Ana içeriğe atla

Spora zaman yaratın


 

   Herkesin ortak isteği değil midir formda kalmak. Fazlalıklarından memnun olan insanlar var mıdır acaba merak ediyorum. Bence YOK. Ben memnunum diyense fazlalıklarını veremeyen, bunu yapmak için zamanı ya da hırsı olmayan insanlardır. Onlarıda takdir ediyorum. Bir şekilde bu hallerinden memnunlar ama eminim sihirli değnekleri olsa kendilerini forma sokarlar. Hayır böyle kalıcam demezler.

  Konumuza dönecek olursak evet formda kalmak istiyoruz fakat bunun için yeteri kadar çaba gösteriyor muyuz? Kendi adıma söylüyorum kesinlikle hayır. Tek yaptığım yemek yemeği biraz ertelemek belki biraz yürümek, arada başlayıp bıraktığım spor aktivitelerini saymak bile istemiyorum.

  Sonuç olarak inanıyorum ki bir çok kişi erkek ya da kadın fark etmez aynı durumdayız. Şimdi herkesin çok kolaylıkla yapabileceği bir egzersizle tanıştırıyorum sizleri.

   Haydi !! Güne Merhaba Egzersizine başlayalım.

SABAH ESNEMESİ
 Yatakta bağdaş kurarak oturun, sırtınızı dikleştirin ve ellerinizi serbest bir şekilde ellerinizin üstüne koyun. Kollarınızı başınızın üzerine kaldırın, bileğinizden tutarak sağa ve sola doğru bedeninizi esnetin. Her bir tarafa doğru esnerken beş kere derin nefes alın.

DİKKAT! : Egzersizlere geçmeden önce vücudu mümkün olduğunca esnetmek ve ısıtmak çok önemliKOLLARI VE BACAKLARI ÇALIŞTIRIN
  Yatakta dengeli şekilde ayağa kalkın. Sağ bacağınızı dizlerinizden tutarak kaldırabildiğniz kadar yukarı kaldırın. Parmak uçlarınız gergin şekilde zemini göstersin. Beş kere derin nefes alın ve diğer bacağa geçin. (2) İki kolunuzu birden V şeklinde yukarı kaldırın. Sağ bacağınızı kıvırarak ayak tabanınızı sol dizinin hizasına koyun. Beş kere derin nefes almayı unutmayın ve diğer bacağa geçin.GERGİN KASLAR İÇİN
Yatağın yanında ayakta durun ve ellerinizle kenarında tutun. Bu esnada bacağınız ve sırtınız gergin şekilde durmalı. Beş kere derin nefes alın. Ardından yavaşça ayağa kalkın, kollarınızı ve bacaklarınızı serbest şekilde biraz salladıktan sonra hareketi tekrar edin.KARIN KASLARI UNUTULMASIN
Yatağın üzerinde şınav pozisyonu alın. Dirseklerinizi yatağın üzerinde olsun ve parmak uçlarınızda yükseltin. Beş kere derin nefes alın.KAPANIŞ HAREKETİ
Bacaklarınızı açarak yatağın üzerinde dikilin. Sağ bacağınızı 90 derecelik açıyla kırın, sol bacağınız ise mümkğn olduğunca gergin durmalı. Sol eliniz sol bacağınızın üzerine gelecek şekilde yana doğru esneyin. Bu esnada sağ kolunuzu gergin şekilde yukarı kaldırın. Beş derin nefesten sonra hareketi değiştirin.

 Bütün yazımı sonuna kadar okuyanların gözlerinden öperim .

Kaynaklar: Cosmopolitan

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Temiz İçerikli Ürünlere Mer'aba (!)

Merhaba sevgili Heranyegane okuyucuları :)

 Bugün sizlere faydalı olacağını düşündüğüm bir konu ile karşınızdayım. Tüm hemcinslerimin derdi ileriki yaşlarda daha iyi görünmek değil mi? İleride bile değil her an hatta şimdi , şu an iyi görünmek!! !!!

