Ana içeriğe atla

Blog Sayfanızı Kişiselleştirin     Kaç gündür blog temasıyla uğraşıyorum. Blog sayfamı 3 aydır kullanıyorum ve hala bir temaya tam olarak karar vermiş değilim. Aklımda bir şeyler var fakat hazır temalar dört dörtlük o aklımdaki kalıba uymuyor. Tekrardan kodlarını düzenlemek gerekiyor. Tabii ben de o konuda çok bilgili değilim. Bir harfi bile eksik girince tema bozuluyor. Şimdilik blogumda gördüğünüz temayı kullanmaya karar verdim. Beğendiğim birkaç temayı da kaydettim. İleriki zamanlarda düzenleyeceğim. Bu konu ile ilgilenirken şahane bir internet sayfasına denk geldim . Ancak internet sayfasını sizinle paylaşmadan önce tema değiştirme işlemini nasıl yapıyoruz sizlere anlatmak istiyorum.

Blogger Teması Nasıl Değiştirilir ?

Öncelikle blogger'ın kendine özel temalar hazır temaları vardır. Hepimiz onları kolaylıkla seçip, keyfimize  göre ayarlayabiliyoruz.-Peki varsayılan temaları nasıl değiştireceğiz?


Blogumuzu yönettiğimiz sayfayı açıyoruz. (Yukarıda yardımcı görseli görüyorsunuz) Gördüğünüz gibi sol tarafta sırasıyla Önizleme,Kayıtlar, Sayfalar... sekmeleri var. Aşağı sırada gördüğünüz ŞABLON sekmesini tıklıyoruz. Açılan pencerede özelleştir butonunu tıkladığınız zaman önünüze gerekli işlemleri yapabilmeniz için şablonlar, arka plan, genişlik ayarları gibi sekmeler çıkacaktır. Bu sekmeler ile blog sayfanızı değiştirebilirsiniz.


-Peki biz bunların dışında temalar kullanmak istiyorsak ne yapacağız?


Bu sefer Şablonlar sekmesine tıkladığımız zaman Sağ Üst köşede Yedekle/Geri Yükle butonunu göreceğiz. Butona bastığımız zaman dosya yüklememizi isteyecektir. İşte tam bu noktada indirdiğimiz tema dosyalarını basitçe yükleyebiliriz.-Peki bu temaları nasıl değiştireceğiz?

Bu özel temaları Şablon >  Özelleştir kısmından malesef değiştiremiyoruz. O yüzden  kodlardan anlıyorsanız değişikliği yukarıdaki görselde gördüğünüz HTML'yi Düzenle kısmından yapabilirsiniz. Bu işlemi yapabilecek bilgiye sahip değilseniz, internetten bilgilenmek amacıyla yazılar okuyabilir, Youtube'dan videolar izleyebilirsiniz. Gelelim denk geldiğim ücretsiz temaların olduğu internet sitesine. Onun linki için -TIK .

Sizler için seçtiğim temalarTekrar hatırlatayım yukarıda gördüğünüz temalardan daha fazlasına şu siteden ulaşabilirsiniz -TIK.


Photobucket

(Yararlı bir yazı olduğunu düşünüyorum umarım işinize yarar. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum. İzleyici olmayı ve sorularınızı yorum olarak bırakmayı unutmayın)


Yorumlar

  1. Valla haftalardır zırt pırt değiştiryorum ben de benimkini:) Koddan html den anlar oldum :)

    YanıtlaSil
  2. aynen öyle :) insanın içine bir türlü sinmiyor :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Temiz İçerikli Ürünlere Mer'aba (!)

Merhaba sevgili Heranyegane okuyucuları :)

 Bugün sizlere faydalı olacağını düşündüğüm bir konu ile karşınızdayım. Tüm hemcinslerimin derdi ileriki yaşlarda daha iyi görünmek değil mi? İleride bile değil her an hatta şimdi , şu an iyi görünmek!! !!!

