Film Arşivi

Şubat 12, 2015 2 Comments A+ a-

 
-Film izledik mi bu hafta? Yoksa çok çalışıp vakit ayıramadık mı?Ya da tatildeydiniz ve bol bol gezdiniz öyle değil mi? Ben ise son film arşivi yazımdan bu yana üç tanecik film izledim. Onlardan da sizlere bahsedeceğim kısacık kısacık.Jupiter Yükseliyor / Jupiter Ascending


06 Şubat 2015
2015 - ABD
Bilim Kurgu ,   Aksiyon
127 Dak.
,   
 ,   ,   ,   ,  


Eddie Redmayne son zamanların en iyi oyuncularından bilirsiniz. Fakat bu filmde neden rol aldı diye düşünmeden geçemedim. Tabii rolünün hakkını vermiş. Hatta en iyi sahneler onun olduğu sahnelerdi. Onun dışında vasat sayılabilecek bir filmdi. Ben hiçbir filmden kolay kolay sıkılmadığım için bu filmden de sıkılmadım. Senaryosu iyi olmasına rağmen sönük bir film olmuş. Onun dışında devam filmi gelicek gibi gözüküyor. Tabii istedikleri İlgiyi görürlerse.

Ratatuy / Ratatouille


24 Ağustos 2007
2007 - ABD
Animasyon ,   Aile ,   Komedi
111 Dak.
,   
 -
Engin Alkan ,  Toprak Sergen ,  Ian Holm ,  James Remar,  Will Arnett
Brad Bird ,  Jim Capobianco ,  Kathy Greenberg ,  Jan Pinkava ,  Emily Cook

İzlemekte geç kaldığım, eğlenceli bir animasyon filmi. Çokta komik . Daha ne diyebilirim ki. İzleyin

Zaman Sapması / Time Lapse2014 - ABD
Bilim Kurgu
104 Dak.
 ,  

Düşük bütçeli filmlere de şans vermek gerekiyor. Açıkcası ben bilimkurgu aşığı olduğumdan dolayı öyle çekinerek izlemiyorum, izlemek için can atıyorum. Bu film harika bir konu bulmuş olmasına rağmen bütçe yetersizliğinden olsa gerek film istenilen etkiyi vermiyor. Enteresan ve sürükleyici. Sonunda da şaşırtıyor. İzlemeye değer.

*
-İzlediklerimin dışında ise sizlerle benim en çok merak edip izlediğim belgesel filmlerden bahsedeceğim.
Açıkcası en sevdiğim belgeseller kesinlikle tüm galaksilerin bilinmeyenlerini konu almış olanlar. Geri kalan belgeselleri tv de denk geldiğim zaman izliyorum. Bu bahsettiklerimi arşivimde saklıyorum.

Cosmos: Bir Uzay Serüveni (2014) | IMDb 9.5


Cosmos: Bir Uzay Serüveni; evrenin görkemini ortaya çıkartmak ve Kozmik Takvim ve Hayal Gücü Gemisi de dahil olmak üzere orijinal serilerin bilinen yönlerini tekrar keşfetmek için bilimsel hikaye anlatımının yeni yollarını buluyor. Neil deGrasse Tyson'ın anlatımıyla daha da izlenesi oluyor.

The Universe (2007) | IMDb: 9.0


Bilimsel veriler ışığında, Büyük Patlama'dan galaksilere, yıldızlardan gezegenlere ve uydulara kadar, her bölümde farklı astronomik konuları işleyen son derece eğitici bir belgesel çalışma. Açıklayıcı yalın anlatımı, zengin görselliği ve bilgi tekrarına kaçmayan içeriğiyle arşivinize girmeyi hak ediyor.

Solucan Deliğinden (2010) | IMDb: 8.9


Sunuculuğunu Morgan Freemanın yaptığı, Discovery Science'ta yayınlanan bir bilim belgeseli "Through the Wormhole". Her bir bölüm Morgan Freemanın bir anısıyla başlayıp daha sonra bilimsel açıklamalara giden bir dizi uzman tarafından farklı şekillerde yorumlanıyor. Belgesel sadece bilim meraklıları için değil genel bir izleyici kitlesine hitap etmek için hazırlanmış. 
8 bölümlük ilk sezonda, Tanrının varlığı, zaman yolculuğu, dünyada varoluşumuz hakkındaki tezler işlenmiş.

 Evrenin Harikaları (2011) | IMDb: 8.8


Wonders of the Universe (Evrenin Harikaları) fizikçi Brian Cox'ın sunduğu BBC, Discovery Channel ve Discovery Science tarafından hayata geçirilen bir televizyon yapımıdır. İlk defa 6 Mart 2011 tarihinde BBC Two'da gösterilmiştir. Yapım dört bölümden oluşmakta ve her bir bölüm evrenin harika olarak görülen bir yönü üzerinde durmaktadır.

Not: Belgesellerin açıklamaları onedio.com dan alıntıdır.

2 yorum

Write yorum
27 Şubat 2015 14:45 delete

Çocuk olduğundan beri sinema izlemek hayal oldu. Uydudaki film kanallarından seyretmeye çalışıyorum. Film izlemeyi çok seviyorum. Iadeyi ziyarete geldim. Takipteyim. Blog keşif etkinliğini bloğunda yayınlarsan sevinirim. Böylece daha çok blog tanıma fırsatı buluruz. Teşekkürler. sevgiler

Reply
avatar
27 Şubat 2015 14:45 delete

Çocuk olduğundan beri sinema izlemek hayal oldu. Uydudaki film kanallarından seyretmeye çalışıyorum. Film izlemeyi çok seviyorum. Iadeyi ziyarete geldim. Takipteyim. Blog keşif etkinliğini bloğunda yayınlarsan sevinirim. Böylece daha çok blog tanıma fırsatı buluruz. Teşekkürler. sevgiler

Reply
avatar