Ana içeriğe atla

Film Arşivi      Çok film izleyen biri olarak son günlerde izlediğim aklımdan çıkmayan filmleri paylaşacağım bugün. Bir kısmını sinemada izlediğim, bir kısmınıda evimin rahatlığında izleğim filmlerden oluşuyor. 
      Beni en mutlu eden şey filmlerden sonra hala filmin büyüsünde kalmak.  Ayrıca eski bir filmi yeni izliyorsam üzülsem mi sevinsem mi karar veremiyorum. Üzülüyorum, çünkü onca geçen zaman bu filmden haberim yokmuş. Seviniyorum, çünkü hala izlemediğim şahane bir film varmış diyorum. 

*
         Bana "Ne izlesem ?"diye soranlara bu aralar izlemediysen mutlaka "K-pax"i izle diyorum.  İzleyin şu filmi.. Arkadaşlar ben kiii her filmde eksiklik arayan insan. Yok, bulamıyorum.01 Mart 2002
2001 - ABD ,   Almanya
Bilim Kurgu ,   Dram
120 Dak.
Charles Leavitt ,  Gene Brewer
,  

Film hakkında konuşacak olursak, uzaydan geldiğine inanan bir adamı konu alıyor. Bir anda ortaya çıkan bu adam herkesin dikkatini çekiyor ve psikiyatri kliniğine yatırılması gerektiğine karar veriliyor. Oradaki herkesi kendine yavaş yavaş inandırmaya başlıyor.
imdb puanı 7.5


*

    Sıradaki film ise Predestination;2014 - Avustralya
Bilim Kurgu ,   Gerilim
97 Dak.
,   
 ,   ,   ,   ,  
Michael Spierig ,  Peter Spierig
,  

  Çok farklı bir konusu var. İçerisinde her türlü gizem mevcut, sıkılmanıza fırsat vermeyor. Her sanesinde farklı bir olay gelişiyor. Filmin sonundaysa derin sessizlik oluşuyor. Düşünüp düşünüp duruyorsunuz. 

     İmdb puanı ise 7.5


*

3. tercihim  Anna - Mindscape;2013 - ABD
Gerilim
 ,   ,   ,  ,  
Martha Holmes ,  Guy Holmes
Mindscape

  Yine değişik bir konuya sahip olan filmde zeka ön plana çıkarılmış. Filmi çözmeye çalışırken sonunu buluyorsunuz. Ayrıca Mark Strong ' un oyunculuğunu çok beğeniyorum. Onu böyle bir filmde başrolde görmek beni çok memnun etti. Mark Strong'un da bulunduğu ve Nicole Kidman'ın başrolü üstlendiği Before I go to sleep  2015 Ocak ayında vizyona girecek kaçırmayın. 
İmdb puanı ise 6.5

*

Bu filme yer verip vermesem mi karar veremedim. Çünkü kısacık bir açıklama yapıp geçilmeyecek kadar muhteşem bir film. Taa 2009'da vizyona girmesi beklenen Interstellar  2014'te beyaz perdede yerini aldı.


07 Kasım 2014
2014 - ABD ,   İngiltere
Bilim Kurgu
169 Dak.

Yoğun uğraşlar sonucu ortaya çıkan filmin büyülü havasına girmemek elde değil. Özellik IMAX ile izlemenin bambaşka bir deneyim olacağını belirteyim. Çok kalite bir film olmuş. Bir daha mı izlesem? *.*

İmdb puanı ise 8.9 

*

Zamanın Sonundaki Ev - La casa del fin de los tiempos


2013 - Venezuela
Gerilim ,   Gizem ,   Korku
101 Dak.
Alejandro Hidalgo
The House of the End Times

Gerilim sevenler (korku sayılmaz) bence muazzam konusu olan, etkileyici, merak uyandırıcı, sürükleyici bir film. "Korkuysa izlemem" diyenler, izleyin. Sağlam bir film, kaçırmayın.
İmdb puanı ise 6.9  
*

Peki romantik - komediyi geçelim mi ? O halde Friends with Kids (Mükemmel Plan) seçilebilecek iyi bir tane olabilir.09 Kasım 2012
2011 - ABD
Dram ,   Komedi
107 Dak.
 ,   ,   ,   
Jennifer Westfeldt
,  


 Bakın filmde kim var, Megan Fox . Film hakkında yazılacak çok bir şey olduğunu düşünmüyorum ama kesinlikle eğlenceli, tatmin edici bir film.
imdb puanı ise 6.2

*
 Devam edelim o zaman dün izlediğim ve yok canım "aa yok yok aaa olmaz böyle şey, bi dakika, aaa
yaptı vallahi".
Diye diye bir hallere girdiğim filmden söz edeyim; Gone girl.


