Ana içeriğe atla

Kendinizi şımartın


 
       Merhabalar sevgili okuyucu,
Bugün çok içime sinen bir konu ile buradayım. Daha çok bayanları ilgilendirse de erkeklerin de zincirlerini kırıp bir yerden başlamaları gerektiğini düşünüyorum.  O halde yavaş yavaş konumuza geçelim mi hanımlar ?

      Şu dünyada insanın kendisine bakım yapması, kendisini şımartması kadar güzel bir şey var mı? Açıkcası ben bayılıyorum. Öncelikle her gün yapılması gereken ritüellerimiz var. Yüzümüzü temizleyip, tonikleyip ve daha sonra nemlendirme. Bunlar inanın yeterli olacak.  Her yüz tipi için geçerli olan ve mecburi olarak yapılması gereken bakımlar.  Tabii temiz, aydınlık ve sağlıklı bir cilt istiyorsanız.

   Daha sonra yüz tipinize göre ( yağlı, kuru, normal ) zamanla meydana gelen sorunlarla ilgilenmenin de farklı yolları var. Bunlara da başka bir başlık altında sonra değinicem.
 

    Şimdi kendi tercihlerimden bahsedeyim sizlere bu şekilde ilerleyelim.


  Ben cilt bakımımda  şu sıralar bi değişiklik yapıp biotherm biosource serisini kullanmaya başladım. Daha önce de kullanmıştım. (Yeni yıla özel bir paket halinde Sephora mağazalarında satışta) Yüz yıkama jelinin yapısı oldukça yoğun, kremsi bir yapı. Elimde, su ile köpürtüp yüzümü temizliyorum. Fakat yeterli temizlendiğini düşünmediğim için edindiğim yüz temizleme pediyle yapıyorum artık bu işlemi.

Daha sonra yine aynı seriden olan tonik ile yüzümü tonikliyorum.Bu sıralar gözeneklerime müdahale etmeye karar verdiğim için ( bu kararı bir dermotoloğa danışarak aldım ve onun tavsiye ettiği ürünü kullanıyorum ) Clarins markasının gözenek sıkılaştırıcı serumunu kullanıyorum. Ve son sihirli dokunuş ile nemlendiriyorum.

 AAaa narin göz altlarımızı unutmayalım. Göz altlarımızı da nemlendirip ileri yaşlarımıza birikim yapmalıyız. Bunun içinde benim tercihim Bliss.Her sabah hiç üşenmeden aksine büyük bir özenle yapıyorum.


Gece yatmadan  ise  gündüz tercih ettiğim nemlendirici yerine, gece nemlendiricisiyle yoğun bir nemlendirme yapıyorum. Aynı zamanda gece gözenek sıkılaştırıcı serum kullanmıyorum.
 Biotherm gece nemlendiricisini keşfetmedem önce kiehls gece serumunu kullanıyordum fakat şu an kendisini rafa kaldırdım.


         Hepsini okuyanların gözlerinden minnetle öpüyorum.

 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Temiz İçerikli Ürünlere Mer'aba (!)

Merhaba sevgili Heranyegane okuyucuları :)

 Bugün sizlere faydalı olacağını düşündüğüm bir konu ile karşınızdayım. Tüm hemcinslerimin derdi ileriki yaşlarda daha iyi görünmek değil mi? İleride bile değil her an hatta şimdi , şu an iyi görünmek!! !!!

" Bu yüzünden de en iyi yatırım cildinize yaptığınız yatırım "  diyorum ben :)

  Özellikle 40'lı yaşlarda cildimizin çok daha iyi görünmesi için şimdiden hem beslenmemize hem kullandığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekiyor. Spora vs. hiç girmiyorum bile. Kızlar işimiz çok zor onu biliyoruz di mi? İyi veya sağlıklı olmak hiç kolay değil. Ben şahsen sadece 1 gün boyunca %100 sağlıklı beslenebiliyorum.  Da-ya-na-mı-yo-rum! Neyse bunları geçelim.

  Artık dönem içeriği temiz ürünler kullanma dönemi. Sheido, Clarins, Bobbibrown, Lacome vs. gibi kozmetik firmalarının cilt bakımı ürünlerinden uzak durma vakti. Gelelim temiz içerikli ürün dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk sorulara..


Peki diğer markalar kadar etkililer mi? 

Temiz içe…

NİKE & ADİDAS ' ın Kıyasıya Rekabeti

Sonunda buradayım.
Özgür olmayı, sevdiğim şeylere vakit ayırmayı inanılmaz özledim.
Hem de çevremden blog sayfam ile ilgili güzel sözler duydum da geldim.
Bu durum beni çok mutlu ediyor.

Sizler için bahara uygun bir konu seçtim bugün. Geri dönüşüm muhteşem olsun dedim. (Kulaklarımda filmlerdeki kötü karakter kahkahası yankılandı.) Biraz saçmalayabilirim, çünkü vize haftasından yeni çıktım tadını çıkarıyorum. Ayrıca saçmalamayı severim.

Sizce alışveriş merkezine girdiğimde ilk hangi mağazaya uğruyorumdur? -Sephora mı?- Çok fena yanıldınız.

*Foot Locker !! *
- Acaba Nike Air Force geldi mi?
 -HAYIR!! GELMEöÖEÖDDİİÖOÖOİİ!! diyen satıcılarla muhatap oluyorum.
1 aydır derin üzüntüyle çıkıyorum o mağazadan.
Ayrıca sıcak günler için rahatsız bir ayakkabıymış, hava almıyormuş diyerek kendimi kandırdım. (ki gerçekten öyleymiş **.)

Merak edenler için görseli ;


Uzun modeli de var fakat benim tercih değiller. ( Türkçeme alkış istiyorum, bilerek düzeltmedim.)

İşte bu Nike Air Force ayakkabılar yo…

ÇAĞRI BARAN ' A

Uzun zamandır yayınlayabilmek için bir konu bulamamaktan yakınıyordum.

Aklıma bir şey geliyor boş sayfanın karşısına geçiyordum sonra bir şey oluyordu, vazgeçiyordum.

Araştırma yapmaya başlıyordum, sonra yine vazgeçiyordum.

Kısacası iyice kopmuş gitmiştim. Bu sayfaya geri dönmeyecektim.


...

Gel gelelim 25 yıllık hayatımın en büyük acısını yaşıyorum.

O artık aramızda  değil. Bunu kabullensem bile. Bir şeylerin bitmiş olmasını kabul edemiyorum.
Demek istediğim anılar,hisler.. hiç yaşanmamış gibi bitmiş olamaz...
Bunların yok olmasını kabul edemiyorum.

Uzun zamandır konuşmuyor olmamızı kaldıramıyorum.
Eksildim.
Çok özlüyorum..

Keşkelerim çok fazla.


Arkadaşım desem az kalır, yanlış olur biliyorum.
Şöyle ifade edebilirim.

"Yanındayken şımarık bir kız çocuğu olabiliyordum. Aynı sıraları paylaştık . Hocalardan benim yüzümden az mı eksiler aldı. "Çağrı konuşma" dediklerinde "ben değil Özge konuştu" hiç demedi. Birbirimizle hep uğraştık. Eşek göz derdi bana. Ben sinir…