Rapunzel'in Sırrını Açıklıyorum..

Nisan 20, 2015 2 Comments A+ a-
Kocaman MERHABAAAAA
Eğer hobi olarak kendinize yazı yazmayı edindiyseniz, ne mutlu size.
Eve erken geldiğimde "yazı yazmaya zamanım var" diye ayrı bir mutlu oluyorum..
Koşarak bilgisayar başına geçiyorum.

Erken geldiğim zamanlar yaptığım bir başka şeyse kendime zaman ayırmak
O nasıl oluyor?
Kendime çeşitli ürünlerle bakım yapıyorum
Bunlardan en en sevdiğim ise saçıma maske uygulamak !!!!
Saçlarımız şımartılmayı hak ediyor arkadaşlar hatta en fazla onlar hak ediyor. Bizi havalı gösteren en büyük aksesuarımız değil mi kendisi? Yeminlen öyle .
Erkekler için de öyle.
Hatta erkekler için daha daha öyle.
O saçları çeşitli ürünlerle şekillere sokuyorlar. Eminim, saçlarını şekillendirme süreleri benim makyaj yapma süreme eşittir.
Peki onca ürünü saçınıza sürüyorsunuz da yıkayınca zararlı kimyasallar saçınızdan gidecek mi sanıyorsunuz? Veyahut kızlar soruyorum size düzleştiriyorsunuz o saçları yıkayınca ısının etkisi geçicek mi sanıyorsunuz?? Çok uzatınca yazıdan kopuyorum. Uzatmadan ne yapmalıyız konuşalım mı?

Saçları güçlendirmek, dökülmeyi durdurmak için maske;
Bu uygulamayı temiz saça yapmanız önemli.
Herkesin evinde kuru soğan mevcut öyle değil mi? Bildiğiniz kuru soğan. Kuru soğanı alın. Basit bir şekilde 4'e bölün. (Önce soğanı soyun tabii. )

Sonra onu bir cezveye  atın kaynasın uzun uzun .. Daha sonra ocaktan alın ve soğumasını bekleyin, saçlarınıza uygulayın evet soğan kötü kokar ama sağlıklı saçlar için buna değer. Merak etmeyin 1 kere yıkadıktan sonra koku falan kalmıyor. Denedim, kesin konuşuyorum. Saçınızda 45-60 dk bekletin ve yıkayın saçınızı. 1 kere şampuanlasınız yeterli olur .  Bunu eğer saçlarınız çok güçsüzse mümkün olduğunca sık yapın. Tekrar hatırlatıyım, bu uygulama saçları güçlendirmek için yapılan bir uygulama. Dökülmeyi de azaltıyor. ( Yazımı yayınladıktan sonra ben de uygulayacağım.)

Ben bir çok bitkisel ürün denedim. Satılıyor ya işte bilmem ne yağları karışımı yok şu bitki yok bu. İnanın cefa çekiyorsun. En çok bu uygulamayı sevdim. Hee bir de yumurta falan sürüyorlar saça. Soğan bin kat daha iyidir. Kaynatın baylar bayanlar. Saçlarınıza çok iyi gelecek. Hem o pis kimyasalları da götürecek.


Saçları nemlendirmek için maske;Bu maskeyi 3 kez kullandım. ilk seferde saçlarımı oldukça çok döktü ve beni çok korkuttu. Hangi cesaretle 2. kez kullandım bilmiyorum. 2. seferde ilkinden daha az döktü. 3. de çok az döktü ama yine döktü.
Sanırım böyle böyle zayıf köklü saçlarımdan beni kurtardı.( Komik bir yaklaşım mı oldu?? Para verdim kullandım arkadaşlar napayım .d ) Neyse ben böyle düşünüyorum. Ama saçlarımı yumuşacık yaptığı kesin. Hem ertesi güne saçlarımı parlatıyor ve çok sağlıklı gösteriyor. Bu maskeyi 2 haftada 1 kez yapıyor, döktüğü için sık sık yapmıyorum. Eğer 4. uygulamada yok denecek kadar az bi dökülme olursa haber ederim.  Bu marka da %100 doğal zaten ürün elinize geldiğinde de fark ediyorsunuz. Uygulaması da çok kolay. Ben biraz ısıtıp sıvılaşmasını sağlıyorum. Ve saçlarımın köklerinden uçlarına doğru uyguluyorum. Daha sonra saçlarımı havlu ile sarıp 1 saat sonunda duruluyorum. Ayrıca çok güzel kokuyor.


