Ana içeriğe atla

Kozmetik* Sana Sığındım.Haydi konu bulamayınca kozmetik yazılarına sığınalım :) Şaka  bir yana ben elimde ajanda her haftanın programını yapan veyahut yapabilen bir blogger değilim. Elimden geldiğince her gün post atmaya çalıştığım doğrudur. Soracaksınız ki programlamadan her gün nasıl yeni bir şeyler hazırlayabilirsin ki? Haklısınız pek mümkün olmuyor. Bazı zamanlar bilgisiyarın başına bir geçiyorum 2 hatta 3 post hazırlayıp önümüzdeki 3 günü çıkartıyorum. Bazense bir tanecik post hazırlamak neredeyse imkansız oluyor. Şu an olduğu gibi . Böyle zamanlarda kendimi zorlamıyorum. Çünkü elimden çıkan iş içime sinmiyor. Onu öylece yayınlamakta istemiyorum.

Neeeyseeeee millet ! İçimi akıttığıma göre gelelim bugün hangi ürünleri inceleyeceğimize.

Haydi ekranda biraz aşağı inelim
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>

>
>

>
>
>
>

>
>
>
> Bakın burada kimler varmış? Her kozmetik blogger ının en az bir kez bahsetmiş olduğu bazlar varmış.

MAC- STROBE CREAM § BENEFİT - THE POREFESSİONALStrobe cream fondötenle karıştırıldığı zaman (özellikle kapatıcılığı olan bir fondötenle) fondötene biraz daha parlaklık veriyor . Fakat benim en sevdiğim kullanma şekli yüzüme nemlendirici olarak kullanmak sonrasında üzerine oldukça ince yapılı bir fondötenle geçmek bazen hiç fondöten kullanmıyorum üzerine. Doğal bir parlaklık kalıyor. Öyle yağlı bir parlaklık değil. Yağlı ciltlerde nasıl durur onu bilemedim şimdi. Yağlı cildiniz varsa denemeden almayın.

Geliyoruz şu adını her yerde duyduğumuz the porefessional baz-a . Doğruya doğru gözenek görünümünü %75 e kadar kapatıyor, cildinizi pürüsüzleştiriyor. Kokusu, kıvamı her şeyi çok çok güzel. Bu baz piyasada olduğu sürece başka bir baza tenezzül etmeyeceğime dair blabalalaa .d 
Görüyorsunuz ya sözler verecektim neredeyse. Öylesine güzel :)
(Ürünleri silip fotograflasaymışım değil mi? Fondötenli ellerimle dokunduğum çok belli .d)

NARS - SİN § NARS - MATA HARİ


En sevdiğim allıklarıma yer vermek istedim. Benim için şeftali tonlu allıklar her zaman vazgeçilmedi fakat dedim ki "az değişiklik yap, cesur ol özge. Yüzün renklensin, sonra da hayatın renklisin." Bir alakası yok tabii de . Maksat kendimi cesaretlendirmek.
Nars allıklarının kalitesinden bahsetmek sıkıcı olur çünkü hepimiz biliyoruz ki çok iyiler. Yalnız bir ipuçu vereyim, mutlaka açılı allık fırçaları ile uygulayın. O ponpon allık fırçaları sizi palyaçodan hallice bir görüntüye taşıyabilir. 
Ah peki bu renkler? 
Mata Hari öyle göründüğü gibi pembe pembe durmuyor korkmayın. Mat bir allık zaten günlük kullanım için ideal.  Sin allığa gelirsek, aşk ve nefret ilişkimiz var. Çok fırtınalı bir durum anlayacağınız. Vallahi nasıl desem kendisi az biraz simli (mat değil kesinlikle) böyle koyu pembe rujlarınızla mükemmel yakışıyor. Fakat gözlerinizde de yoğun makyaj istiyorsanız. Uzaklaşın. 
Bu allık benim gibi günü fondötensiz efendime söyleyeyim detaysız bir makyajla geçirmek istiyorsanız oldukça uygun oluyor.
İki allığı da tüm okuyucularıma tavsiye ederim.


MAC - OMEGA § MAC - BEGUILE


Açıklıyorum!!Evet kaşlarımı herkes gibi farla doldurup, sonra sabitliyorum. Çok şaşırdınız değil mi ?
Ne var canımın içi bunda, günümüz böyle.

İki üründe oldukça zahmetli, far ı ince açılı bir fırça ile kaşlarıma detaylı bir şekilde uyguluyorum. Üzerini renkli kaş jeli ile sabitliyorum. Fakat brule nin fırçası kaşlarım için geniş, sürerken taşırmak hayatımı cehenneme çeviriyor. Bu sebeble bir daha almayacağım. 

Bu arada farımın üst kısmı neden mi böyle oldu? Yeni yıkadığım fırçamı kurumasını beklemeden kullandım , o yüzden. Mac markasıyla alakası yok. Geçenler de mac mağazasında bir bayanın pudrası bu şekilde olmuş şikayete gelmiş. İçimden ıslak ya da nemli her neyse öyle bir fırça kullanmış olduğu geçti. Ama tabii karışmadım. Görevli anlatmaya çalıştı ama bayan kararlıydı. 

