Ana içeriğe atla

Bazen Bazı Bazı

Bazen bazı şeyleri söylemek canavar kadar büyük. Sevimli bir canavar ama söyleyeceklerim güzel, kötü değil asla. Güzel olmasına güzel ama içime batıyor bazıları. Söylesem rahatlarım biliyorum ama yok. Dursun bende, az ağır ama olsun. Düşler düşer bi gün, zaman aşımıyla…

Bugün insanlardan dem vuruyorum. 

İnsanları tanımam için onlarla sadece bir kahvelik zaman geçirmem gerektiğini düşünüyorum. Heh! ama bazı insanları tanımaya ömür yetmez. Tanıdım dersin o değişir, durum değişir, sen değişirsin.. Olur yani bir şeyler, her şey değişir. Tanıyamazsın.

İnsanlar düşünen varlıklar olduğundan kimseyi tek bir sıfatla tanımlayamazsın. Mesela  "saf kız" diyip geçemezsin. Sensin işte o saf derler, gülerler. 

İnsanların doğası gereği egoları vardır. Kimi insanlar egosunu eğitmiştir, kimisi zincirlemiş, kiminin egosu da ipi salınmış köpek gibidir.  

İnsanları bir kenara bırakırsak hayatımın öğrencilik dönemi bitiyor.
Öğrenci olmak sadece ilerideki mesleğine hazırlanmak değil, ileride karşılaşacağın olaylara da hazırlanmak bir yerde. Ben bu kısımdan da mezun oluyorum. İşin teorik kısmı bitti, şimdi uygulama olacak. İş hayatı dediklerinde anlatılanlara illa denk gelmişsinizdir. Kendimi en kötüye hazırlayıp, en iyisini düşündüğüm bi gerçek. Bana kalırsa ben iş hayatımı toz pembe geçiricem yani bundan sonra ki hayatımı. ( Oh!! maşallah bana )Tahammül edemediğim bir şey varsa o da boş konuşan insan. Konuşmak olsun ona, konuşur. Benim vaktim kıymetli olduğundan belki katlanamıyorum.  Etrafınıza baktığınızda en çok yapılan şeyin aslında konuşmak olduğunu göreceksiniz. Saatlerce konuşuyoruz. Hep konuşuluyor. 

Dedim ya mezun oluyorum. Biz de durmadan daha başlamadığımız işlerimizi konuşuyoruz. Ah kafam ah..


Neden yaradılışım böyle ki. Mesela çalışmasam, hatunum sonuçta babam bakardı bana ya da ne bileyim evlenmeye çok meraklı büyüseydim. Eee bu yaşa da kalmazdım. Evde en fazla neye sinirlenip neden yıpranabilir ki insan. Yaradılışıma küfür etmek istemiyorum ama tencere kafa olmak isterdim şu an!
Sakinim.. sakin.. sakii. saa..


Çalışan insanların da %85 i gergin. Pek bi süzgünler. Şimdi gel de mezun ol!


Böyle şu kalabalık, koşuşturan, işleri halletmeye çalışan, sinirlenen, söylenen, çatık bakan… Herkes “hayat bu mu olm!” diyip elindeki işi bırakıp kalkıp oynamaya başlasa… Çok rahatlamaz mıyız?

Yorumlar

 1. Düşüncelerine çok içten şekilde katılıyorum... Boş konuşanlara tahammülüm yok inan benimde :( yazı çok güzel olmuş ellerine sağlık kuzum

  YanıtlaSil
 2. Öncelikle sizi tebrik ederim...Okumak,çalışmak,çabalamak,bunlar çok güzel...Sevgilerimi gönderiyorum.Huzurlu akşamlar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim :) mutlu ettiniz beni, size de iyi akşamlar :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Temiz İçerikli Ürünlere Mer'aba (!)

Merhaba sevgili Heranyegane okuyucuları :)

 Bugün sizlere faydalı olacağını düşündüğüm bir konu ile karşınızdayım. Tüm hemcinslerimin derdi ileriki yaşlarda daha iyi görünmek değil mi? İleride bile değil her an hatta şimdi , şu an iyi görünmek!! !!!

