Düşündüm de çok muht-elif’im!

Mart 03, 2015 0 Comments A+ a-


Televizyon izlemek ve uyumak şu hayatta yapılabilecek en boş işler! Bence! ( bu kelime hayli kurtarıcı)  Bunları yapmaya ihtiyacımız olmuyor mu? İhtiyaç değil aslında da içimizdeki tembellik yapma isteği diyelim. Açıkçası uzun yoldan geldiğimde beni dinlendiren bir şey varsa o da televizyondur. 
Hayatımın ne kadar içerisinde bilemiyorum ama olabildiğince uzağında olsun istiyorum. 
Hem artık öğrencilik de bitiyor iş hayatı başlayacak (derken aklıma doldurmam gereken formlar geldi hemen doldurup yazıma döneceğim -döndüm)  Televizyon izlemek benim neyime? Televizyonu at çöpe. Attık mı? Haberleri internetten takip edelim. Efendime söyleyeyim, magazini twitter ve instagramdan. ( öyle demeyin!! Çok gerekli bir şey -Magazin. Aaa dergiler ne güne duruyor? Bunu da ekleyelim.) Film mi izlemek istiyorsunuz? Dvd alalım. (Dvd neymiş? Artık Blu-ray var ) Para yetiştiremem diyorsanız, aramızda kalsın ama indirebilirsiniz ya da internetten izleyebilirsiniz. Televizyonu hayatımızdan çıkardık mı? Tamam. 
Şimdi gelelim ikinci sorunumuza.. Uyumak. Benim uyku düzenim falan yok arkadaşlar! Gece 3 oluyor ben hala gözlerim açık odamda bir noktaya bakıyorum. Artık tavana bakmaktan sıkıldım. Sabah olunca da günün yarısını uykuda geçiyor. Günün en güzel öğünü olan kahvaltı da böylelikle kaçıyor. Dersler de başlayınca ciddi ciddi bu işe son vermek için kolları sıvadım. Önce dedim erken yatan erken kalkar falan. Yok yatağa yatmak uyumak değilmiş. Gün içinde yorulayım gece net uyurum dedim. Yok arkadaş! Yoruluyorum diyelim pil hemen bitiyor hemen dinlenme, kestirme ihtiyacı duyuyorum. Eee bu sefer gece yine uyku yok bana.Tabii bu denemelerin sonucunda  gözlerim kıpkırmızı, göz altlarım pert oldu. Annee!! napcam ben ya oooof ama!! -Melisa çayı iç kızım.
Aha!
İşin sırrı (en azından benim bünyem için. Bence!)  yatmadan 1 saat önce melisa çayı içmekmiş. Bir rahat , bir güzel uyudum. Oooh miss. Sabahları da pamuk gibi uyanıyorum. 

*

( Benimle aynı dertlerden muzdarip olan sevgili uykusuzlara, televizyon bağımlılarına selam olsun. 
Ayrıca gelecek yazılardan haberdar olmak için blog sayfama üye olmayı unutmayın!)

Not: muht-elif, çeşitli demektir. Ne biliyim şimdi bilmeyen vardır. Öğrenmek isteyen vardır. Açıklama olsun.