Bazen Bazı Bazı

Mart 11, 2015 6 Comments A+ a-

Bazen bazı şeyleri söylemek canavar kadar büyük. Sevimli bir canavar ama söyleyeceklerim güzel, kötü değil asla. Güzel olmasına güzel ama içime batıyor bazıları. Söylesem rahatlarım biliyorum ama yok. Dursun bende, az ağır ama olsun. Düşler düşer bi gün, zaman aşımıyla…

Bugün insanlardan dem vuruyorum. 

İnsanları tanımam için onlarla sadece bir kahvelik zaman geçirmem gerektiğini düşünüyorum. Heh! ama bazı insanları tanımaya ömür yetmez. Tanıdım dersin o değişir, durum değişir, sen değişirsin.. Olur yani bir şeyler, her şey değişir. Tanıyamazsın.

İnsanlar düşünen varlıklar olduğundan kimseyi tek bir sıfatla tanımlayamazsın. Mesela  "saf kız" diyip geçemezsin. Sensin işte o saf derler, gülerler. 

İnsanların doğası gereği egoları vardır. Kimi insanlar egosunu eğitmiştir, kimisi zincirlemiş, kiminin egosu da ipi salınmış köpek gibidir.  

İnsanları bir kenara bırakırsak hayatımın öğrencilik dönemi bitiyor.
Öğrenci olmak sadece ilerideki mesleğine hazırlanmak değil, ileride karşılaşacağın olaylara da hazırlanmak bir yerde. Ben bu kısımdan da mezun oluyorum. İşin teorik kısmı bitti, şimdi uygulama olacak. İş hayatı dediklerinde anlatılanlara illa denk gelmişsinizdir. Kendimi en kötüye hazırlayıp, en iyisini düşündüğüm bi gerçek. Bana kalırsa ben iş hayatımı toz pembe geçiricem yani bundan sonra ki hayatımı. ( Oh!! maşallah bana )Tahammül edemediğim bir şey varsa o da boş konuşan insan. Konuşmak olsun ona, konuşur. Benim vaktim kıymetli olduğundan belki katlanamıyorum.  Etrafınıza baktığınızda en çok yapılan şeyin aslında konuşmak olduğunu göreceksiniz. Saatlerce konuşuyoruz. Hep konuşuluyor. 

Dedim ya mezun oluyorum. Biz de durmadan daha başlamadığımız işlerimizi konuşuyoruz. Ah kafam ah..


Neden yaradılışım böyle ki. Mesela çalışmasam, hatunum sonuçta babam bakardı bana ya da ne bileyim evlenmeye çok meraklı büyüseydim. Eee bu yaşa da kalmazdım. Evde en fazla neye sinirlenip neden yıpranabilir ki insan. Yaradılışıma küfür etmek istemiyorum ama tencere kafa olmak isterdim şu an!
Sakinim.. sakin.. sakii. saa..


Çalışan insanların da %85 i gergin. Pek bi süzgünler. Şimdi gel de mezun ol!


Böyle şu kalabalık, koşuşturan, işleri halletmeye çalışan, sinirlenen, söylenen, çatık bakan… Herkes “hayat bu mu olm!” diyip elindeki işi bırakıp kalkıp oynamaya başlasa… Çok rahatlamaz mıyız?

6 yorum

Write yorum
11 Mart 2015 13:35 delete

Düşüncelerine çok içten şekilde katılıyorum... Boş konuşanlara tahammülüm yok inan benimde :( yazı çok güzel olmuş ellerine sağlık kuzum

Reply
avatar
11 Mart 2015 13:36 delete

Teşekkür ederim canım :):)

Reply
avatar
11 Mart 2015 14:01 delete

Öncelikle sizi tebrik ederim...Okumak,çalışmak,çabalamak,bunlar çok güzel...Sevgilerimi gönderiyorum.Huzurlu akşamlar...

Reply
avatar
11 Mart 2015 17:24 delete

Katılmamak elde mi ?

Reply
avatar
12 Mart 2015 16:21 delete

teşekkür ederim :) mutlu ettiniz beni, size de iyi akşamlar :)

Reply
avatar