Nemlendirmenin 2. ve pratik yoluysa bu gördüğünüz kuru yağ. Moshosgarden Balsamı ile aynı etkiyi veriyor. Saçlarımın uçlarına yoğunlukla uygulayıp biraz üstlere de pıstlatıyorum. Diğeri gibi kökten uca değil de görünen kısımlarını nemlendirip sağlıklı bir hale getiriyor.


Elseve in bu yağı da oldukça güzel. Böyle değişik kendince hoş bir kokusu var belki herkes sevmez ama ben sevmiştim.
Fakat yukarıda anlattığım kuru yağ daha hoşuma gittiği için bu rafa kalktı. Ayrıca bu kırmızı olanı boyalı saçlar için veee benim saçlarımda boya olmadığı için (bunu Böbürlenerek söylüyorum) kullanmıyorum. Size alternatif olsun diye bunu da koydum.


Saçlara detoks;
Saçlara da detoks yapılır elbette. Saçlarınıza uyguladığınız sabitleyici spreyler, hacim verici ürünleri vs. bu gibi ürünler saçlarınızdan kolay kolay çıkmıyor eğer bu tür ürünleri sık sık kullanmıyorsanız gözlerinizden öpüyorum. Kullanmayın böyle şeyleri. Bin bir uğraşla saçını dalgalı yapmışsındır. Bir- iki sık annem kimse bir şey demez ama lütfen her gün doldurmayın kafanıza. Ayrıca ke-ko gibi oluyor. Her neyse ayda 1 saçınızda kullanmanızı önereceğim bir ürün var .

TAAA TAAA..

Sakın sık sık normal şampuan gibi kullanmayınız.


Temizlik;
Saç temizliğinde aslında doğal ürünler kullansak süper olur ama ben onları kullanınca yeterince temiz  hissetmiyorum. Böyle bol bol köpürüp mis gibi kokması lazım bana.
Bu arada saçlarınızı masaj yaparak yıkayın bu önemli. Ve saçlarınızı yatmadan önce illaki tarayın. Bu işlem saç derinizi harekete geçirir ve saçlarınızın sağlıklı uzamasını sağlar.

Saç temizliği için benim en en sevdiğim marka -John Frida- (REKLAMLARRR) .d

Denemenizi şiddetle tavsiye edeceğim. Ayrıca bu markanın bayıldığım biri ürününü de es geçmeyeyim. Hani az önce saçlarınıza spreyi boca etmeyin ke-ko gibi demiştim ya. Bu daha az ke-ko olanı diyebiliriz. Şampuanını kullanıp ıslak saçlarımın köklerinden ucuna doğru uyguladıktan sonra gözle görülür etki veriyor. Sabah uyandığımda saçlarımın 2 kat daha fazla gibi göründüğünü söyleyebilirim.

Son olarak da saçlarınızın sağlığı için herkes bilir ama 3 ayda bir kestirmeyi. Saçlarınızı boyatıyorsanız 6 ay ara ile boyatmanızı tavsiye edeceğim.
Ayrıca saç boyatmak eğlenceli ama yıpratıcı bir işlem. Kendim yapmadım mı yaptım elbet. Yapmayacak mıyım yapacağım ama yine de bunun sıklığını ayarlayın. Genç yaşınızda mis gibi saçlarınızdan olmayın.Tüm yazdıklarımı unutup kuaförlerin saç bakım seanslarını da araştırabilirsiniz.
Hepinizin gözlerinden öptüm.

 NOT: Şampuanları ben fotograflamadım, banyodan almaya üşendim azcık.


NOT2:ÇEKİLİŞ DEVAM EDİYOOOOOOR !!!!

2 yorum

Write yorum
25 Nisan 2015 15:56 delete

Soğanın saça bu kadar iyi geldiğini bilmiyordum açıkçası.
Koku kısmı beni düşündürüyor ama kokmadığını söyüyosun denemeye değer :)

Reply
avatar
26 Nisan 2015 11:04 delete

dene derim :) pişman olmıcağını düşünüyorum ,=)

Reply
avatar