Kendinizi şımartın

Aralık 22, 2014 0 Comments A+ a-


 
       Merhabalar sevgili okuyucu,
Bugün çok içime sinen bir konu ile buradayım. Daha çok bayanları ilgilendirse de erkeklerin de zincirlerini kırıp bir yerden başlamaları gerektiğini düşünüyorum.  O halde yavaş yavaş konumuza geçelim mi hanımlar ?

      Şu dünyada insanın kendisine bakım yapması, kendisini şımartması kadar güzel bir şey var mı? Açıkcası ben bayılıyorum. Öncelikle her gün yapılması gereken ritüellerimiz var. Yüzümüzü temizleyip, tonikleyip ve daha sonra nemlendirme. Bunlar inanın yeterli olacak.  Her yüz tipi için geçerli olan ve mecburi olarak yapılması gereken bakımlar.  Tabii temiz, aydınlık ve sağlıklı bir cilt istiyorsanız.

   Daha sonra yüz tipinize göre ( yağlı, kuru, normal ) zamanla meydana gelen sorunlarla ilgilenmenin de farklı yolları var. Bunlara da başka bir başlık altında sonra değinicem.
 

    Şimdi kendi tercihlerimden bahsedeyim sizlere bu şekilde ilerleyelim.


  Ben cilt bakımımda  şu sıralar bi değişiklik yapıp biotherm biosource serisini kullanmaya başladım. Daha önce de kullanmıştım. (Yeni yıla özel bir paket halinde Sephora mağazalarında satışta) Yüz yıkama jelinin yapısı oldukça yoğun, kremsi bir yapı. Elimde, su ile köpürtüp yüzümü temizliyorum. Fakat yeterli temizlendiğini düşünmediğim için edindiğim yüz temizleme pediyle yapıyorum artık bu işlemi.

Daha sonra yine aynı seriden olan tonik ile yüzümü tonikliyorum.Bu sıralar gözeneklerime müdahale etmeye karar verdiğim için ( bu kararı bir dermotoloğa danışarak aldım ve onun tavsiye ettiği ürünü kullanıyorum ) Clarins markasının gözenek sıkılaştırıcı serumunu kullanıyorum. Ve son sihirli dokunuş ile nemlendiriyorum.

 AAaa narin göz altlarımızı unutmayalım. Göz altlarımızı da nemlendirip ileri yaşlarımıza birikim yapmalıyız. Bunun içinde benim tercihim Bliss.Her sabah hiç üşenmeden aksine büyük bir özenle yapıyorum.


Gece yatmadan  ise  gündüz tercih ettiğim nemlendirici yerine, gece nemlendiricisiyle yoğun bir nemlendirme yapıyorum. Aynı zamanda gece gözenek sıkılaştırıcı serum kullanmıyorum.
 Biotherm gece nemlendiricisini keşfetmedem önce kiehls gece serumunu kullanıyordum fakat şu an kendisini rafa kaldırdım.


         Hepsini okuyanların gözlerinden minnetle öpüyorum.