Popüler Kültür

Aralık 24, 2014 0 Comments A+ a-
          Bugün sizlerle günümüzde oldukça yaygınlaşan youtuber , vlogger , instablogger, viner ve blogger'lar hakkında konuşmak istiyorum. Eski yıllarda bundan bir 10 yıl öncesinden bahsediyorum teknoloji bu kadar yaygın değildi, biliyorsunuz. Telefonunuzdan bu kadar kaliteli video veya fotoğraf çekemiyorduk. Şimdilerde insanlar bunları oldukça fazla ve verimli kullanabiliyor. Herneyse gelmek istediğim yer artık insanlar bu sosyal ağları iş alanı olarak kullanmaya başladı ve yeni kapılar açıldı. Güzel de oldu bence ama başarabilene tabii. Yoksa bu kocaman havuzda kaybolup gidiyorsun. Ve tabii illa iş olarak görmeyenler hobi olarak yapan birçok insan var. 


*


Uzun yıllardır takip ettiğim blogger Nil Ertürk gerçekten kaliteli bir blog sahibiydi kendisi. Hala öyle fakat daha reklam reklam kokan bir blog (site) şu an. En azından ben öyle düşünüyorum.


Moda üzerine kurulu blogunda harika kombinler oluşturuyor. Herkesin kolayca uygulayabileceği kombinler. İlla aynı marka kıyafetlerle değil tabii ki. Renk seçimlerini oldukça beğeniyorum. Çok renkli kombinlerini özellikle bir kenarda tutuyorum. Şimdi de beni yine acayip çeken makyaj, kozmetik üzerine olan bir blogu tanıtayım. En çokta objektif yorumlarıyla beni çeken bir blog.
Aynı zamanda kendisi youtuber fakat eskisi kadar etkin değil ve youtube da uyguladığı makyajları çokta başarılı bulmuyorum. Marifeti kozmetik ürünlerini tanıtıp, onları nasıl kulanacağımızı anlatmakta ya da yazmakta. *

      Sırada çok şeker bir youtuberda. İçten ve eğlenceli olduğu için çektiği videoları sıkılmadan izliyorum. Kendisini izletiyor yani. Videoları genellikle gittiği yerlerde çektiği vloglardan oluşuyor. Kozmetik üzerinede videoları bulunuyor. 
  Hafta içinde mutlaka bir video paylaşıyor, kahve molası verdiğimde geçiyorum youtube başına.


*


Şirin ve tatlı kelimeleri bu kıza da çok yakışıyor. Özellikle aksanını çok seviyorum. Ara verdi şu an video çekmeye fakat geri döneceğine eminim. 


 www.youtube.com/MelisLimesVlogs
   Hem vlog yapıyor hem makyaj videoları çekiyor. Bu arada vlog kelimesini tam olarak bilmeyenler için açıklama gereği duydum şimdi. Gün içinde yaptıklarını ya da gittiği yerleri videoya alıp sosyal ağlarda paylaşanlara vlogger, çektikleri videolara vlog deniyor. Genelde vlog günlükleri diye geçer. Çok hoşuma gidiyor benim. Belki ilerleyen zamanlarda bi vlog çeker, sayfamda paylaşırım.  Planlar.. planlar..


 *


   Madem youtuberlara geçtik,  çok kısa zamanda çok iyi yerlere gelen biriyle devam edelim.

    Hakkını vermek lazım güzel makyajlar yapıyor. Ayrıca güzel ürünler tanıtıyor kanalında.Fakat bazı konularda kendini fazla kastığı için yapmacıkmış gibi bir izlenim bırakıyor.  

*   Birkaç instablogger önerisi sıralayım;


*


Gelelim en eğlenceli kısma viner mutlaka Hakan Hepcan'ı duymuşsunuzdur. 2013 senesine bomba gibi vurdu kendisi. Türkiye'nin ilk vine fenomenidir. Daha sonraları ondan daha başarılı vine fenomenleri ortaya çıktı.


Bunlardan bazıları;
vine.co/Cem.Gelinoglu --> ( çok gülüyorum)

*