Ana içeriğe atla

Popüler Kültür
          Bugün sizlerle günümüzde oldukça yaygınlaşan youtuber , vlogger , instablogger, viner ve blogger'lar hakkında konuşmak istiyorum. Eski yıllarda bundan bir 10 yıl öncesinden bahsediyorum teknoloji bu kadar yaygın değildi, biliyorsunuz. Telefonunuzdan bu kadar kaliteli video veya fotoğraf çekemiyorduk. Şimdilerde insanlar bunları oldukça fazla ve verimli kullanabiliyor. Herneyse gelmek istediğim yer artık insanlar bu sosyal ağları iş alanı olarak kullanmaya başladı ve yeni kapılar açıldı. Güzel de oldu bence ama başarabilene tabii. Yoksa bu kocaman havuzda kaybolup gidiyorsun. Ve tabii illa iş olarak görmeyenler hobi olarak yapan birçok insan var. 


*


Uzun yıllardır takip ettiğim blogger Nil Ertürk gerçekten kaliteli bir blog sahibiydi kendisi. Hala öyle fakat daha reklam reklam kokan bir blog (site) şu an. En azından ben öyle düşünüyorum.


Moda üzerine kurulu blogunda harika kombinler oluşturuyor. Herkesin kolayca uygulayabileceği kombinler. İlla aynı marka kıyafetlerle değil tabii ki. Renk seçimlerini oldukça beğeniyorum. Çok renkli kombinlerini özellikle bir kenarda tutuyorum. Şimdi de beni yine acayip çeken makyaj, kozmetik üzerine olan bir blogu tanıtayım. En çokta objektif yorumlarıyla beni çeken bir blog.
Aynı zamanda kendisi youtuber fakat eskisi kadar etkin değil ve youtube da uyguladığı makyajları çokta başarılı bulmuyorum. Marifeti kozmetik ürünlerini tanıtıp, onları nasıl kulanacağımızı anlatmakta ya da yazmakta. *

      Sırada çok şeker bir youtuberda. İçten ve eğlenceli olduğu için çektiği videoları sıkılmadan izliyorum. Kendisini izletiyor yani. Videoları genellikle gittiği yerlerde çektiği vloglardan oluşuyor. Kozmetik üzerinede videoları bulunuyor. 
  Hafta içinde mutlaka bir video paylaşıyor, kahve molası verdiğimde geçiyorum youtube başına.


*


Şirin ve tatlı kelimeleri bu kıza da çok yakışıyor. Özellikle aksanını çok seviyorum. Ara verdi şu an video çekmeye fakat geri döneceğine eminim. 


 www.youtube.com/MelisLimesVlogs
   Hem vlog yapıyor hem makyaj videoları çekiyor. Bu arada vlog kelimesini tam olarak bilmeyenler için açıklama gereği duydum şimdi. Gün içinde yaptıklarını ya da gittiği yerleri videoya alıp sosyal ağlarda paylaşanlara vlogger, çektikleri videolara vlog deniyor. Genelde vlog günlükleri diye geçer. Çok hoşuma gidiyor benim. Belki ilerleyen zamanlarda bi vlog çeker, sayfamda paylaşırım.  Planlar.. planlar..


 *


   Madem youtuberlara geçtik,  çok kısa zamanda çok iyi yerlere gelen biriyle devam edelim.

    Hakkını vermek lazım güzel makyajlar yapıyor. Ayrıca güzel ürünler tanıtıyor kanalında.Fakat bazı konularda kendini fazla kastığı için yapmacıkmış gibi bir izlenim bırakıyor.  

*   Birkaç instablogger önerisi sıralayım;


*


Gelelim en eğlenceli kısma viner mutlaka Hakan Hepcan'ı duymuşsunuzdur. 2013 senesine bomba gibi vurdu kendisi. Türkiye'nin ilk vine fenomenidir. Daha sonraları ondan daha başarılı vine fenomenleri ortaya çıktı.


Bunlardan bazıları;
vine.co/Cem.Gelinoglu --> ( çok gülüyorum)

*Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Temiz İçerikli Ürünlere Mer'aba (!)

