Minik Sırlar

Temmuz 10, 2015 2 Comments A+ a-


  Yaz sonunda geldi çok bekledik ama oldu işte dışarıda kavuran bir güneş var. Bizleri gölgelere kaçıran, terleten, yoran ama yine de mutlu eden bir güneş. Oooh keyfimiz yerinde mi? Ne güzel :)

  Bu sıcak aylarda dikkat edilmesi gereken en en önemli şey su kaybını önlemek! Ramazan ayında da çok işinize yarayacak bir sır vereceğim hazır mısınız??

  1 bardak su (oda sıcaklığında)  ve 1 adet limonun suyunu karıştırıp içiyoruz. Bu sırrı mı unutmayın. Vücudunuz suyu hapsedecek ve gün içinde gereken su vücudunuzda kalıcak. Ramazan bitiyor, biliyorum geç kaldım. Ama sahurda mutlaka için :) Daha sonra da sabahları uyanır uyanmaz içmenizi tavsiye ediyorum. Hem "su içemiyorum" diyenlere kesin çözüm olacaktır. Ayrıca daha bir sürü faydası varmış!! 1 taşla 10 kuş gibi bir şey olacak. Bilginize ..NOT: Günlük içtiğiniz suyun içini kiraz, erik,elma gibi meyveler atarsanız yine suyun vücudunuzda daha çok kalmasını sağlarsanız.


Ayrıca yaz geldi hala forma giremedim diyorsanız size minik bir sır daha veriyim hemen.
Sabahları maydonozu blenderdan geçirin. Üzerine limon sıkın ve su ekleyin. Bunu 21 gün yaptığınız taktirde vücudunuzdaki yağ oranında azalma göreceksiniz. Kesin bilgi.Gelelim başka bir sırra ..

Her gun dışarı çıkmadan yüzünüze güneş koruyucunuzu sürüyor musunuz? Aaaa ! unutuyor musunuz? Yapmayın arkadaşlar çabuk mu yaşlanıcaksınız. Güneş dost gibi görünse de en büyük düşmanımız unutmayın !.

Bazen yüze sürülen ekstra şeyler ağır geliyor tabii sizlerde haklısınız. Özellikle bayanlar için fondoten sürüyoruz, sonra fondoten için baz , aa bir de nemlendirici hatta kimileri serum dahi kullanıyor. Bunların üstüne bir de güneş koruyucu mu? Aman aman. Bunun yerine ben bir şey keşfettim sizlere onu göstereceğim. Yaz ayları için mucizevi bir şey.


TA TA TAA TAAA..Gördüğünüz şey aslında kapatıcılığı olan ince formüllü bir fondoten. Fakat içinde nemlendiri ve güneş koruyucu içeriyor.  Yapısı öyle güzel ki deneyince göreceksiniz. Doğru bir fırça ile uygulandığı zaman baz kullanmanız da gerekmiyor.Sır

Evde hazırlanan değişik değişik maskeleri aslında yararlı buluyorum fakat kullanması, hazırlaması bana inanın zor geliyor. Hemen etki de etmiyor hani. Doğal bir kere. Ben sabırsız olduğumdan bana göre değiller.

Napıcam  o zaman yüzüme en zarar vermeyecek markalardan nemlendirici ürünler arıcam öyle değil mi? Yıllardır vazgeçemediğim bir tane var zaten. Onun yazısı için TIK TIK..
Peki göz altları? İşte bunun içinde bir tane keşfettim. İnanılmaz iyi bir ürün bayıla bayıla kullanıyorum . Onu da sizlerle seve seve paylaşırım ..


Sır

Yaz aylarında makyaj yapmak çok akıllı işi değil arkadaşlar bunu kabul edelim. Zaten sıcaktan bunalırken bir de yüzünüzü kapatıcılarla bunaltmayın!! Ayrıca zaten akıp gidecek. Güzel gözükeyim derken neyse :D
Buyrun size hem allık hem ruj olan krem bir ürün. Dudaklara sürmeyin kurutur dediler ama denemedim kurutmuyor. Hatta far fırçanız ile gözlerinize bile uygulayabilirsiniz. Hem kolay hem doğal :)Sır

Fondoten ya da renkli nemlendirici bu sıcaklarda kullanılmıyor. Bu yüzden yüzünüzü hem sağlıklı gösterecek hem kusurları azaltıcak bir baz daha önce başka yazılarımda bahsetmişimdir. Fakat yine ekleyeceğim. Bilmeyen kalmasın.


Yaz aylarında ruj dahi sürülmüyor gençler. Bunun için uzun süre kalıcı, yaz aylarının habercisi gloss lar icat edilmiş. Kalıcılığı en uzun olan gloss 'u sizin için araştırdım buldum buyrun.

Sır

Son olarak ara sıra serinleyim makyajımda kendine gelsin derseniz.


2 yorum

Write yorum
tuğba doğan
AUTHOR
20 Temmuz 2015 07:20 delete

blog keşif etkinliğinden geliyorum bende :) takipteyim bloğuma bekliyorum :) www.withoska.blogspot.com

Reply
avatar