Ana içeriğe atla

FİLM ARŞİVİ
FİLM ARŞİVİ


Arkadaşlar kendinize zaman ayırın da biraz film izleyin. Hoş ben sizin için izliyorum ve hemen paylaşıyorum :d


     Bu hafta neler izledim. Çok çok beğendiğim hemen tavsiye edeyim diyebileceğim bir film izlemedim. Zaten iki tanesini televizyonda izledim. Bu hafta tam dört film izlemişim vay be . Ne boş zaman yaratmışım ama :)

 - Careful What You Wish For / Ne dilediğine dikkat et
- Ender's Game / Uzay oyunları
- Ex Machina
- Avengers: Age of Ultron

 Gelelim televizyonda denk geldiğim bu iki filme . Uzay oyunlarında film boyu oyunculuğu hiç iyi olmayan gudubet suratlı 12 yaşında bir çocuğu izliyorsunuz. Filmin aslında iyi olan senaryosu ve harcanılan para boşa gitmiş sırf 12 yaşında kötü oyunculuğu olan bi çocuk yüzünden neyse. İkinci filmimiz Ne dilediğine dikkat et ise bildiğimiz sıradan bir gençlik filmi. Belki de sonu sizi şaşırtabilir ama çok bir şey beklemeden izlerseniz daha iyi.
 Vallahi uzun uzun anlatmaya değerler mi bilemiyorum. İzlerken hoş vakit geçirebilirsiniz. Fakat zamanınız değerli ise yani -çalışıyor ve sadece belli saatleri kendinize ayırıyorsanız- aşağıda bahsedeceğim filmlere geçebilirsiniz hemencik. 

Avengers filmi hala sinemalarda ... o yüzden pek bir şey yazmak istemiyorum.


EX MACHİNE

2015 - ABD ,   İngiltere
Bilim Kurgu ,   Dram ,   Gerilim

Yapay zeka ile ilgili bir film anlayacağınız gibi. Durağan aslında ama merak ettiğiniz için filmden sıkılmıyorsunuz. Şu an içinde bulunduğumuz durumu anlatıyor. Yapay zeka kullanılsın mı kullanılmasın mı?  Bu konu ile ilgili bir yorum okumuştum onu sizlerle paylaşayım hemen.

"Kendini geliştirebilen yapay zeka üretmenin ne kadar tehlikeli olduğu konusunda bir çok yazı yazıldı, film çekildi. Yapay zekanın geliştirilmesi sırasında uygulanması gereken sınırlamalar belirlendi, ortak bilinç oluşturma amaçlı Google gibi teknoloji devleri açıklamalarda bulundu. Güncel örnek olarak Elon Musk bu tehdidin önlenmesi için 2015 başında 10 milyon dolar bağışta bulundu, Stephan Hawking yine aynı şekilde yapay zekanın tehlikeleri üzerinde tedbir alan herkesi desteklediğini açıkladı ve sair. Bilim insanlarında böyle bir tedirginlik var ve bu tedirginliğin sebebi, sınırı olmayan yapay zekanın insanlığa zor günler yaşatma ihtimalinin gerçek olması. Böyle bir kamuoyu oluşmuşken kimse kalkıp yapay zekayı övecek film yapmaz kolay kolay. Bu film de o hassasiyetle yapılmış. Gelecekte bu tür filmlerin artması kaçınılmaz.  "


-Özellikle izlemenizi istediğim iki filmden de bahsedip yazımı sonlandıracağım.

RUSH/ ZAFERE HÜCUM


20 Eylül 2013
2013 - ABD
Aksiyon ,   Biyografi ,   Dram ,   Spor
123 Dak.


İzleyip etkilenmemek mümkün değil. Özellikle gerçek olması tüm bu izlediklerinizin zamanında gerçekleşmiş olması daha da heyecanlandırıyor insanı. Bir biyografi filmi ancak bu kadar iyi olabilir diyorum. Yapımcının amacı kesinlikle para kazanmaktan fazla. Bu filmi izlemeyen hala var mı arkadaşlar?? Lutfen ya luuuutfen bu filmlerden habersiz kalmayın:)

ABOUT TIME / ZAMANDA AŞK

04 Ekim 2013
2013 - İngiltere
Bilim Kurgu ,   Dram ,   Komedi
123 Dak. 

Tam benlik bir bilim kurgu, keyifle izlenebilecek, aynı zamanda duygulanıp, kendinizden parçalar bulabileceğiniz bir film. Zamanlar arası oluşacak farklılıklara fazla takılmadan izlenmesi gereken bir film. Zaman yaratıp mutlaka izleyin..Bugün benden bu kadar.. İyi seyirler.

