Saç Modelleri

Ocak 24, 2015 4 Comments A+ a-


Tüm kadınların üzerinde en çok uğraştığı, düşündüğü bir konu varsa oda saçlarıdır.
Her zaman söylerim, bir kadının en güzel aksesuarı saçlarıdır. Saçlarınız sizi bakımlı gösterir. Saçlarınız ne kadar cansızsa sizde o kadar cansız gözükürsünüz. 

Saçlarınızı boyatmak ise özellikle yanlış tercihler bence kendinize yaptığınız en büyük haksızlık. Bana kalırsa size %100 yakışan renk, doğal saç renginizdir. 
Saçlarımızın güzel gözükmesinin ilk adımı tabii ki sağlıklı, canlı olmasıdır. Fakat bu konuyu daha sonralara sakladım. Bugün saçlarımızın modelini doğru seçip seçmediğimize karar verelim.

Eğer yaşınız 20 li yaşlara geldiyse atık kendinize yakışan modeli ya da modelleri biliyorsunuzdur. Kendinize yakışmayan saç modelini kullanmamaya dikkat edin. Bu durum sizi olduğunuzdan farklı gösterebilir. Daha büyük bir yüzünüz varmış gibi ya da olduğundan geniş alnınız.

Öncelikle yüz tipimizi belirlememiz gerekiyor.


Peki yüz şekli nasıl belirlenir? Yüz şeklini belirlemenin en iyi ve bir o kadar da basit yolu için yüzünüzü düz tutun, aydınlık bir yerde, mimik yapmadan ve yüzünüzü kasmadan düz bir fotoğrafınızı çekin.
Saçlarınızın bitiş noktalarına, şakak kısmına, çene çıkıntısına ve çene ucuna noktalar koyun ve bu noktaları birleştirin. Oluşan görüntü yüz şeklininiz için bir taslak oluşturur. Çeşitli yüz tipleri vardır; oval ki bu en idealidir, üçgen, kare, uzun, ters üçgen, yuvarlak, kalp ve elmas bunlardan bazılarıdır. 

Yuvarlak Bir Yüze Sahipseniz…
Asimetrik kesimler yuvarlak yüzler için idealdir. Yana doğru kesilmiş kahkül, yüzünüzü çok daha ince gösterecektir. Aynı zamanda uzun ve düz saçlar da sizler için ideal.

Oval Bir Yüze Sahipseniz…

En şanslı yüze sahip kişisiniz demektir. Çünkü neredeyse bütün saç kesimlerini, bütün saç modellerini kusursuz bir şekilde taşıyabilirsiniz. Ama ideali fazla uzun olmayan ve ortadan ayrılmış saçlar. Saçlarınıza bir de ufak dalgalar eklerseniz mükemmel duracaktır.

Kare Bir Yüze Sahipseniz…

Saç modeliniz yuvarlak kesimlerden ibaret olmalı. Böylece kare yüzünüzün keskin çizgilerini yuvarlak saç kesimi ile bir nebzede olsa yumuşak hatlara dönüşecektir. Özellikle alın kısmınız ve çene kısmınız keskin köselerden oluşuyorsa yanaklarınıza dökülen saçların yuvarlak kesim ve alın kısmınızın sadece tek tarafına kısa kesilen kahküller yüzünü kare görüntüsüne uyum sağlayacaktır. Saç düzleştiricilerle saçlarınızı düzleştirmeniz kare yüzünüzü daha küçük göstermeyi sağlar.
Kalp Şeklinde Bir Yüze Sahipseniz…

Alnınız geniş, çeneniz dar demektir. Bu nedenle alnınızı az da olsa gizlemek yararınıza olacaktır. Çeneye kadar dümdüz inen, çeneden sonra dalgalarla devam eden saçlar sizler için ideal olacaktır.


4 yorum

Write yorum
SENA
AUTHOR
12 Ağustos 2015 13:27 delete

Blogun Mükemmeell... Ayrıca tatlımmm sen hiç kıvırcık saça sahip oldun mu? ben at kuyruğu bile yapamıyorum kafamın üstünden minik minik anten gibi saçlar çıkıyo diye sen gelmişin topuz yap diyon. onu yapmam için 2 saatimi ayırıp önce saçımı düzleştirmem lazım ki saçımı düzleştirirsem eğer kıyıp da bu modelleri yapmam yapamam ben burda Kısa Saç Modelleri bikaç model buldum ama onlarda feciii offff napcam ben yaaa

Reply
avatar
15 Ağustos 2015 02:19 delete

kıvırcık saçı olduğu gibi bırakınca bence çok daha güzel bir havası oluyor.Burgu modelini uygulayabilirsin bence saçlarına :) eğer nasıl yapıldığını bulabilirsem paylaşırım :) blogumu beğendiğine sevindim. Teşekkür ederim :)

Reply
avatar
Nasil Kadin
AUTHOR
17 Eylül 2016 08:37 delete

Saç bakımı çok önemli fakat özellikle sık kestirenlerin saçları daha çok yıpranıyor aynı benim gibi. Bunun için bakım kremleri kullanıyorum. Özellikle buradaki gibi Kısa Saç Modelleri olanlar da bu konuda daha dikkatli olmalıdır. Blogunuzda bizi bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim

Reply
avatar
Nasil Kadin
AUTHOR
17 Eylül 2016 08:38 delete

Saç bakımı çok önemli fakat özellikle sık kestirenlerin saçları daha çok yıpranıyor aynı benim gibi. Bunun için bakım kremleri kullanıyorum. Özellikle buradaki gibi Kısa Saç Modelleri olanlar da bu konuda daha dikkatli olmalıdır. Blogunuzda bizi bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim

Reply
avatar