Ne var, Ne yok ?

Ocak 22, 2015 0 Comments A+ a-
   Kozmetik takıntımdan, mağazalara pek uğramaz oldum. Varsa yoksa allıklar, rujlar, farlar... Ama koleksiyonumu tamamladığımı ve gözümün doyduğunu hissetmeye başladığımdan beri tekrardan mağazaların yolunu tutmaya başladım.
 
 Ben yokken neler olmuş böyle diyerek bu senenin hitlerine bakındım.
 İlk göze çarpanlar ne dersiniz?


-Deri detaylar hatta sadece deri parçalar. Deri denildiğinde aklınıza sadece siyah gelmesin, lütfen. Haki yeşili ve bordo renk de deri için harika iki seçenek.


-Ve kürkler, kürk detaylı montlar kısa bir süre ortadan kaybolmuş olsa da yine geri döndü.

*Şimdiye kadar bahsettiklerim benim dolabımda kendilerine çok fazla yer bulamıyor. Devam edecek olursak;

-Tunikler şahane olmamış mı? Deri taytlarla kombinlemek, mat kumaş taytlardan çok daha şık olmuş.
En sevindiğim şey ise kısa kazakların yavaş yavaş kaybolması. Çünkü yüksek bel pantolon ve kısa kazak kombinleri çok nadir kızlarımıza yakışıyordu. Evet! Sen, sana hiç yakışmıyordu.
-Yılbaşı akşamlarının vazgeçilmez parçaları payetli etekler, payetli elbiseler. Eğer dozunda kullanılırsa, günlük hayatta da ben sevebilirim. Fakat payet kullanırken orantılı şıklığa çok dikkat etmelisiniz. 

-Ekoseler, evet benim kalbimi deli gibi çarptıran o ekoseli fularlar. Ba-yıl- dım. Ayrıca etnik desenler ba-yıl-dım. Ama kırmızı ekose gömlekleri bi zahmet artık yakın.

-Gelelim renklere; Herkes pastel tonları giydi mi bu kış??. 
Çok güzel bu kış, bu kış çok asil geçiyor.
Ayrıca bu sene bakır tonları da oldukça moda. (Özellikle makyajınızda kullanmayı unutmayın.)
 Klasik pantolonlarda da hardal sarısını oldukça fazla gördüm ve bence çok hoş.  Maskülen tarzdan da biraz bahsetmek gerekirse; erkek giyimin kadınlara modernize edilmiş halidir. En belirleyici parçası kuşkusuz ayakkabılar.   Bana kalırsa maskülen tarz kadınlara ayrı bir çekicilik katıyor. Koyu renklerin hakim olduğu maskülen tarz şapkalarla tamamlandığında gayet modern bir görüntüye ulaştırıyor. Bahsettiğim şapkaları bulabilmek için erkek reyonlarını gezebilirsiniz. Gözlüklerde de öyle.
Zayıf bayanlara daha çok yakıştığını belirtmek gerek. Fakat doğru parçalarla her bayan bu görüntüyü kolayca yakalayabilir.