Vizyon Tarihi       :10 Ekim 2014
2014 - ABD
Dram ,   Gerilim
145 Dak.
Gillian FlynnFilm sanki 2 bölümden oluşuyor, yani 2 parça gibi. Bir senaryo bitiyor diğeri başlıyor. Yorumlarını okuduğumda "oof sıkıcı" yazmış bir kısım ( çok az bir kısım ). Az bir kısım olduğu için şükrediyorum çünkü bu film HİÇ SIKICI DEĞİL !! Ama izleyip siz karar verin derim :)
imdb puanı ise 8.4 ( bu kadar puanı cidden hak etti mi bilmiyorum)
            
*
Daha çok bahsedebilirim filmlerden fakat burada bitirmeliyim,  kaç tavsiye yazdım ? 7 tane. Bunlar şu an ilk aklıma gelenler izlemediyseniz. Özellikle interstellar filmi 2015'e onsuz girmeyin. Hala sinemalarda gösterimdeyse KOŞUN !

 *
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Temiz İçerikli Ürünlere Mer'aba (!)

Merhaba sevgili Heranyegane okuyucuları :)

 Bugün sizlere faydalı olacağını düşündüğüm bir konu ile karşınızdayım. Tüm hemcinslerimin derdi ileriki yaşlarda daha iyi görünmek değil mi? İleride bile değil her an hatta şimdi , şu an iyi görünmek!! !!!

" Bu yüzünden de en iyi yatırım cildinize yaptığınız yatırım "  diyorum ben :)

  Özellikle 40'lı yaşlarda cildimizin çok daha iyi görünmesi için şimdiden hem beslenmemize hem kullandığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekiyor. Spora vs. hiç girmiyorum bile. Kızlar işimiz çok zor onu biliyoruz di mi? İyi veya sağlıklı olmak hiç kolay değil. Ben şahsen sadece 1 gün boyunca %100 sağlıklı beslenebiliyorum.  Da-ya-na-mı-yo-rum! Neyse bunları geçelim.

  Artık dönem içeriği temiz ürünler kullanma dönemi. Sheido, Clarins, Bobbibrown, Lacome vs. gibi kozmetik firmalarının cilt bakımı ürünlerinden uzak durma vakti. Gelelim temiz içerikli ürün dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk sorulara..


Peki diğer markalar kadar etkililer mi? 

Temiz içe…

NİKE & ADİDAS ' ın Kıyasıya Rekabeti

Sonunda buradayım.
Özgür olmayı, sevdiğim şeylere vakit ayırmayı inanılmaz özledim.
Hem de çevremden blog sayfam ile ilgili güzel sözler duydum da geldim.
Bu durum beni çok mutlu ediyor.

Sizler için bahara uygun bir konu seçtim bugün. Geri dönüşüm muhteşem olsun dedim. (Kulaklarımda filmlerdeki kötü karakter kahkahası yankılandı.) Biraz saçmalayabilirim, çünkü vize haftasından yeni çıktım tadını çıkarıyorum. Ayrıca saçmalamayı severim.

Sizce alışveriş merkezine girdiğimde ilk hangi mağazaya uğruyorumdur? -Sephora mı?- Çok fena yanıldınız.

*Foot Locker !! *
- Acaba Nike Air Force geldi mi?
 -HAYIR!! GELMEöÖEÖDDİİÖOÖOİİ!! diyen satıcılarla muhatap oluyorum.
1 aydır derin üzüntüyle çıkıyorum o mağazadan.
Ayrıca sıcak günler için rahatsız bir ayakkabıymış, hava almıyormuş diyerek kendimi kandırdım. (ki gerçekten öyleymiş **.)

Merak edenler için görseli ;


Uzun modeli de var fakat benim tercih değiller. ( Türkçeme alkış istiyorum, bilerek düzeltmedim.)

İşte bu Nike Air Force ayakkabılar yo…

ÇAĞRI BARAN ' A

Uzun zamandır yayınlayabilmek için bir konu bulamamaktan yakınıyordum.

Aklıma bir şey geliyor boş sayfanın karşısına geçiyordum sonra bir şey oluyordu, vazgeçiyordum.

Araştırma yapmaya başlıyordum, sonra yine vazgeçiyordum.

Kısacası iyice kopmuş gitmiştim. Bu sayfaya geri dönmeyecektim.


...

Gel gelelim 25 yıllık hayatımın en büyük acısını yaşıyorum.

O artık aramızda  değil. Bunu kabullensem bile. Bir şeylerin bitmiş olmasını kabul edemiyorum.
Demek istediğim anılar,hisler.. hiç yaşanmamış gibi bitmiş olamaz...
Bunların yok olmasını kabul edemiyorum.

Uzun zamandır konuşmuyor olmamızı kaldıramıyorum.
Eksildim.
Çok özlüyorum..

Keşkelerim çok fazla.


Arkadaşım desem az kalır, yanlış olur biliyorum.
Şöyle ifade edebilirim.

"Yanındayken şımarık bir kız çocuğu olabiliyordum. Aynı sıraları paylaştık . Hocalardan benim yüzümden az mı eksiler aldı. "Çağrı konuşma" dediklerinde "ben değil Özge konuştu" hiç demedi. Birbirimizle hep uğraştık. Eşek göz derdi bana. Ben sinir…