" Bu yüzünden de en iyi yatırım cildinize yaptığınız yatırım "  diyorum ben :)

  Özellikle 40'lı yaşlarda cildimizin çok daha iyi görünmesi için şimdiden hem beslenmemize hem kullandığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekiyor. Spora vs. hiç girmiyorum bile. Kızlar işimiz çok zor onu biliyoruz di mi? İyi veya sağlıklı olmak hiç kolay değil. Ben şahsen sadece 1 gün boyunca %100 sağlıklı beslenebiliyorum.  Da-ya-na-mı-yo-rum! Neyse bunları geçelim.

  Artık dönem içeriği temiz ürünler kullanma dönemi. Sheido, Clarins, Bobbibrown, Lacome vs. gibi kozmetik firmalarının cilt bakımı ürünlerinden uzak durma vakti. Gelelim temiz içerikli ürün dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk sorulara..


Peki diğer markalar kadar etkililer mi? 

Temiz içe…

NİKE & ADİDAS ' ın Kıyasıya Rekabeti

Sonunda buradayım.
Özgür olmayı, sevdiğim şeylere vakit ayırmayı inanılmaz özledim.
Hem de çevremden blog sayfam ile ilgili güzel sözler duydum da geldim.
Bu durum beni çok mutlu ediyor.

Sizler için bahara uygun bir konu seçtim bugün. Geri dönüşüm muhteşem olsun dedim. (Kulaklarımda filmlerdeki kötü karakter kahkahası yankılandı.) Biraz saçmalayabilirim, çünkü vize haftasından yeni çıktım tadını çıkarıyorum. Ayrıca saçmalamayı severim.

Sizce alışveriş merkezine girdiğimde ilk hangi mağazaya uğruyorumdur? -Sephora mı?- Çok fena yanıldınız.

*Foot Locker !! *
- Acaba Nike Air Force geldi mi?
 -HAYIR!! GELMEöÖEÖDDİİÖOÖOİİ!! diyen satıcılarla muhatap oluyorum.
1 aydır derin üzüntüyle çıkıyorum o mağazadan.
Ayrıca sıcak günler için rahatsız bir ayakkabıymış, hava almıyormuş diyerek kendimi kandırdım. (ki gerçekten öyleymiş **.)

Merak edenler için görseli ;


Uzun modeli de var fakat benim tercih değiller. ( Türkçeme alkış istiyorum, bilerek düzeltmedim.)

İşte bu Nike Air Force ayakkabılar yo…

ÇAĞRI BARAN ' A

Uzun zamandır yayınlayabilmek için bir konu bulamamaktan yakınıyordum.

Aklıma bir şey geliyor boş sayfanın karşısına geçiyordum sonra bir şey oluyordu, vazgeçiyordum.

Araştırma yapmaya başlıyordum, sonra yine vazgeçiyordum.

Kısacası iyice kopmuş gitmiştim. Bu sayfaya geri dönmeyecektim.


...

Gel gelelim 25 yıllık hayatımın en büyük acısını yaşıyorum.

O artık aramızda  değil. Bunu kabullensem bile. Bir şeylerin bitmiş olmasını kabul edemiyorum.
Demek istediğim anılar,hisler.. hiç yaşanmamış gibi bitmiş olamaz...
Bunların yok olmasını kabul edemiyorum.

Uzun zamandır konuşmuyor olmamızı kaldıramıyorum.
Eksildim.
Çok özlüyorum..

Keşkelerim çok fazla.


Arkadaşım desem az kalır, yanlış olur biliyorum.
Şöyle ifade edebilirim.

"Yanındayken şımarık bir kız çocuğu olabiliyordum. Aynı sıraları paylaştık . Hocalardan benim yüzümden az mı eksiler aldı. "Çağrı konuşma" dediklerinde "ben değil Özge konuştu" hiç demedi. Birbirimizle hep uğraştık. Eşek göz derdi bana. Ben sinir…