SON FECİ BİSİKLET

Mayıs 15, 2015 0 Comments A+ a-
SON FECİ BİSİKLETMerhabalar her anını değerlendiren, hayat dolu takipçilerim.. 

Bugün hep beraber Türkiye de müzik anlayışından biraz bahsedelim mi?
Kendimden örnek vericek olursam artık türkçe müzik neredeyse hiç dinlemiyorum.
Nedenlerinden 1-2 sayalım; - kolay müzik diye nitelendirebileceğimiz taa eskilere dayanan aranjman anlayışı hala devam ediyor. Aranjman nedir diye soracak olursanız. Diğer ülkelerde popüler olan parçaların müziklerine söz yazmak diyebiliriz.
Bu bahsettiğim bir etkendi.


Diğer etken ise yeni sanatçılar göz önüne çıkarılmıyor, hala yaşları kemale ermiş sanatçılar göz önünde duruyor. Tamam bir Teoman albüm yapınca hemen dinliyorum o ayrı ama artık yeni teomanlar oluşmuyor ne yazık ki . Önüne gelen albüm yapmıyor mu yapıyor. Doğal olarak yok olup gidiyorlar.Yeni ve kaliteli sanatçılar ise destek alamadıkları için geniş kitlelere ulaşamadan yıldızları sönüyor.
Benim de bilmediğim erkek arkadaşımın keşfettiği bir gruptan bahsetmek istiyorum sizlere...
-SON FECİ BİSİKLET-
Her parçası aynı lezzette değil fakat yabancı sanatçıların yaptığı müzikler kadar kaliteli. Emek var içinde.

Bizim sürekli severek dinlediğimiz parçası ise İ.K.O << bu parçanın tadına bir bakın derim..Özellikle bir Chet Faker sevenler sonra Sam Smith sevenler ve Hozier sevenler .. Kısacası bu tarz sanatçıları sevenler SON FECİ BİSİKLET'i de seveceklerdir eminim..

Parçaları arasında sanırım Tavuk korkusu`en iyisi.  Sözler özellikle çok güzel. . En guzeli bu dedikten sonra digerlerini buluyorum, en hoşuma gideni bu diyelim daha doğru olacak.
Heee unutmadan Bikinisinde astronomi çok güzel be. Şarkı bitti geri sardım. Çok tatlı şarkı.

Hemen diğer sarkılarına el atıyorum.
Melodiler de çok güzel ^^

Türkiye'nin en underrated grubu olabilirler. En son canlı olarak Kanyon'da bir mağazada konser verdiklerini duydum. Umarım şu beklenen patlamalarını yaparlar ve hak ettikleri yere gelirler.

Sevmediğim bir kısımları da var aslında haydi adil olalım ondan da bahsedeyim.. Türkçe'nin tane tane kullanılmadığı bir grup. Bu tarz da Duman grubundan sonra meşhur oldu. Bu kısmı pek sevmesem de kulağa hoş geliyorlar.


prenses, 

"burası benim krallığım,
sıkılırsan güneşten gece oluruz erkenden
sen istersen…
karşılığında istediğim;
geçmişin geleceğin,
benim olsun." dedi. 

onu bir görseniz sanırsınız o bir deniz 
yanılırsınız…
o benim
güneş sistemim… 

onun olsun gezegenim.