Ana içeriğe atla

Kahve Keyfi   Bu aralar kime sorsak kahve içmeyi seviyor öyle değil mi?
Peki kahve keyfini biraz daha yukarılara taşımaya ne dersiniz? Kafelerde , kahve dükkanlarında içtiğimiz kahve keyfini, evimizde yaşamaya ne dersiniz?

-Öncelikle evinde kahve makinesi olmayanlar, kahve makinesine ihtiyacı olmayanlar için küçük ipuçları verelim. 
  

- Bu uygulama benim çok küçük yaşlarımda öğrendiğim bir şey. İstediğiniz kadar kahveyi (nescafe, jacobs vs) , esmer şeker (tercihen) bunları fincanımıza koyduktan sonra içerisine bir damla su damlatıyoruz ve başlıyoruz çay kaşığı ile karıştırmaya sonra bir damladan biraz daha fazla su (işte ayarlayın siz onu) köpürüne kadar karıştırıyoruz. Bu işlem 3-5 dk sürüyor. Üstüne sıcak su ve biraz yağsız süt koyduğunuzda cappuccino hazır oluyor. Yine tercihen üzerine tarçın serpebilirsiniz. Kahve ve tarçın gerçekten dayanılmaz oluyor.-Gelelim kahve makinesi olan evlerimiz için minik ipuçlarına. 
Öncelikle kullandığımız kahve çekirdeğini iyi seçmeliyiz. Ben tüm markaları denedim. 1-2 tanesinden bahsetmek gerekirse. Kahve dünyasının kahvesini sevemedim çünkü yoğun istemediğimi söylüyorum verdiği kahve bana ağır geliyor. Bence iyi muhafaza edemiyorlar. Starbucks gayet iyi ve çeşitleride fazla kendi zevkinize göre satın alabilirsiniz.. Onun dışında Eminönün'e gitme imkanınız varsa elbette en iyi kahve orada.
Genellikle kullandığım kahve çekirdeklerini tchibo dan alıyorum. En az starbucks kadar iyi .


Benim tercihim.

Benim makinem sütü köpürtmediği için alternatif yollara başvurdum. Onu anlatıyım hemen;
Kahvemizi hazırladıktan sonra bir kupaya sütümüzü (yağsız) koyup süt köpürtücü ile sütümüzü köpürtüp hazırladığımız kahvenin üstüne döküp kahvemizi hazırlayabiliriz. Sütü belki biraz ısıtırsanız daha iyi olabilir köpüğümüzün soğuk olmasını istemeyebiliriz.
Süt köpürtücüsünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Fiyatı da epey uygun. Ben yine tchibo mağazından satın almıştım.


Şimdi de kahve makinelerinden biraz bahsedelim. Artık her eve girdi. Hala evinde olmayanlar için bir iki araştırma yaptım. 

*

Kahveyi kendim öğütmek istiyorum

Bosh MKM6000 kahve değirmeni birçok kişi tarafından kullanılıyor. Özel bıçakları ile çekme süresine bağlı olarak ince veya kalın öğütüyor. Kahve dışında baharat çekmek için de kullanılabiliyor.
70 TL

Hem öğütsün hem hazırlasın

Philips HD7740 veya yeni modeli olan HD7751kahveyi hem öğütüyor hem hazırlıyor. Kahvenin miktarını ve sertliğini kendisi ayarlıyor. Ancak hazneye kaç fincan yapacaksanız o kadar su koymanız gerek, yoksa suyun tümünü kullanıyor. 2-12 arası seçim, yalnız kahve miktarını ayarlaması için geçerli.
270 TL

Combo olsun, her şeyi yapsın

Delonghi BCO264B bu tercih için ideal görünüyor. Espresso, cappuccino, filtre ve arpa özütlü kahve hazırlama seçeneği sunuyor. Espresso podlar ile kolay kullanım imkanı sağlamasının yanı sıra zaman ayarı, kahveyi sıcak tutmak için ısıtıcı taban ve sabit altın filtreye sahip.
Bu makinede aklım kalmadı değil :)
370 TL

Espresso ve cappuccino yapsın yeter

Delonghi EC 200 CD 4 kişiye kadar ideal bir ev tipi espresso ve cappuccino makinesi. Okuduğum yorumlara dayanarak memnun olmayan yok diyebilirim. Toz espresso kahvesinin dışında “Easy Serving Espresso” hazır kahve poşetleri ile birlikte de kullanılabiliyor.
225 TL

Zahmetsiz olsun, her şeyi yapabilsin

Ben kahveyi bayatlatırım, o yüzden kapsül kahveye sıcak bakıyorum diyorsanız; filtre kahve, espresso, caffè crema, cappuccino ve latte macchiato içmeyi seviyorsanız, TchiboCafissimo tam size göre.
Yalnız Tchibo kapsülleri tek kullanımlık ve 2. kez kullanımda içerisindeki plastik filtrelerden basınçlı sıcak su tekrar geçtiğinde pek sağlıklı sonuç alınamayacağı yönünde fikirler var.
Yakın zamanda yıkanabilir ve tekrar doldurulabilir çelik kapsül yapılmasını ve Cafissimo sistemi ile kullanılabilmesini umuyoruz.
Fiyatı 250 TL, ancak 150 TL üzeri alışverişlerde 200 TL‘ye alınabiliyor. Ayrıca 2 kutu (20 kapsül) kahve hediyesi bulunuyor.


