Ana içeriğe atla

Minik Sırlar


  Yaz sonunda geldi çok bekledik ama oldu işte dışarıda kavuran bir güneş var. Bizleri gölgelere kaçıran, terleten, yoran ama yine de mutlu eden bir güneş. Oooh keyfimiz yerinde mi? Ne güzel :)

  Bu sıcak aylarda dikkat edilmesi gereken en en önemli şey su kaybını önlemek! Ramazan ayında da çok işinize yarayacak bir sır vereceğim hazır mısınız??

  1 bardak su (oda sıcaklığında)  ve 1 adet limonun suyunu karıştırıp içiyoruz. Bu sırrı mı unutmayın. Vücudunuz suyu hapsedecek ve gün içinde gereken su vücudunuzda kalıcak. Ramazan bitiyor, biliyorum geç kaldım. Ama sahurda mutlaka için :) Daha sonra da sabahları uyanır uyanmaz içmenizi tavsiye ediyorum. Hem "su içemiyorum" diyenlere kesin çözüm olacaktır. Ayrıca daha bir sürü faydası varmış!! 1 taşla 10 kuş gibi bir şey olacak. Bilginize ..NOT: Günlük içtiğiniz suyun içini kiraz, erik,elma gibi meyveler atarsanız yine suyun vücudunuzda daha çok kalmasını sağlarsanız.


Ayrıca yaz geldi hala forma giremedim diyorsanız size minik bir sır daha veriyim hemen.
Sabahları maydonozu blenderdan geçirin. Üzerine limon sıkın ve su ekleyin. Bunu 21 gün yaptığınız taktirde vücudunuzdaki yağ oranında azalma göreceksiniz. Kesin bilgi.Gelelim başka bir sırra ..

Her gun dışarı çıkmadan yüzünüze güneş koruyucunuzu sürüyor musunuz? Aaaa ! unutuyor musunuz? Yapmayın arkadaşlar çabuk mu yaşlanıcaksınız. Güneş dost gibi görünse de en büyük düşmanımız unutmayın !.

Bazen yüze sürülen ekstra şeyler ağır geliyor tabii sizlerde haklısınız. Özellikle bayanlar için fondoten sürüyoruz, sonra fondoten için baz , aa bir de nemlendirici hatta kimileri serum dahi kullanıyor. Bunların üstüne bir de güneş koruyucu mu? Aman aman. Bunun yerine ben bir şey keşfettim sizlere onu göstereceğim. Yaz ayları için mucizevi bir şey.


TA TA TAA TAAA..Gördüğünüz şey aslında kapatıcılığı olan ince formüllü bir fondoten. Fakat içinde nemlendiri ve güneş koruyucu içeriyor.  Yapısı öyle güzel ki deneyince göreceksiniz. Doğru bir fırça ile uygulandığı zaman baz kullanmanız da gerekmiyor.Sır

Evde hazırlanan değişik değişik maskeleri aslında yararlı buluyorum fakat kullanması, hazırlaması bana inanın zor geliyor. Hemen etki de etmiyor hani. Doğal bir kere. Ben sabırsız olduğumdan bana göre değiller.

Napıcam  o zaman yüzüme en zarar vermeyecek markalardan nemlendirici ürünler arıcam öyle değil mi? Yıllardır vazgeçemediğim bir tane var zaten. Onun yazısı için TIK TIK..
Peki göz altları? İşte bunun içinde bir tane keşfettim. İnanılmaz iyi bir ürün bayıla bayıla kullanıyorum . Onu da sizlerle seve seve paylaşırım ..


Sır

Yaz aylarında makyaj yapmak çok akıllı işi değil arkadaşlar bunu kabul edelim. Zaten sıcaktan bunalırken bir de yüzünüzü kapatıcılarla bunaltmayın!! Ayrıca zaten akıp gidecek. Güzel gözükeyim derken neyse :D
Buyrun size hem allık hem ruj olan krem bir ürün. Dudaklara sürmeyin kurutur dediler ama denemedim kurutmuyor. Hatta far fırçanız ile gözlerinize bile uygulayabilirsiniz. Hem kolay hem doğal :)Sır

Fondoten ya da renkli nemlendirici bu sıcaklarda kullanılmıyor. Bu yüzden yüzünüzü hem sağlıklı gösterecek hem kusurları azaltıcak bir baz daha önce başka yazılarımda bahsetmişimdir. Fakat yine ekleyeceğim. Bilmeyen kalmasın.


Yaz aylarında ruj dahi sürülmüyor gençler. Bunun için uzun süre kalıcı, yaz aylarının habercisi gloss lar icat edilmiş. Kalıcılığı en uzun olan gloss 'u sizin için araştırdım buldum buyrun.