" Bu yüzünden de en iyi yatırım cildinize yaptığınız yatırım "  diyorum ben :)

  Özellikle 40'lı yaşlarda cildimizin çok daha iyi görünmesi için şimdiden hem beslenmemize hem kullandığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekiyor. Spora vs. hiç girmiyorum bile. Kızlar işimiz çok zor onu biliyoruz di mi? İyi veya sağlıklı olmak hiç kolay değil. Ben şahsen sadece 1 gün boyunca %100 sağlıklı beslenebiliyorum.  Da-ya-na-mı-yo-rum! Neyse bunları geçelim.

  Artık dönem içeriği temiz ürünler kullanma dönemi. Sheido, Clarins, Bobbibrown, Lacome vs. gibi kozmetik firmalarının cilt bakımı ürünlerinden uzak durma vakti. Gelelim temiz içerikli ürün dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk sorulara..


Peki diğer markalar kadar etkililer mi? 

Temiz içe…

NİKE & ADİDAS ' ın Kıyasıya Rekabeti

Sonunda buradayım.
Özgür olmayı, sevdiğim şeylere vakit ayırmayı inanılmaz özledim.
Hem de çevremden blog sayfam ile ilgili güzel sözler duydum da geldim.
Bu durum beni çok mutlu ediyor.

Sizler için bahara uygun bir konu seçtim bugün. Geri dönüşüm muhteşem olsun dedim. (Kulaklarımda filmlerdeki kötü karakter kahkahası yankılandı.) Biraz saçmalayabilirim, çünkü vize haftasından yeni çıktım tadını çıkarıyorum. Ayrıca saçmalamayı severim.

Sizce alışveriş merkezine girdiğimde ilk hangi mağazaya uğruyorumdur? -Sephora mı?- Çok fena yanıldınız.

*Foot Locker !! *
- Acaba Nike Air Force geldi mi?
 -HAYIR!! GELMEöÖEÖDDİİÖOÖOİİ!! diyen satıcılarla muhatap oluyorum.
1 aydır derin üzüntüyle çıkıyorum o mağazadan.
Ayrıca sıcak günler için rahatsız bir ayakkabıymış, hava almıyormuş diyerek kendimi kandırdım. (ki gerçekten öyleymiş **.)

Merak edenler için görseli ;


Uzun modeli de var fakat benim tercih değiller. ( Türkçeme alkış istiyorum, bilerek düzeltmedim.)

İşte bu Nike Air Force ayakkabılar yo…

ÇAĞRI BARAN ' A

Uzun zamandır yayınlayabilmek için bir konu bulamamaktan yakınıyordum.

Aklıma bir şey geliyor boş sayfanın karşısına geçiyordum sonra bir şey oluyordu, vazgeçiyordum.

Araştırma yapmaya başlıyordum, sonra yine vazgeçiyordum.

Kısacası iyice kopmuş gitmiştim. Bu sayfaya geri dönmeyecektim.


...

Gel gelelim 25 yıllık hayatımın en büyük acısını yaşıyorum.

O artık aramızda  değil. Bunu kabullensem bile. Bir şeylerin bitmiş olmasını kabul edemiyorum.
Demek istediğim anılar,hisler.. hiç yaşanmamış gibi bitmiş olamaz...
Bunların yok olmasını kabul edemiyorum.

Uzun zamandır konuşmuyor olmamızı kaldıramıyorum.
Eksildim.
Çok özlüyorum..

Keşkelerim çok fazla.


Arkadaşım desem az kalır, yanlış olur biliyorum.
Şöyle ifade edebilirim.

"Yanındayken şımarık bir kız çocuğu olabiliyordum. Aynı sıraları paylaştık . Hocalardan benim yüzümden az mı eksiler aldı. "Çağrı konuşma" dediklerinde "ben değil Özge konuştu" hiç demedi. Birbirimizle hep uğraştık. Eşek göz derdi bana. Ben sinir…