Moda

Ocak 30, 2015 0 Comments A+ a-  Günümüzde kızlarımızın en çok yaşadığı özelikle günlük hayatta doğru parçaları birleştirme problemi.  " ne giyicem ben " hatta şöyle " ben ne giyicem yaaaaaa!!! hiç bir şeyim yok" . Sabahları gardırobun önünde saatler geçirenler ve ne giyeceğine bir türlü karar veremeyenlerden bahsediyorum. 

Bir çoğunuz düşünmeden alışveriş yaptığı için o aldıklarını birbiriyle uyduramıyor. 
Hatta ve hatta kendine bile yakıştıramıyor.
 Durum böyle olunca indirimde bulduğun o güzel mi güzel kazak, etiketiyle birlikte dolabında asılı kalıyor. Bu yüzden bir kaç kombin örneği vereceğim ve sizlerde bu kombinleri kendinize örnek alabilirsiniz. 
Günlük Kombinler

 Peki, günlük hayatımızda da şık olmak için nasıl giyinmeye özen göstermeliyiz?


  O çok sevdiğin giymelere doyamadığın ayakkabının, hırkanın hiçbir zaman modası geçmeyecek. O senin en sevdiğin parça. Seninle bütünleşmesi başka bir moda. Bir şey eğer seni anlatıyorsa mesela salaş bir hırka o senin modandır. Yıllar sonra bile salaş hırka seni anlatacaktır. Bunların modası geçmeyecektir.

Kıyafetinizle bütünleşen, sizi yansıtan parfümleri de unutmayalım. 


Kombin oluştururken öncelikle kendi fiziksel özelliklerinizi yani proporsiyonunuzu bilmelisiniz. Mesela geniş kalçalarınız varsa yüksek belli değil orta yüksek bel pantolon tercih etmelisiniz. Kısa kazaklardan uzak durmalı onun yerine kalçalarınızı gizleyecek uzun kazaklar ya da hırkalar tercih edebilirsiniz. 

Şıklık bir bütündür ve bunu asla tek bir aksesuvarla sağlayamazsınız . Eğer her tarafınız dökülüyorsa, 

sadece çok trendy

bir çanta veya ayakkabı giyerek kendinizi asla kurtaramazsınız.


Bir moda kurbanı gibi görünmek istemiyorsanız, kıyafet alışverişi yaparken çok iyi düşünün. 

Kabinde giydiğiniz parçaların her birini ayrı ayrı inceleyin, vücuduna yakışıp yakışmadığına 

bakın ve öyle satın alın.

Ten renginize uygun kıyafetler seçmelisiniz. Genellersek iki çeşit ton vardır; cool ve warm öncelikle bunu öğrenmeliyiz. Bunu belirlemenin bir çok yolu var. Mesela damarınız maviye kaçık bir renkteyse bu durumda cool renkte tene sahipsiniz yani pastel tonları size daha çok yakışıcaktır. Eğer damarlarınız yeşile dönük renkteyse size daha canlı renkler yakışacaktır. 

Evet taytlar birkaç sezondur çok moda ama size yakışmayacağını düşünüyorsanız, asla taytı tek 

başına giymeyin. Uzun tunikler ve topuklu çizmelerle çok daha güzel görüneceğiniz kesin!

Onun dışında kombinlerinizi oluştururken kombin kombin durmamalı yani demek istediğim uğraşmayın renklerle. Çantayla ayakkabının aynı renk olması eskilerde kaldı diyebilir miyiz? Kısmen öyle.  Renk uyumu konusunda takıntılı olabilirsiniz ama eğer tonları tutturamayacaksınız, boşverin gitsin! Hem de bütün modacılar renk uyumunun çok demode olduğunu söylediği bugünlerde!

  Jean pantolonlarınızı, baskılı tişörtlerinizle, büyük çantalarınızla ve topuklu ayakkabılarınızla tamamlayabilirsiniz. Daha spor bir tarz içinse, düz ayakkabılar sizin için doğru bir seçenek olacaktır. Boru paça jeanlerin ise; blazzer ceketlere en yakışan tamamlayıcı olduğunu unutmayın. Altına giyeceğiniz bootie tarzı bir çift ayakkabı ile şık bir görüntü sergilersiniz.