Kozmetik Sevenler Toplanın

Mart 13, 2015 6 Comments A+ a-Aslına bakarsanız en sevdiğim konulardan biri de kozmetik fakat blogumda bu konuya çok da fazla yer vermiyorum. Günlük hayatımda yeterince yer kapladığı içindir belki bilemiyorum. 

Bir ürünü hemen beğenip satın alan biri değilim. Araştırıyorum, deniyorum, bütçeme uygun mu bakıyorum ve satın alıyorum. En çok satın aldığım kozmetik ürünü RUJ! En en az aldığım ise göz kalemi

Bugün çok memnun kaldığım bir kaç üründen bahsedeceğim. Sizlerin de oldukça memnun kalacağını ve herkesin elinin altında olması gerektiğini düşündüğüm ürünlerden ..

Şöyle çekmecemi açtığımda aslında tüm ürünlerimi memnun kalarak kullandığımın fakında vardım. Eee sonuçta beğenmediğim bir şeyi neden alayım öyle değil mi? O zaman şöyle yapayım vazgeçemeyeceğim ürünlerden bahsedeyim . Mesela bana deseler ki " Özge!!!!  ŞU ürün Türkiye pazarından çekiliyormuş" cevaben " Nefes alamıyorum, çekil çekil !!!!  oturmam lazım "  diyorsam işte o ürün vazgeçemediğimdir. Şaka bir yana , işte böyle sevdiğim ürünlerden bahsedeceğim.

Sizlere de yardımcı olacağını düşündüğüm yazım için fotograf çekimlerini de tamamladığıma göre başlıyorum. ("Çekimler de amma amatör" demeyin!!, demeyin öyle üzülürüm.)

BENEFİT- HOOLA


Yüzünüzü kontürleme işlemi için piyasadaki en şahane renk! Biraz daha koyu tenlilerde iki kat uygulama gerektirecektir. Yapısı pudramsı olmasına rağmen kremsi ürünler ile aynı duruyor. Farlarınız arasında geçiş rengi olarak da kullanabilirsiniz. Ayrıca gramajı da fazla olduğu için ömürlük bir ürün. FİYATI 121 TL 


YSL - TOUCHE ECLAT / BENEFİT - ERASE PASTE

Göz altı problemim pek yok aslına bakarsanız. Uykusuz kaldığım zaman biraz  mor halkalarım olsa da normal zamanlarda pek bi sıkıntım yok şükürler olsun ki . Oluşan minik morluklarımı Benefit - erase paste ile kapatıyorum. Siliyor, yok ediyor adeta. Ba-yı-lı-yo-rum. Daha fazla problemi olanların üstüne concealer uygulaması gerekecektir. Benim elimde mevcut olmasına rağmen artık kullanmıyorum çünkü bu ürün yeterli oluyor. FİYATI 99 TL


Gelelim göz altlarımızı aydınlatmaya. Sadece göz altlarını değil. Elmacık kemiklerini, burun üstünü neyse hepsini saymayayım. Yüzümüzde aydınlatmamız gereken yerleri aydınlatmaya yarıyor :)
İşte bunun içinde Ysl - touche eclat kullanıyorum. Açıkçası gramajı pek bi az. 2,5 ml. Fakat tüm yüzüme doldurmadığım için yeterli olacak gibi duruyor. FİYATI 115 TL

ESTEE LAUDER - SUMPTUOUS

Bir saniye Benefit, bi saniye Clinique, bi saniye Maybelline, bi saniye Ysl, bi saniye ya !!!
 Hepinizi denedim, beş para etmezsiniz. 
Bu maskara var ya bu maskara!! On numara !!
Her kuruşuna değiyor. Hem kirpikleri dökmüyor hem topaklanmıyor. Hem kıvırıyor, uzatıyor hem hacim veriyor.
Daha ne isteyebilirim ki ??


FİYATI 96 TL

MAC - BLACKTRACK  / MAC - PAINTERLY PAINT POT

Son olarak da neredeyse her zaman kullandığım ürünlerden bahsedeceğim. Biri son zamanlarda herkesin dilinde olan painterly pain pot göz kapağınızın rengini nötrlüyor aynı anda far bazı görevi görüyor.  The Balm - "put a lid on it" kullandığım için gereksiz bir ürün olarak görüyordum. Fakat uygulattığım zaman farların renklerini daha iyi verdiğini gördüm. Gerekli bir ürün olduğunu düşünüyorum artık. FİYATI 65 TL


Gelelim jel eyeliner olan blacktrack ürününe. Gerçekten gün boyu asla akmıyor, sabit kalıyor. Simsiyah da renk veriyor. Fırça konusunda Mac - 263 tercih etmiştim fakat Mac fırçamı kaşlarımda kullanmaya başladım. Yerine daha uygun fiyatlı olan ve en az Mac fırçası kadar iş gören Yves Rocher açılı fırçasını satın aldım. 
Mac - blacktrack FİYATI 55 TL
Mac- 263 fırça FİYATI 62 TL
Yves Rocher - açılı fırça FİYATI 15 TL (indirimde almıştım)

*

Vazgeçemediğim ürünler serisine diğer haftalarda devam edeceğim. Sorularınızı ve görüşlerinizi bana yorum olarak yazabilir ve hala beni takip etmiyorsanız takip edebilirsiniz. ÇOK MEMNUN OLURUM :) 

milkysmile

6 yorum

Write yorum
merababenseda
AUTHOR
15 Mart 2015 03:56 delete

Ben de bir kozmetik delisiyim. Blogum daha çok film,kitap vs üzerine olduğu için sürekli kozmetik postu yapmaktan kaçınıyorum. Ama aralara tabii ki önerilerimi, beğendiklerimi katıyorum. Senden de önerilerini duymak güzel olur. Maskarayı çok merak ettim, notumu aldım :)

Reply
avatar
15 Mart 2015 12:12 delete

Teşekkür ederim, o halde bloglarımız biraz biraz benziyorlar bende öyle yapıyorum :)

Reply
avatar
17 Mart 2015 11:34 delete

Selam bloğun hayırlı olsun iade-i ziyarete geldim o rimeli denemem gerek hemen çok övdüğüne göre :) paylaşım için teşekkürler her zaman gelirim her zaman beklerim :) Sevgiler ♥

Reply
avatar
17 Mart 2015 11:38 delete

Teşekkür ediyorum hoş geldiniz :) Rimelin gerçekten çok iyi performansı var denerseniz eğer yorumlarınızı beklerim :) İyi akşamlar :)

Reply
avatar
beauty beybi
AUTHOR
29 Mart 2015 15:53 delete

Merhaba canım jel eyeliner kullanamayan bir insanım ama bu ürün de akmıyor bende denesem severim heralde :)

Reply
avatar
30 Mart 2015 03:26 delete

memnun kalacağınızı düşünüyorum :):)

Reply
avatar