" Bu yüzünden de en iyi yatırım cildinize yaptığınız yatırım "  diyorum ben :)

  Özellikle 40'lı yaşlarda cildimizin çok daha iyi görünmesi için şimdiden hem beslenmemize hem kullandığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekiyor. Spora vs. hiç girmiyorum bile. Kızlar işimiz çok zor onu biliyoruz di mi? İyi veya sağlıklı olmak hiç kolay değil. Ben şahsen sadece 1 gün boyunca %100 sağlıklı beslenebiliyorum.  Da-ya-na-mı-yo-rum! Neyse bunları geçelim.

  Artık dönem içeriği temiz ürünler kullanma dönemi. Sheido, Clarins, Bobbibrown, Lacome vs. gibi kozmetik firmalarının cilt bakımı ürünlerinden uzak durma vakti. Gelelim temiz içerikli ürün dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk sorulara..


Peki diğer markalar kadar etkililer mi? 

Temiz içe…

NİKE & ADİDAS ' ın Kıyasıya Rekabeti

Sonunda buradayım.
Özgür olmayı, sevdiğim şeylere vakit ayırmayı inanılmaz özledim.
Hem de çevremden blog sayfam ile ilgili güzel sözler duydum da geldim.
Bu durum beni çok mutlu ediyor.

Sizler için bahara uygun bir konu seçtim bugün. Geri dönüşüm muhteşem olsun dedim. (Kulaklarımda filmlerdeki kötü karakter kahkahası yankılandı.) Biraz saçmalayabilirim, çünkü vize haftasından yeni çıktım tadını çıkarıyorum. Ayrıca saçmalamayı severim.

Sizce alışveriş merkezine girdiğimde ilk hangi mağazaya uğruyorumdur? -Sephora mı?- Çok fena yanıldınız.

*Foot Locker !! *
- Acaba Nike Air Force geldi mi?
 -HAYIR!! GELMEöÖEÖDDİİÖOÖOİİ!! diyen satıcılarla muhatap oluyorum.
1 aydır derin üzüntüyle çıkıyorum o mağazadan.
Ayrıca sıcak günler için rahatsız bir ayakkabıymış, hava almıyormuş diyerek kendimi kandırdım. (ki gerçekten öyleymiş **.)

Merak edenler için görseli ;


Uzun modeli de var fakat benim tercih değiller. ( Türkçeme alkış istiyorum, bilerek düzeltmedim.)

İşte bu Nike Air Force ayakkabılar yo…

ÇAĞRI BARAN ' A

Uzun zamandır yayınlayabilmek için bir konu bulamamaktan yakınıyordum.

Aklıma bir şey geliyor boş sayfanın karşısına geçiyordum sonra bir şey oluyordu, vazgeçiyordum.

Araştırma yapmaya başlıyordum, sonra yine vazgeçiyordum.

Kısacası iyice kopmuş gitmiştim. Bu sayfaya geri dönmeyecektim.


...

Gel gelelim 25 yıllık hayatımın en büyük acısını yaşıyorum.

O artık aramızda  değil. Bunu kabullensem bile. Bir şeylerin bitmiş olmasını kabul edemiyorum.
Demek istediğim anılar,hisler.. hiç yaşanmamış gibi bitmiş olamaz...
Bunların yok olmasını kabul edemiyorum.

Uzun zamandır konuşmuyor olmamızı kaldıramıyorum.
Eksildim.
Çok özlüyorum..

Keşkelerim çok fazla.


Arkadaşım desem az kalır, yanlış olur biliyorum.
Şöyle ifade edebilirim.

"Yanındayken şımarık bir kız çocuğu olabiliyordum. Aynı sıraları paylaştık . Hocalardan benim yüzümden az mı eksiler aldı. "Çağrı konuşma" dediklerinde "ben değil Özge konuştu" hiç demedi. Birbirimizle hep uğraştık. Eşek göz derdi bana. Ben sinir…