Konumuz Neydi?

Şubat 11, 2015 0 Comments A+ a-


         Ne yapsam nasıl değerlendirsem bu boş sayfayı?
"Ne yaptık tatil de" diyerek neler yaptığımı mı yazsam ? Yoksa "ne olacak bu Türkiye'nin hali" mi desem? Ya da gençlik için üzüldüğümden mi bahsetsem veyahut yaşıtlarımın ne kadar saçmalığından mı bahsetsem üzüntüyle? Karar veremiyorum.

          Son zamanlarda aklım insanlığa empoze edilen yalan haberlere takılıyor. En basit örneği, ikiz kulelere olan saldırının altındaki gerçek ve bizlere gösterilenler. Bunları biliyoruz değil mi? Ya da bilmiyor musunuz? Tam olarak bilmiyoruz, ne oluyor dünya da bilemiyoruz. Bir arkadaşımız çok güzel açıklamış, hala okumayanlar için linkini de veriyorum. -TIK-
Evrenin sahibi kim diye düşünüyorum.  Acaba gerçekten tüm insanlık mı? Yoksa neden gerçekleri saklasınlar. Gerçekleri öğrensek neler olur? Bir şekilde gerçek ortaya çıkınca kim kılını kıpırdatıyor. Ülkemizde olan olaylara ses çıkaranlar azınlıkta kalıyor. Birilerinden korkuyorlar ama halktan değil.

          Bu ipler kimin, kimlerin elinde? Hay ben o ipleri elinde tutana başlarım. Yeter aklımızı ve midemizi bulandırmayın. Herkesi bir şekilde sindiriyorlar, hayır sinmeseler ne olacak o sindiremediğiniz kısım insanlığı kurtaracak mı? Verildi ellerimize oyuncaklar, doğru bilgiye ulaşmamızı da engellediler. Onların izin verdiği kadar gelişip, izin vermediği kadar öğrenmeyeceğiz. Düşünüyorum, bu döngü nasıl kırılabilir diye. Ben kırmayacağım benim gibi milyarlarca insanda kırmayacak. Bizler hayatımızı düzlükte sürdürmeye çalışacağız . Aklımızda sorular ne olacak bu insanlığın hali diyeceğiz.

        Bu konu hakkında kitaplar yazılıyor, kitaplar filmlere çevriliyor. Bayılıyorum izlemeye de okumaya da. Şu Göçebe filmi, hani insanlığın dünya gibi harika bir gezegeni mahvettiği için uzaydan ruhani varlıklar gelip istila ediyordu ya ülkemizi. Biz bunu hak ediyoruz. Ama sonumuz hangi film gibi olabilir biliyor musunuz? Neydi o filmin adı hani başka bir alan oluşturuyorlar dünyadan uzakta , kıdemli insanları alıyorlar ve gerisi dünya da kalıyor. Kıdemliler her türlü teknolojiden yararlanırken dünyadakiler sefil gibi kalıyor. Heh işte susa susa öyle sefil kalacağız bu dünya da. Neydi şu filmin adı ya bulunca şuraya yazacağım - -Elysium : Yeni Cennet-   Buldum o.o