Gezi Yazısı.. Haydi Devam

Temmuz 03, 2015 2 Comments A+ a-   Yeni evimize yerleşme işlemleri son hızla devam ediyor. Çok yoruluyorum ama acayip çok. Her yerden bir şey çıkıyor. Ayrıca aradığım hiçbir şeyi bulamıyorum. Günlerdir aynalara bakamıyorum. Neyse sorunları bir kenara bırakmaya karar verdim ve şimdi gezi yazıma devam edeceğim. Bir ara "Devamını yazamıcam heralde" diye düşüyordum ki!!! Az önce aldığım bir haber bana güç verdi. Haber kesinleştiği zaman buradan sizlerle de paylaşacağım..

   Gelelim Sinop ilimizde yer alan saklı hazinelere. Bugünün konuğu  "Tatlıca Takım Şelaleri" . Sinop'un Erfelek ilçesine bağlı Tatlıca köyünde yer alıyor.Tam tamına 28 şelale varmış. Bazıları küçük bazılarıysa baya büyük. Fotografları aşağıya yükleyeceğim.

   Şelaleri gezmek için kurulan yoldan değil şelalenin kenarlarından tırmanarak gezmek isterdim. Yüksek yerlere ip sarkıtmışlar tırmanabilmek için. Ben oradayken bir grup genç tırmanmaya başlamıştı.  "Hadi tırmanıyorsunuz da ayaklarınız buz gibi şelale suyunun içinde donmuyor mu? " diye sormak geldi içimden. Fakat sormadım, çünkü verecekleri cevabı biliyordum.. " Buna değer! "
Ayrıca şelale kenarlarındaki oyuklar ve taş şekiller basamak olarak kullanmaya elverişli öyle tehlikeli bir durum söz konusu değil. Şelalerin en sonunda minik bir kafe de bulunuyor. Şunu da söylemeden geçmeyeyim; 1997 yılında Erfelek barajı yapımımda gün yüzüne çıkmış bu kayıp hazine . 

   Yemyeşil bir orman arasında şelaler gizlenmiş. Muhteşem bir manzara. Özellikle kuşların şarkısı çok hoşuma gitti. Emin olun gözlerinizi kapattığınız zaman hiç duymadığınız huzur tınıları duyacaksınız. Şelaleri gezerken mola vermek için çardaklar oluşturmuşlar orada otururken cenneti hayal edebiliyordum.

Bu yazımı böyle sonlandırıyorum. Daha sonra İnaltı mağaralarından bahsedeceğim.
Hoşça-kalın hepinizi gözlerinizden öpüyorum.

Şimdi sıra benim kamerandan şelaleri görmeye geldi ...

2 yorum

Write yorum
Aile Albümü
AUTHOR
3 Temmuz 2015 09:52 delete

Ben bayılıyorum böyle yeşillere, şelale harika görünüyor, bize de uğra arada, sevgilerle

Reply
avatar
13 Temmuz 2015 04:56 delete

kim sevmez öyle değil mi? Cennet gibi :):)

Reply
avatar