Yorumlar

  1. film izlemek bizim de haftaiçi zorunluluk oluyor resmen, ex macina yı merak ediyordum, teşekkürler, bize de beklerim bu arada:)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Temiz İçerikli Ürünlere Mer'aba (!)

Merhaba sevgili Heranyegane okuyucuları :)

 Bugün sizlere faydalı olacağını düşündüğüm bir konu ile karşınızdayım. Tüm hemcinslerimin derdi ileriki yaşlarda daha iyi görünmek değil mi? İleride bile değil her an hatta şimdi , şu an iyi görünmek!! !!!

" Bu yüzünden de en iyi yatırım cildinize yaptığınız yatırım "  diyorum ben :)

  Özellikle 40'lı yaşlarda cildimizin çok daha iyi görünmesi için şimdiden hem beslenmemize hem kullandığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekiyor. Spora vs. hiç girmiyorum bile. Kızlar işimiz çok zor onu biliyoruz di mi? İyi veya sağlıklı olmak hiç kolay değil. Ben şahsen sadece 1 gün boyunca %100 sağlıklı beslenebiliyorum.  Da-ya-na-mı-yo-rum! Neyse bunları geçelim.

  Artık dönem içeriği temiz ürünler kullanma dönemi. Sheido, Clarins, Bobbibrown, Lacome vs. gibi kozmetik firmalarının cilt bakımı ürünlerinden uzak durma vakti. Gelelim temiz içerikli ürün dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk sorulara..


Peki diğer markalar kadar etkililer mi? 

Temiz içe…

NİKE & ADİDAS ' ın Kıyasıya Rekabeti

Sonunda buradayım.
Özgür olmayı, sevdiğim şeylere vakit ayırmayı inanılmaz özledim.
Hem de çevremden blog sayfam ile ilgili güzel sözler duydum da geldim.
Bu durum beni çok mutlu ediyor.

Sizler için bahara uygun bir konu seçtim bugün. Geri dönüşüm muhteşem olsun dedim. (Kulaklarımda filmlerdeki kötü karakter kahkahası yankılandı.) Biraz saçmalayabilirim, çünkü vize haftasından yeni çıktım tadını çıkarıyorum. Ayrıca saçmalamayı severim.

Sizce alışveriş merkezine girdiğimde ilk hangi mağazaya uğruyorumdur? -Sephora mı?- Çok fena yanıldınız.

*Foot Locker !! *
- Acaba Nike Air Force geldi mi?
 -HAYIR!! GELMEöÖEÖDDİİÖOÖOİİ!! diyen satıcılarla muhatap oluyorum.
1 aydır derin üzüntüyle çıkıyorum o mağazadan.
Ayrıca sıcak günler için rahatsız bir ayakkabıymış, hava almıyormuş diyerek kendimi kandırdım. (ki gerçekten öyleymiş **.)

Merak edenler için görseli ;


Uzun modeli de var fakat benim tercih değiller. ( Türkçeme alkış istiyorum, bilerek düzeltmedim.)

İşte bu Nike Air Force ayakkabılar yo…

ÇAĞRI BARAN ' A

Uzun zamandır yayınlayabilmek için bir konu bulamamaktan yakınıyordum.

Aklıma bir şey geliyor boş sayfanın karşısına geçiyordum sonra bir şey oluyordu, vazgeçiyordum.

Araştırma yapmaya başlıyordum, sonra yine vazgeçiyordum.

Kısacası iyice kopmuş gitmiştim. Bu sayfaya geri dönmeyecektim.


...

Gel gelelim 25 yıllık hayatımın en büyük acısını yaşıyorum.

O artık aramızda  değil. Bunu kabullensem bile. Bir şeylerin bitmiş olmasını kabul edemiyorum.
Demek istediğim anılar,hisler.. hiç yaşanmamış gibi bitmiş olamaz...
Bunların yok olmasını kabul edemiyorum.

Uzun zamandır konuşmuyor olmamızı kaldıramıyorum.
Eksildim.
Çok özlüyorum..

Keşkelerim çok fazla.


Arkadaşım desem az kalır, yanlış olur biliyorum.
Şöyle ifade edebilirim.

"Yanındayken şımarık bir kız çocuğu olabiliyordum. Aynı sıraları paylaştık . Hocalardan benim yüzümden az mı eksiler aldı. "Çağrı konuşma" dediklerinde "ben değil Özge konuştu" hiç demedi. Birbirimizle hep uğraştık. Eşek göz derdi bana. Ben sinir…