Arkadaşlar demek istediğim dikkat edin, sonuç bu oluyor. O kısımlar ıslandığı için artık kullanılmıyor. Kazırsam kurtulurum aslında ama benim elimin ayarı yok hepsini kazırım heralde diyorum. 

Böyle böyle iki üründe yarılandı. Yenilerini almayacağım. Çünkü benefit in kaş ürünlerine geçmeyi planlıyorum.

*

Geri kalan incelemelerimi diğer sıkışacağım günlere saklıyorum .
Umarım yazımı beğenmişsinizdir. Yorumlarınızı bekliyorum.
Ayrıca hala devam eden anketim sağ tarafta oylarınızı bekliyor


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Temiz İçerikli Ürünlere Mer'aba (!)

Merhaba sevgili Heranyegane okuyucuları :)

 Bugün sizlere faydalı olacağını düşündüğüm bir konu ile karşınızdayım. Tüm hemcinslerimin derdi ileriki yaşlarda daha iyi görünmek değil mi? İleride bile değil her an hatta şimdi , şu an iyi görünmek!! !!!

" Bu yüzünden de en iyi yatırım cildinize yaptığınız yatırım "  diyorum ben :)

  Özellikle 40'lı yaşlarda cildimizin çok daha iyi görünmesi için şimdiden hem beslenmemize hem kullandığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekiyor. Spora vs. hiç girmiyorum bile. Kızlar işimiz çok zor onu biliyoruz di mi? İyi veya sağlıklı olmak hiç kolay değil. Ben şahsen sadece 1 gün boyunca %100 sağlıklı beslenebiliyorum.  Da-ya-na-mı-yo-rum! Neyse bunları geçelim.

  Artık dönem içeriği temiz ürünler kullanma dönemi. Sheido, Clarins, Bobbibrown, Lacome vs. gibi kozmetik firmalarının cilt bakımı ürünlerinden uzak durma vakti. Gelelim temiz içerikli ürün dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk sorulara..


Peki diğer markalar kadar etkililer mi? 

Temiz içe…

NİKE & ADİDAS ' ın Kıyasıya Rekabeti

Sonunda buradayım.
Özgür olmayı, sevdiğim şeylere vakit ayırmayı inanılmaz özledim.
Hem de çevremden blog sayfam ile ilgili güzel sözler duydum da geldim.
Bu durum beni çok mutlu ediyor.

Sizler için bahara uygun bir konu seçtim bugün. Geri dönüşüm muhteşem olsun dedim. (Kulaklarımda filmlerdeki kötü karakter kahkahası yankılandı.) Biraz saçmalayabilirim, çünkü vize haftasından yeni çıktım tadını çıkarıyorum. Ayrıca saçmalamayı severim.

Sizce alışveriş merkezine girdiğimde ilk hangi mağazaya uğruyorumdur? -Sephora mı?- Çok fena yanıldınız.

*Foot Locker !! *
- Acaba Nike Air Force geldi mi?
 -HAYIR!! GELMEöÖEÖDDİİÖOÖOİİ!! diyen satıcılarla muhatap oluyorum.
1 aydır derin üzüntüyle çıkıyorum o mağazadan.
Ayrıca sıcak günler için rahatsız bir ayakkabıymış, hava almıyormuş diyerek kendimi kandırdım. (ki gerçekten öyleymiş **.)

Merak edenler için görseli ;


Uzun modeli de var fakat benim tercih değiller. ( Türkçeme alkış istiyorum, bilerek düzeltmedim.)

İşte bu Nike Air Force ayakkabılar yo…

ÇAĞRI BARAN ' A

Uzun zamandır yayınlayabilmek için bir konu bulamamaktan yakınıyordum.

Aklıma bir şey geliyor boş sayfanın karşısına geçiyordum sonra bir şey oluyordu, vazgeçiyordum.

Araştırma yapmaya başlıyordum, sonra yine vazgeçiyordum.

Kısacası iyice kopmuş gitmiştim. Bu sayfaya geri dönmeyecektim.


...

Gel gelelim 25 yıllık hayatımın en büyük acısını yaşıyorum.

O artık aramızda  değil. Bunu kabullensem bile. Bir şeylerin bitmiş olmasını kabul edemiyorum.
Demek istediğim anılar,hisler.. hiç yaşanmamış gibi bitmiş olamaz...
Bunların yok olmasını kabul edemiyorum.

Uzun zamandır konuşmuyor olmamızı kaldıramıyorum.
Eksildim.
Çok özlüyorum..

Keşkelerim çok fazla.


Arkadaşım desem az kalır, yanlış olur biliyorum.
Şöyle ifade edebilirim.

"Yanındayken şımarık bir kız çocuğu olabiliyordum. Aynı sıraları paylaştık . Hocalardan benim yüzümden az mı eksiler aldı. "Çağrı konuşma" dediklerinde "ben değil Özge konuştu" hiç demedi. Birbirimizle hep uğraştık. Eşek göz derdi bana. Ben sinir…