Film Arşivi

Ocak 13, 2015 0 Comments A+ a-
                 Neler izlediniz bu hafta ? Ben epeyce film izledim. Zamanı olmayanlar üzülmeyin, sizin için de izliyorum. Hatta sizin için zaman kaybı filmleri bile izliyorum ki siz değerli zamanınızda direk olarak en iyilerine ulaşın.

Minik Bilgi:  European Audiovisual Observatory'nin yöneticisi Martin Kanzler'in Türkiye sinema endüstrisi hakkında yayımladığı raporda 2014 yılında Türkiye'nin sinema bileti satışı 58 milyonu geride bırakmış durumda, bu bilet satışının yüzde 60 ı yerli filmleri izlemek içinmiş. Ayrıca bahsi geçen yılda yerli yapım filmler için satılan bilet sayısının yüzde 79 unun sadece on film tarafından elde edildiğini belirtiyor.

Şimdi;
ilk filme hemen geçiyorum.

Coherence - Paralel Evren (2013)


2013 - ABD
Bilim Kurgu
89 Dak.
James Ward Byrkit

   Düşük bütçeli bilim kurgu, herkes izlemeli tabii bir başyapıt kesinlikle değil. Fakat soluksuz izlenecek, beyin fırtınası yapabiliceğiniz ve değerli vaktinizi çalmayacak 33.istanbul film festivali programının gizli cevheri. Beğenmeyenlerin ise anlamamış olma ihtimali yüksek *.*
İmdb puanı; 7.1

In Your Eyes - İkiz Hayat (2014)2014 - ABD
Bilim Kurgu ,   Romantik
106 Dak.
 ,   ,   ,   ,  
Joss Whedon
,  

Hep aynı tür filmler tavsiye ediyorum öyle değil mi? Bilim-kurgu nun dibini gördünüz iyice. Biliyorum ama ne yapabilirim filmler şahane. Bu film de onlardan biri. Gözlerinizin gördüğünü bir başkasının da gördüğü,hissettiğinizi bir başkasının hissettiğini düşünün ve bunları paylaştığınız bir insanı, film böyle bir film. Ayrıca soundtrack' ları da iyi buldum.
imdb puanı 7.2

The Water Diviner - Son Umut (2014)


26 Aralık 2014
2014 - ABD ,   Avustralya ,   Türkiye
Dram ,   Savaş
97 Dak.
Andrew Knight
,  

   Beklentim fazla olduğu için biraz hayal kırıklığı yaşadım. Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan biraz eğreti duruyordu Russell Crowe un yanında. Russell'ın tarafsız duruşuna hayran kaldım; ilk defa bizim milletimizi kötülemeden çekilen bir film olmuş diyebilirim. Daha ne diyeyim, 
Haydi Sinemaya!!
imdb puanı 8.3 


Guardians of the Galaxy - Galaksinin Koruyucuları (2014)

01 Ağustos 2014
2014 - ABD
Bilim Kurgu ,   Aksiyon ,   Macera
122 Dak.
 ,   ,   ,   ,  
Vin Diesel ,  Bradley Cooper ,  Josh Brolin
James Gunn ,  Nicole Perlman


Marvel son yıllarda süper kahraman filmlerinde çıtayı baya yükseltti Iron Man ,Thor,Kaptan Amerika ,Yenilmezler,Örümcek Adam,dan sonra yeni bir süper kahraman serisini daha eklemeleri gerekiyordu bence çünkü yeni bir kana ihtiyaç vardı bunuda çok iyi başardıklarını düşünüyorum.
imdb puanı 8.2

The Giver - Seçilmiş (2014)


10 Ekim 2014
2014 - ABD
Bilim Kurgu ,   Dram
97 Dak.
Michael Mitnick
,  

Bilim-kurgu *.* ne yapayım, en iyi filmler bilim-kurgu türünde benim için. Kitabını okudunuz mu? Yüzyılın kitabıydı zaten filminide bir o kadar iyi, tabii kitap her zaman kazanır. 
Kitapta 11, filmde de 18 yaşında olan kahramanımız Jonas’ı, gerçek hayatta 25 yaşında olan ve en son Malefiz’de prens rolünde izlediğimiz Brenton Thwaites canlandırıyor. Jonas her vatandaş gibi bir aile ünitesinde yaşıyor ve “çocukluk döneminden mezun” olmak üzere. Bu aşamaya gelen gençler, konsey lideri Meryl Streep’in yönettiği büyük bir törenle, onlar için uygun görülmüş mesleklere atanıyorlar. Jonas’ın “İleriyi görebilme” özelliği olduğu söylenerek “The Giver” rolündeki Jeff Bridges’tan, kendi toplumunun hiç bilmediği “Hayatın Gerçeklerini” öğrenmek üzere “The Receiver” eğitimine gönderiliyor. Bundan sonrası, Jonas’ın öğrendikleri ile yaşadıkları arasında yargıları, çelişkileri. Yani film, biraz “1984” biraz “The Divergent (Uyumsuz)” biraz da Pleasantville (Yaşamın Renkleri). 
İmdb puanı 6.6 


İyi Seyirler.


Tıklıyor muyuz?