Merhaba sevgili Heranyegane okuyucuları :)

 Bugün sizlere faydalı olacağını düşündüğüm bir konu ile karşınızdayım. Tüm hemcinslerimin derdi ileriki yaşlarda daha iyi görünmek değil mi? İleride bile değil her an hatta şimdi , şu an iyi görünmek!! !!!

" Bu yüzünden de en iyi yatırım cildinize yaptığınız yatırım "  diyorum ben :)

  Özellikle 40'lı yaşlarda cildimizin çok daha iyi görünmesi için şimdiden hem beslenmemize hem kullandığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekiyor. Spora vs. hiç girmiyorum bile. Kızlar işimiz çok zor onu biliyoruz di mi? İyi veya sağlıklı olmak hiç kolay değil. Ben şahsen sadece 1 gün boyunca %100 sağlıklı beslenebiliyorum.  Da-ya-na-mı-yo-rum! Neyse bunları geçelim.

  Artık dönem içeriği temiz ürünler kullanma dönemi. Sheido, Clarins, Bobbibrown, Lacome vs. gibi kozmetik firmalarının cilt bakımı ürünlerinden uzak durma vakti. Gelelim temiz içerikli ürün dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk sorulara..


Peki diğer markalar kadar etkililer mi? 

Temiz içe…

NİKE & ADİDAS ' ın Kıyasıya Rekabeti

Sonunda buradayım.
Özgür olmayı, sevdiğim şeylere vakit ayırmayı inanılmaz özledim.
Hem de çevremden blog sayfam ile ilgili güzel sözler duydum da geldim.
Bu durum beni çok mutlu ediyor.

Sizler için bahara uygun bir konu seçtim bugün. Geri dönüşüm muhteşem olsun dedim. (Kulaklarımda filmlerdeki kötü karakter kahkahası yankılandı.) Biraz saçmalayabilirim, çünkü vize haftasından yeni çıktım tadını çıkarıyorum. Ayrıca saçmalamayı severim.

Sizce alışveriş merkezine girdiğimde ilk hangi mağazaya uğruyorumdur? -Sephora mı?- Çok fena yanıldınız.

*Foot Locker !! *
- Acaba Nike Air Force geldi mi?
 -HAYIR!! GELMEöÖEÖDDİİÖOÖOİİ!! diyen satıcılarla muhatap oluyorum.
1 aydır derin üzüntüyle çıkıyorum o mağazadan.
Ayrıca sıcak günler için rahatsız bir ayakkabıymış, hava almıyormuş diyerek kendimi kandırdım. (ki gerçekten öyleymiş **.)

Merak edenler için görseli ;


Uzun modeli de var fakat benim tercih değiller. ( Türkçeme alkış istiyorum, bilerek düzeltmedim.)

İşte bu Nike Air Force ayakkabılar yo…

ÇAĞRI BARAN ' A

Uzun zamandır yayınlayabilmek için bir konu bulamamaktan yakınıyordum.

Aklıma bir şey geliyor boş sayfanın karşısına geçiyordum sonra bir şey oluyordu, vazgeçiyordum.

Araştırma yapmaya başlıyordum, sonra yine vazgeçiyordum.

Kısacası iyice kopmuş gitmiştim. Bu sayfaya geri dönmeyecektim.


...

Gel gelelim 25 yıllık hayatımın en büyük acısını yaşıyorum.

O artık aramızda  değil. Bunu kabullensem bile. Bir şeylerin bitmiş olmasını kabul edemiyorum.
Demek istediğim anılar,hisler.. hiç yaşanmamış gibi bitmiş olamaz...
Bunların yok olmasını kabul edemiyorum.

Uzun zamandır konuşmuyor olmamızı kaldıramıyorum.
Eksildim.
Çok özlüyorum..

Keşkelerim çok fazla.


Arkadaşım desem az kalır, yanlış olur biliyorum.
Şöyle ifade edebilirim.

"Yanındayken şımarık bir kız çocuğu olabiliyordum. Aynı sıraları paylaştık . Hocalardan benim yüzümden az mı eksiler aldı. "Çağrı konuşma" dediklerinde "ben değil Özge konuştu" hiç demedi. Birbirimizle hep uğraştık. Eşek göz derdi bana. Ben sinir…