2014'ün En İyileri

Şubat 27, 2015 0 Comments A+ a-

   Film arşivi serisine böyle bir yenilik eklemeye karar verdim. En beğendiğim filmleri tek tek söylemek yerine yıl yıl kategoriye ayırmak daha tertipli olacak gibi geldi. 2014 ile başlayalım. Geri geri gideriz ne dersiniz ??


Gece Vurgunu - Nightcrawler

28 Kasım 2014
2014 - ABD
Dram ,   Gerilim ,   Suç
117 Dak.
 ,   ,   ,  ,  
Dan Gilroy


Bu nasıl filmdi diyerek başlamak istiyorum. Çok etkileyici tüylerim diken diken oldu izlerken. Konusu da oldukça değişik. "Gereksiz uzatılmış" diye yorumlar okudum bana kalırsa yerli yerinde olmuş.
Muhteşem Güzellik - La Grande Bellezza
07 Şubat 2014
2013 - İtalya ,   Fransa
Dram ,   Komedi
142 Dak.
Paolo Sorrentino

Oldukça iyi repliklere sahip olan bir film. Hani hayattaki görüşlerinizi sorgulatan tarzda, farklı bir bakış tarzı. Mutlaka izlenilmesi gereken bir sanat filmi.İnsanları Seyreden Güvercin - En duva satt på en gren och funderade på tillvaron

26 Aralık 2014
2014 - İsveç
Dram ,   Komedi
101 Dak.
Roy Andersson

Sam ve Jonathan, hayattan bıkmış iki gezgin satıcıdır. Ne işleri tıkırındadır, ne de yaptıkları işten memnun oldukları söylenebilir. En sonunda bu gidişi değiştirebilmek için taktik değiştirmeye, insanlara daha cafcaflı laflar etmeye, icabında yalan söylemeye karar verirler. 
Roy Andersson'un yönettiği film, 71. Venedik Uluslararası Film Festivali'nde Altın Aslan ödülünü kazandı.
Para Avcısı - The Wolf Of Wall Street
07 Şubat 2014
2013 - ABD ,   İngiltere
Macera ,   Suç
180 Dak.
Terence Winter

Tamam yukarıdaki filmler birçoğunuzun iştahını açmadı(bu durum beni üzüyor) . Buyrun! Herkese hitap eden hareketli, eğlenceli bir film. Tüm anını hayranlıkla izleyebilirsiniz. İyi seyirler
Sen Şarkılarını Söyle - Inside Llewyn Davis

17 Ocak 2014
2013 - ABD
Dram ,   Müzikal
105 Dak.
,   
Joel Coen ,  Ethan Coen

Coen Kardeşler'in yine bir dönem dramasına imza attıkları Inside Llewyn Davis, 1960'lı yılların New York'unda geçiyor. 1960'lı yılların başında Greenwich Village, folk müziğin devrimine sahne olur. Film ünlü folk sanatçısı Dave Van Ronk'un hayatından ilhamla yola çıkarak, dönemin müzik piyasasında yaşananları ünlü sanatçılar Bob Dylan, Joan Baez ve Joni Mitchell eşliğinde beyazperdeye taşımakta. 2013 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışan filmin başrollerinde Justin Timberlake, John Goodman ve son dönemin dikkat çeken yeteneklerinden Carey Mulligan yer alıyor.Ve Perde - Sils Maria
19 Aralık 2014
2014 - Fransa ,   İsviçre ,   Almanya
Dram
124 Dak.
Olivier Assayas

18 yaşındaki tecrübesiz bir oyuncu olan Maria Enders, MalojaSnake adlı oyundaki Sigird karakteriyle büyük bir şöhret kazanmıştır. Oyun gereği Sigird, Helena adlı orta yaşlı bir oyuncunun bunalıma girerek intiharına sebep olmaktadır. 20 yıl sonra Maria (Juliette Binoche) şöhretinin doruğunda bir aktristir, ancak Jo-Ann Ellis (Chloe Grace Moretz) adlı genç bir aktris onun tahtını tehdit etmektedir. Sanki ona şöhret kapılarını açan oyundaki roller değişmiş, kendisi Helena olmuştur. Bu zor zamanlarında yanındaki tek kişi, asistanı Valentine'dir (Kristen Stewart).

Photobucket


(Bu haftalık bu kadar, filmler hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum ve diğer postlardan haberdar olmak için üye olmayı unutmayın. Sevgiyle kalın. )