*


Eğer kendimizi biraz şımartmak istersek ya da misafirlerimizi.


Böyle minik aparatlar ile kahvemizi renklendirebiliriz.
AFİYET OLSUN

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Temiz İçerikli Ürünlere Mer'aba (!)

Merhaba sevgili Heranyegane okuyucuları :)

 Bugün sizlere faydalı olacağını düşündüğüm bir konu ile karşınızdayım. Tüm hemcinslerimin derdi ileriki yaşlarda daha iyi görünmek değil mi? İleride bile değil her an hatta şimdi , şu an iyi görünmek!! !!!

" Bu yüzünden de en iyi yatırım cildinize yaptığınız yatırım "  diyorum ben :)

  Özellikle 40'lı yaşlarda cildimizin çok daha iyi görünmesi için şimdiden hem beslenmemize hem kullandığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekiyor. Spora vs. hiç girmiyorum bile. Kızlar işimiz çok zor onu biliyoruz di mi? İyi veya sağlıklı olmak hiç kolay değil. Ben şahsen sadece 1 gün boyunca %100 sağlıklı beslenebiliyorum.  Da-ya-na-mı-yo-rum! Neyse bunları geçelim.

  Artık dönem içeriği temiz ürünler kullanma dönemi. Sheido, Clarins, Bobbibrown, Lacome vs. gibi kozmetik firmalarının cilt bakımı ürünlerinden uzak durma vakti. Gelelim temiz içerikli ürün dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk sorulara..


Peki diğer markalar kadar etkililer mi? 

Temiz içe…

NİKE & ADİDAS ' ın Kıyasıya Rekabeti

Sonunda buradayım.
Özgür olmayı, sevdiğim şeylere vakit ayırmayı inanılmaz özledim.
Hem de çevremden blog sayfam ile ilgili güzel sözler duydum da geldim.
Bu durum beni çok mutlu ediyor.

Sizler için bahara uygun bir konu seçtim bugün. Geri dönüşüm muhteşem olsun dedim. (Kulaklarımda filmlerdeki kötü karakter kahkahası yankılandı.) Biraz saçmalayabilirim, çünkü vize haftasından yeni çıktım tadını çıkarıyorum. Ayrıca saçmalamayı severim.

Sizce alışveriş merkezine girdiğimde ilk hangi mağazaya uğruyorumdur? -Sephora mı?- Çok fena yanıldınız.

*Foot Locker !! *
- Acaba Nike Air Force geldi mi?
 -HAYIR!! GELMEöÖEÖDDİİÖOÖOİİ!! diyen satıcılarla muhatap oluyorum.
1 aydır derin üzüntüyle çıkıyorum o mağazadan.
Ayrıca sıcak günler için rahatsız bir ayakkabıymış, hava almıyormuş diyerek kendimi kandırdım. (ki gerçekten öyleymiş **.)

Merak edenler için görseli ;


Uzun modeli de var fakat benim tercih değiller. ( Türkçeme alkış istiyorum, bilerek düzeltmedim.)

İşte bu Nike Air Force ayakkabılar yo…

ÇAĞRI BARAN ' A

Uzun zamandır yayınlayabilmek için bir konu bulamamaktan yakınıyordum.

Aklıma bir şey geliyor boş sayfanın karşısına geçiyordum sonra bir şey oluyordu, vazgeçiyordum.

Araştırma yapmaya başlıyordum, sonra yine vazgeçiyordum.

Kısacası iyice kopmuş gitmiştim. Bu sayfaya geri dönmeyecektim.


...

Gel gelelim 25 yıllık hayatımın en büyük acısını yaşıyorum.

O artık aramızda  değil. Bunu kabullensem bile. Bir şeylerin bitmiş olmasını kabul edemiyorum.
Demek istediğim anılar,hisler.. hiç yaşanmamış gibi bitmiş olamaz...
Bunların yok olmasını kabul edemiyorum.

Uzun zamandır konuşmuyor olmamızı kaldıramıyorum.
Eksildim.
Çok özlüyorum..

Keşkelerim çok fazla.


Arkadaşım desem az kalır, yanlış olur biliyorum.
Şöyle ifade edebilirim.

"Yanındayken şımarık bir kız çocuğu olabiliyordum. Aynı sıraları paylaştık . Hocalardan benim yüzümden az mı eksiler aldı. "Çağrı konuşma" dediklerinde "ben değil Özge konuştu" hiç demedi. Birbirimizle hep uğraştık. Eşek göz derdi bana. Ben sinir…