Ana içeriğe atla

Film Arşivi
                 Neler izlediniz bu hafta ? Ben epeyce film izledim. Zamanı olmayanlar üzülmeyin, sizin için de izliyorum. Hatta sizin için zaman kaybı filmleri bile izliyorum ki siz değerli zamanınızda direk olarak en iyilerine ulaşın.

Minik Bilgi:  European Audiovisual Observatory'nin yöneticisi Martin Kanzler'in Türkiye sinema endüstrisi hakkında yayımladığı raporda 2014 yılında Türkiye'nin sinema bileti satışı 58 milyonu geride bırakmış durumda, bu bilet satışının yüzde 60 ı yerli filmleri izlemek içinmiş. Ayrıca bahsi geçen yılda yerli yapım filmler için satılan bilet sayısının yüzde 79 unun sadece on film tarafından elde edildiğini belirtiyor.

Şimdi;
ilk filme hemen geçiyorum.

Coherence - Paralel Evren (2013)


2013 - ABD
Bilim Kurgu
89 Dak.
James Ward Byrkit

   Düşük bütçeli bilim kurgu, herkes izlemeli tabii bir başyapıt kesinlikle değil. Fakat soluksuz izlenecek, beyin fırtınası yapabiliceğiniz ve değerli vaktinizi çalmayacak 33.istanbul film festivali programının gizli cevheri. Beğenmeyenlerin ise anlamamış olma ihtimali yüksek *.*
İmdb puanı; 7.1

In Your Eyes - İkiz Hayat (2014)2014 - ABD
Bilim Kurgu ,   Romantik
106 Dak.
 ,   ,   ,   ,  
Joss Whedon
,  

Hep aynı tür filmler tavsiye ediyorum öyle değil mi? Bilim-kurgu nun dibini gördünüz iyice. Biliyorum ama ne yapabilirim filmler şahane. Bu film de onlardan biri. Gözlerinizin gördüğünü bir başkasının da gördüğü,hissettiğinizi bir başkasının hissettiğini düşünün ve bunları paylaştığınız bir insanı, film böyle bir film. Ayrıca soundtrack' ları da iyi buldum.
imdb puanı 7.2

The Water Diviner - Son Umut (2014)


26 Aralık 2014
2014 - ABD ,   Avustralya ,   Türkiye
Dram ,   Savaş
97 Dak.
Andrew Knight
,  

   Beklentim fazla olduğu için biraz hayal kırıklığı yaşadım. Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan biraz eğreti duruyordu Russell Crowe un yanında. Russell'ın tarafsız duruşuna hayran kaldım; ilk defa bizim milletimizi kötülemeden çekilen bir film olmuş diyebilirim. Daha ne diyeyim, 
Haydi Sinemaya!!
imdb puanı 8.3 


Guardians of the Galaxy - Galaksinin Koruyucuları (2014)

01 Ağustos 2014
2014 - ABD
Bilim Kurgu ,   Aksiyon ,   Macera
122 Dak.
 ,   ,   ,   ,  
Vin Diesel ,  Bradley Cooper ,  Josh Brolin
James Gunn ,  Nicole Perlman


Marvel son yıllarda süper kahraman filmlerinde çıtayı baya yükseltti Iron Man ,Thor,Kaptan Amerika ,Yenilmezler,Örümcek Adam,dan sonra yeni bir süper kahraman serisini daha eklemeleri gerekiyordu bence çünkü yeni bir kana ihtiyaç vardı bunuda çok iyi başardıklarını düşünüyorum.
imdb puanı 8.2

The Giver - Seçilmiş (2014)


10 Ekim 2014
2014 - ABD
Bilim Kurgu ,   Dram
97 Dak.
Michael Mitnick
,  

Bilim-kurgu *.* ne yapayım, en iyi filmler bilim-kurgu türünde benim için. Kitabını okudunuz mu? Yüzyılın kitabıydı zaten filminide bir o kadar iyi, tabii kitap her zaman kazanır. 
Kitapta 11, filmde de 18 yaşında olan kahramanımız Jonas’ı, gerçek hayatta 25 yaşında olan ve en son Malefiz’de prens rolünde izlediğimiz Brenton Thwaites canlandırıyor. Jonas her vatandaş gibi bir aile ünitesinde yaşıyor ve “çocukluk döneminden mezun” olmak üzere. Bu aşamaya gelen gençler, konsey lideri Meryl Streep’in yönettiği büyük bir törenle, onlar için uygun görülmüş mesleklere atanıyorlar. Jonas’ın “İleriyi görebilme” özelliği olduğu söylenerek “The Giver” rolündeki Jeff Bridges’tan, kendi toplumunun hiç bilmediği “Hayatın Gerçeklerini” öğrenmek üzere “The Receiver” eğitimine gönderiliyor. Bundan sonrası, Jonas’ın öğrendikleri ile yaşadıkları arasında yargıları, çelişkileri. Yani film, biraz “1984” biraz “The Divergent (Uyumsuz)” biraz da Pleasantville (Yaşamın Renkleri). 
İmdb puanı 6.6 


İyi Seyirler.


