Cinnet

Şubat 07, 2015 4 Comments A+ a-


Çünkü şüphe cinnetin kız kardeşidir. O narin, kırılgan şüphe, boy attıkça ablasına benzer. O mağrur genç kız büyür ve histerik bir kadın olur. 
                                     ***
Bir yanım hikmet, bir yanım cinnet.” Hikmeti de cinneti de iyi tanırım. Hikmet ağzına gelen o kıyıcı, korkunç sözcükleri size bir türlü söyletmeyen, cinnet aynı sözcükleri içinizde bırakmayandır. Hikmet susturur, cinnet bağırtır. Bir hikmete, bir cinnete dönüyorum her dakika. Her dakikam ayrı kararsız. 4 yorum

Write yorum
Adam Zeka
AUTHOR
7 Şubat 2015 11:05 delete

. adamzeka.blogspot.com

Reply
avatar
12 Şubat 2015 06:34 delete

Şöyleki hikmet kontrol edebilir cinnet aslında siz değilsinizdir. Arasında kaldığınız cinnet çizgisinin bir tık aşağısı yada adı cinnet olmayan herneyse o bence.

Reply
avatar
15 Şubat 2015 15:46 delete

Cinnet diye bahsettiğim şey kızgınlığın, kıskançlığın, öfkenin ve hatta kinin birleşip dışa vurumudur. Halk dilindeyse cinnet gözü dönmüş, benliğini kaybetmeden kişi anlamındadır. Bu masal niteliği taşımaktadır. Benliğini kaybeden insan olayları hatırlamaz. Fakat söz gelimi cinnet geçiren kişi gayet kendindedir. Olayları net hatırlar. O yüzden lafı uzatmadan cinnet aslında tam benim anlattığım gibidir. :) ooh bitirdim :)

Reply
avatar
15 Şubat 2015 15:49 delete

Blog sayfanızı inceledim. Takip etmeye değer. Başarılarınızın devamını dilerim :)

Reply
avatar