Kozmetik* Sana Sığındım.

Mart 26, 2015 0 Comments A+ a-Haydi konu bulamayınca kozmetik yazılarına sığınalım :) Şaka  bir yana ben elimde ajanda her haftanın programını yapan veyahut yapabilen bir blogger değilim. Elimden geldiğince her gün post atmaya çalıştığım doğrudur. Soracaksınız ki programlamadan her gün nasıl yeni bir şeyler hazırlayabilirsin ki? Haklısınız pek mümkün olmuyor. Bazı zamanlar bilgisiyarın başına bir geçiyorum 2 hatta 3 post hazırlayıp önümüzdeki 3 günü çıkartıyorum. Bazense bir tanecik post hazırlamak neredeyse imkansız oluyor. Şu an olduğu gibi . Böyle zamanlarda kendimi zorlamıyorum. Çünkü elimden çıkan iş içime sinmiyor. Onu öylece yayınlamakta istemiyorum.

Neeeyseeeee millet ! İçimi akıttığıma göre gelelim bugün hangi ürünleri inceleyeceğimize.

Haydi ekranda biraz aşağı inelim
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>

>
>

>
>
>
>

>
>
>
> Bakın burada kimler varmış? Her kozmetik blogger ının en az bir kez bahsetmiş olduğu bazlar varmış.

MAC- STROBE CREAM § BENEFİT - THE POREFESSİONALStrobe cream fondötenle karıştırıldığı zaman (özellikle kapatıcılığı olan bir fondötenle) fondötene biraz daha parlaklık veriyor . Fakat benim en sevdiğim kullanma şekli yüzüme nemlendirici olarak kullanmak sonrasında üzerine oldukça ince yapılı bir fondötenle geçmek bazen hiç fondöten kullanmıyorum üzerine. Doğal bir parlaklık kalıyor. Öyle yağlı bir parlaklık değil. Yağlı ciltlerde nasıl durur onu bilemedim şimdi. Yağlı cildiniz varsa denemeden almayın.

Geliyoruz şu adını her yerde duyduğumuz the porefessional baz-a . Doğruya doğru gözenek görünümünü %75 e kadar kapatıyor, cildinizi pürüsüzleştiriyor. Kokusu, kıvamı her şeyi çok çok güzel. Bu baz piyasada olduğu sürece başka bir baza tenezzül etmeyeceğime dair blabalalaa .d 
Görüyorsunuz ya sözler verecektim neredeyse. Öylesine güzel :)
(Ürünleri silip fotograflasaymışım değil mi? Fondötenli ellerimle dokunduğum çok belli .d)

NARS - SİN § NARS - MATA HARİ


En sevdiğim allıklarıma yer vermek istedim. Benim için şeftali tonlu allıklar her zaman vazgeçilmedi fakat dedim ki "az değişiklik yap, cesur ol özge. Yüzün renklensin, sonra da hayatın renklisin." Bir alakası yok tabii de . Maksat kendimi cesaretlendirmek.
Nars allıklarının kalitesinden bahsetmek sıkıcı olur çünkü hepimiz biliyoruz ki çok iyiler. Yalnız bir ipuçu vereyim, mutlaka açılı allık fırçaları ile uygulayın. O ponpon allık fırçaları sizi palyaçodan hallice bir görüntüye taşıyabilir. 
Ah peki bu renkler? 
Mata Hari öyle göründüğü gibi pembe pembe durmuyor korkmayın. Mat bir allık zaten günlük kullanım için ideal.  Sin allığa gelirsek, aşk ve nefret ilişkimiz var. Çok fırtınalı bir durum anlayacağınız. Vallahi nasıl desem kendisi az biraz simli (mat değil kesinlikle) böyle koyu pembe rujlarınızla mükemmel yakışıyor. Fakat gözlerinizde de yoğun makyaj istiyorsanız. Uzaklaşın. 
Bu allık benim gibi günü fondötensiz efendime söyleyeyim detaysız bir makyajla geçirmek istiyorsanız oldukça uygun oluyor.
İki allığı da tüm okuyucularıma tavsiye ederim.


MAC - OMEGA § MAC - BEGUILE


Açıklıyorum!!Evet kaşlarımı herkes gibi farla doldurup, sonra sabitliyorum. Çok şaşırdınız değil mi ?
Ne var canımın içi bunda, günümüz böyle.

İki üründe oldukça zahmetli, far ı ince açılı bir fırça ile kaşlarıma detaylı bir şekilde uyguluyorum. Üzerini renkli kaş jeli ile sabitliyorum. Fakat brule nin fırçası kaşlarım için geniş, sürerken taşırmak hayatımı cehenneme çeviriyor. Bu sebeble bir daha almayacağım. 

Bu arada farımın üst kısmı neden mi böyle oldu? Yeni yıkadığım fırçamı kurumasını beklemeden kullandım , o yüzden. Mac markasıyla alakası yok. Geçenler de mac mağazasında bir bayanın pudrası bu şekilde olmuş şikayete gelmiş. İçimden ıslak ya da nemli her neyse öyle bir fırça kullanmış olduğu geçti. Ama tabii karışmadım. Görevli anlatmaya çalıştı ama bayan kararlıydı. 

Arkadaşlar demek istediğim dikkat edin, sonuç bu oluyor. O kısımlar ıslandığı için artık kullanılmıyor. Kazırsam kurtulurum aslında ama benim elimin ayarı yok hepsini kazırım heralde diyorum. 

Böyle böyle iki üründe yarılandı. Yenilerini almayacağım. Çünkü benefit in kaş ürünlerine geçmeyi planlıyorum.

*

Geri kalan incelemelerimi diğer sıkışacağım günlere saklıyorum .
Umarım yazımı beğenmişsinizdir. Yorumlarınızı bekliyorum.
Ayrıca hala devam eden anketim sağ tarafta oylarınızı bekliyor