Sır

Son olarak ara sıra serinleyim makyajımda kendine gelsin derseniz.


Yorumlar

  1. blog keşif etkinliğinden geliyorum bende :) takipteyim bloğuma bekliyorum :) www.withoska.blogspot.com

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Temiz İçerikli Ürünlere Mer'aba (!)

Merhaba sevgili Heranyegane okuyucuları :)

 Bugün sizlere faydalı olacağını düşündüğüm bir konu ile karşınızdayım. Tüm hemcinslerimin derdi ileriki yaşlarda daha iyi görünmek değil mi? İleride bile değil her an hatta şimdi , şu an iyi görünmek!! !!!

" Bu yüzünden de en iyi yatırım cildinize yaptığınız yatırım "  diyorum ben :)

  Özellikle 40'lı yaşlarda cildimizin çok daha iyi görünmesi için şimdiden hem beslenmemize hem kullandığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekiyor. Spora vs. hiç girmiyorum bile. Kızlar işimiz çok zor onu biliyoruz di mi? İyi veya sağlıklı olmak hiç kolay değil. Ben şahsen sadece 1 gün boyunca %100 sağlıklı beslenebiliyorum.  Da-ya-na-mı-yo-rum! Neyse bunları geçelim.

  Artık dönem içeriği temiz ürünler kullanma dönemi. Sheido, Clarins, Bobbibrown, Lacome vs. gibi kozmetik firmalarının cilt bakımı ürünlerinden uzak durma vakti. Gelelim temiz içerikli ürün dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk sorulara..


Peki diğer markalar kadar etkililer mi? 

Temiz içe…

NİKE & ADİDAS ' ın Kıyasıya Rekabeti

Sonunda buradayım.
Özgür olmayı, sevdiğim şeylere vakit ayırmayı inanılmaz özledim.
Hem de çevremden blog sayfam ile ilgili güzel sözler duydum da geldim.
Bu durum beni çok mutlu ediyor.

Sizler için bahara uygun bir konu seçtim bugün. Geri dönüşüm muhteşem olsun dedim. (Kulaklarımda filmlerdeki kötü karakter kahkahası yankılandı.) Biraz saçmalayabilirim, çünkü vize haftasından yeni çıktım tadını çıkarıyorum. Ayrıca saçmalamayı severim.

Sizce alışveriş merkezine girdiğimde ilk hangi mağazaya uğruyorumdur? -Sephora mı?- Çok fena yanıldınız.

*Foot Locker !! *
- Acaba Nike Air Force geldi mi?
 -HAYIR!! GELMEöÖEÖDDİİÖOÖOİİ!! diyen satıcılarla muhatap oluyorum.
1 aydır derin üzüntüyle çıkıyorum o mağazadan.
Ayrıca sıcak günler için rahatsız bir ayakkabıymış, hava almıyormuş diyerek kendimi kandırdım. (ki gerçekten öyleymiş **.)

Merak edenler için görseli ;


Uzun modeli de var fakat benim tercih değiller. ( Türkçeme alkış istiyorum, bilerek düzeltmedim.)

İşte bu Nike Air Force ayakkabılar yo…

ÇAĞRI BARAN ' A

Uzun zamandır yayınlayabilmek için bir konu bulamamaktan yakınıyordum.

Aklıma bir şey geliyor boş sayfanın karşısına geçiyordum sonra bir şey oluyordu, vazgeçiyordum.

Araştırma yapmaya başlıyordum, sonra yine vazgeçiyordum.

Kısacası iyice kopmuş gitmiştim. Bu sayfaya geri dönmeyecektim.


...

Gel gelelim 25 yıllık hayatımın en büyük acısını yaşıyorum.

O artık aramızda  değil. Bunu kabullensem bile. Bir şeylerin bitmiş olmasını kabul edemiyorum.
Demek istediğim anılar,hisler.. hiç yaşanmamış gibi bitmiş olamaz...
Bunların yok olmasını kabul edemiyorum.

Uzun zamandır konuşmuyor olmamızı kaldıramıyorum.
Eksildim.
Çok özlüyorum..

Keşkelerim çok fazla.


Arkadaşım desem az kalır, yanlış olur biliyorum.
Şöyle ifade edebilirim.

"Yanındayken şımarık bir kız çocuğu olabiliyordum. Aynı sıraları paylaştık . Hocalardan benim yüzümden az mı eksiler aldı. "Çağrı konuşma" dediklerinde "ben değil Özge konuştu" hiç demedi. Birbirimizle hep uğraştık. Eşek göz derdi bana. Ben sinir…