sonra bir şey oluyordu, vazgeçiyordum.

Araştırma yapmaya başlıyordum, sonra yine vazgeçiyordum.

Kısacası iyice kopmuş gitmiştim. Bu sayfaya geri dönmeyecektim.


...

Gel gelelim 25 yıllık hayatımın en büyük acısını yaşıyorum.

O artık aramızda  değil. Bunu kabullensem bile. Bir şeylerin bitmiş olmasını kabul edemiyorum.
Demek istediğim anılar,hisler.. hiç yaşanmamış gibi bitmiş olamaz...
Bunların yok olmasını kabul edemiyorum.

Uzun zamandır konuşmuyor olmamızı kaldıramıyorum.
Eksildim.
Çok özlüyorum..

Keşkelerim çok fazla.


Arkadaşım desem az kalır, yanlış olur biliyorum.
Şöyle ifade edebilirim.

"Yanındayken şımarık bir kız çocuğu olabiliyordum. Aynı sıraları paylaştık . Hocalardan benim yüzümden az mı eksiler aldı. "Çağrı konuşma" dediklerinde "ben değil Özge konuştu" hiç demedi. Birbirimizle hep uğraştık. Eşek göz derdi bana. Ben sinir…