Antalya'da ne var ne yok?

Ağustos 14, 2015 0 Comments A+ a-

  Şahane bir tatilin ardından geçtim mi yine bilgisayarımın başına. Yine aynı tas aynı hamam oldu. Ama güzel geçen bi haftanın sakinliği, huzuru, mutluluğu özellikle denizin kokusu hala içimde duruyor, orası ayrı.


   Antalya'yı bilen bilmeyen hepiniz buraya. Öncelikle en beğendiğim plajlarından bahsedeceğim. Siz benim gibi dolanıp durmayın, sıcakta en güzel en rahat neresiymiş öğrenin hemencik .

İlk gittiğim yer ;

KEMER- AYIŞIĞI PLAJI
Bu fotoğraf ayışığı plajının üstünde Antalya'nın eski köy evlerinin benzerlerinin olduğu turistik gözleme evleri gibi bir yer var tam oradan çekilmiş. Ben çekmedim evet bu plaja gittiğimde makinem yanımda değildi . Her neyse. Minik bir video oluşturdum oradayken bi göz atabilirsiniz.
Gelelim ayrıntılara, plajın üst kısmında  böyle orta boylarda kaydırağı olan bir havuz vardı. Hatta havuz kısmında müzikler daha iyiydi. Ve şunu fark ettim, plajlarda nargile bulunması Antalyada baya yaygın. Biz hangi beach deydik peki ? Dakapo Beach! Bence gayet iyi servisi vardı. Yemekleri de lezzetliydi. Ben pizza yedim evet baya bin kalorili pizza yedim :) Arkadaşım tavuklu salata yedi. Oldukça memnun kaldık. Puan verirsem müzik olmadığı ve şezlongları dipdibe olduğu için -hmm.. 10 üzerinden 6 diyorum ve ayışığı plajına veda ediyoruz.

NOT:Hiç abartmadan söylüyorum Kemer'in denizi o kadar sıcak ki denizden çıkınca serinlemek için duşa giriyorsunuz. Yani yüzerek imkansız serinleyemezsiniz. 

ANTALYA ( KALEİÇİ) - MERMERLİ PLAJI


En beğendiğim yer burası oldu. Zaten kaleiçini de çok sevdim. Restaurant kısmı ayrı güzel. Manzarasından mı bahsetsem, plajın konumundan mı bahsetsem gerçekten çok keyifli bir yerdi. Tek eksisi müzik çalmıyordu. Restaurant kısmında vardı ama plajında malesef. Evet çok sevdim ama eksisi de var. Mesela yer bulmakta zorluk çekebilirsiniz. 2. gidişimde 15 dk bekledim evet kısa bir süre :)
Denizi de öyle hamam gibi değildi ama yine serin sayılmazdı :( Çalışanları da süperdi. En önemlisi güler yüzlüydüler. Yemekleri de elbette güzeldi. Yalnız Americano diyince veya filtre kahve diyince "YOK malesef" diyip -Sütsüz kahve var mı? diyince "elbette hemen getirelim"  diyorlar buna dikkat! Yanlış anlamayın yadırgamıyorum oldukça hoşuma giden bir olay olduğu için anlatıyorum :):) 10 üzerinden 8.4 verip bu güzel plaja da veda ediyoruz. Buraya ait videolarım da var elbette ama yine öyle makine ile çekilmedi. Snapchate yollamıştım. Bakalım onları buraya da atabilecek miyim.?
LARA PORT BEACH

Deniz serindi bu sefer ama dalgadan yüzülmüyordu. Servis, müzik her şey çok güzeldi. Oldukça da kaliteli bir yer. Denize giremediğim için çok memnun ayrılmadım ama güneşlenmek müzik dinlemek bir şeyler içmek için güzel yer :) Belki deniz her zaman öyle dalgalı olmuyordur ne derseniz?
Yukarıda da sadece manzarasının fotograflarını yükledim. Plaj kısmını çekemedim.


Akşam çekilmiş bir fotografını buldum size

KONYAALTI-BEACH PARK

Öğleden sonra denize girilmeyen sabah saat 8 de dolup taşan cıvıl cıvıl plaj. Halk plajı ve özel alanları var istediğinizi tercih edebilirsiniz. 7 km uzuluğundaymış bu sahil akşam yürüşü olarak 5 km sini yürüdük. Bu büyük başarı bilin de!!!
Ben beğendim ama makinemi yanıma almadığım için elimde kendi çektiğim fotograflarım yine yok :)Tabii bir fotograf buldum sizlere :)Bir dahaki yazımda gidilecek cafe, bar, restaurantlarından bahsedeceğim şimdilik hoş-kalın. Gözlerinizden öpüyorum.