Tıklıyor muyuz?

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Temiz İçerikli Ürünlere Mer'aba (!)

Merhaba sevgili Heranyegane okuyucuları :)

 Bugün sizlere faydalı olacağını düşündüğüm bir konu ile karşınızdayım. Tüm hemcinslerimin derdi ileriki yaşlarda daha iyi görünmek değil mi? İleride bile değil her an hatta şimdi , şu an iyi görünmek!! !!!

" Bu yüzünden de en iyi yatırım cildinize yaptığınız yatırım "  diyorum ben :)

  Özellikle 40'lı yaşlarda cildimizin çok daha iyi görünmesi için şimdiden hem beslenmemize hem kullandığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekiyor. Spora vs. hiç girmiyorum bile. Kızlar işimiz çok zor onu biliyoruz di mi? İyi veya sağlıklı olmak hiç kolay değil. Ben şahsen sadece 1 gün boyunca %100 sağlıklı beslenebiliyorum.  Da-ya-na-mı-yo-rum! Neyse bunları geçelim.

  Artık dönem içeriği temiz ürünler kullanma dönemi. Sheido, Clarins, Bobbibrown, Lacome vs. gibi kozmetik firmalarının cilt bakımı ürünlerinden uzak durma vakti. Gelelim temiz içerikli ürün dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk sorulara..


Peki diğer markalar kadar etkililer mi? 

Temiz içe…

NİKE & ADİDAS ' ın Kıyasıya Rekabeti

Sonunda buradayım.
Özgür olmayı, sevdiğim şeylere vakit ayırmayı inanılmaz özledim.
Hem de çevremden blog sayfam ile ilgili güzel sözler duydum da geldim.
Bu durum beni çok mutlu ediyor.

Sizler için bahara uygun bir konu seçtim bugün. Geri dönüşüm muhteşem olsun dedim. (Kulaklarımda filmlerdeki kötü karakter kahkahası yankılandı.) Biraz saçmalayabilirim, çünkü vize haftasından yeni çıktım tadını çıkarıyorum. Ayrıca saçmalamayı severim.

Sizce alışveriş merkezine girdiğimde ilk hangi mağazaya uğruyorumdur? -Sephora mı?- Çok fena yanıldınız.

*Foot Locker !! *
- Acaba Nike Air Force geldi mi?
 -HAYIR!! GELMEöÖEÖDDİİÖOÖOİİ!! diyen satıcılarla muhatap oluyorum.
1 aydır derin üzüntüyle çıkıyorum o mağazadan.
Ayrıca sıcak günler için rahatsız bir ayakkabıymış, hava almıyormuş diyerek kendimi kandırdım. (ki gerçekten öyleymiş **.)

Merak edenler için görseli ;


Uzun modeli de var fakat benim tercih değiller. ( Türkçeme alkış istiyorum, bilerek düzeltmedim.)

İşte bu Nike Air Force ayakkabılar yo…

ÇAĞRI BARAN ' A

Uzun zamandır yayınlayabilmek için bir konu bulamamaktan yakınıyordum.

Aklıma bir şey geliyor boş sayfanın karşısına geçiyordum sonra bir şey oluyordu, vazgeçiyordum.

Araştırma yapmaya başlıyordum, sonra yine vazgeçiyordum.

Kısacası iyice kopmuş gitmiştim. Bu sayfaya geri dönmeyecektim.


...

Gel gelelim 25 yıllık hayatımın en büyük acısını yaşıyorum.

O artık aramızda  değil. Bunu kabullensem bile. Bir şeylerin bitmiş olmasını kabul edemiyorum.
Demek istediğim anılar,hisler.. hiç yaşanmamış gibi bitmiş olamaz...
Bunların yok olmasını kabul edemiyorum.

Uzun zamandır konuşmuyor olmamızı kaldıramıyorum.
Eksildim.
Çok özlüyorum..

Keşkelerim çok fazla.


Arkadaşım desem az kalır, yanlış olur biliyorum.
Şöyle ifade edebilirim.

"Yanındayken şımarık bir kız çocuğu olabiliyordum. Aynı sıraları paylaştık . Hocalardan benim yüzümden az mı eksiler aldı. "Çağrı konuşma" dediklerinde "ben değil Özge konuştu" hiç demedi. Birbirimizle hep uğraştık. Eşek göz derdi bana. Ben sinir…