Blog Sayfanızı Kişiselleştirin

Şubat 20, 2015 4 Comments A+ a-     Kaç gündür blog temasıyla uğraşıyorum. Blog sayfamı 3 aydır kullanıyorum ve hala bir temaya tam olarak karar vermiş değilim. Aklımda bir şeyler var fakat hazır temalar dört dörtlük o aklımdaki kalıba uymuyor. Tekrardan kodlarını düzenlemek gerekiyor. Tabii ben de o konuda çok bilgili değilim. Bir harfi bile eksik girince tema bozuluyor. Şimdilik blogumda gördüğünüz temayı kullanmaya karar verdim. Beğendiğim birkaç temayı da kaydettim. İleriki zamanlarda düzenleyeceğim. Bu konu ile ilgilenirken şahane bir internet sayfasına denk geldim . Ancak internet sayfasını sizinle paylaşmadan önce tema değiştirme işlemini nasıl yapıyoruz sizlere anlatmak istiyorum.

Blogger Teması Nasıl Değiştirilir ?

Öncelikle blogger'ın kendine özel temalar hazır temaları vardır. Hepimiz onları kolaylıkla seçip, keyfimize  göre ayarlayabiliyoruz.-Peki varsayılan temaları nasıl değiştireceğiz?


Blogumuzu yönettiğimiz sayfayı açıyoruz. (Yukarıda yardımcı görseli görüyorsunuz) Gördüğünüz gibi sol tarafta sırasıyla Önizleme,Kayıtlar, Sayfalar... sekmeleri var. Aşağı sırada gördüğünüz ŞABLON sekmesini tıklıyoruz. Açılan pencerede özelleştir butonunu tıkladığınız zaman önünüze gerekli işlemleri yapabilmeniz için şablonlar, arka plan, genişlik ayarları gibi sekmeler çıkacaktır. Bu sekmeler ile blog sayfanızı değiştirebilirsiniz.


-Peki biz bunların dışında temalar kullanmak istiyorsak ne yapacağız?


Bu sefer Şablonlar sekmesine tıkladığımız zaman Sağ Üst köşede Yedekle/Geri Yükle butonunu göreceğiz. Butona bastığımız zaman dosya yüklememizi isteyecektir. İşte tam bu noktada indirdiğimiz tema dosyalarını basitçe yükleyebiliriz.-Peki bu temaları nasıl değiştireceğiz?

Bu özel temaları Şablon >  Özelleştir kısmından malesef değiştiremiyoruz. O yüzden  kodlardan anlıyorsanız değişikliği yukarıdaki görselde gördüğünüz HTML'yi Düzenle kısmından yapabilirsiniz. Bu işlemi yapabilecek bilgiye sahip değilseniz, internetten bilgilenmek amacıyla yazılar okuyabilir, Youtube'dan videolar izleyebilirsiniz. Gelelim denk geldiğim ücretsiz temaların olduğu internet sitesine. Onun linki için -TIK .

Sizler için seçtiğim temalarTekrar hatırlatayım yukarıda gördüğünüz temalardan daha fazlasına şu siteden ulaşabilirsiniz -TIK.


Photobucket

(Yararlı bir yazı olduğunu düşünüyorum umarım işinize yarar. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum. İzleyici olmayı ve sorularınızı yorum olarak bırakmayı unutmayın)


4 yorum

Write yorum
Adam Zeka
AUTHOR
21 Şubat 2015 02:41 delete

Faydalı bir yazı

Reply
avatar
22 Şubat 2015 07:59 delete

Valla haftalardır zırt pırt değiştiryorum ben de benimkini:) Koddan html den anlar oldum :)

Reply
avatar
22 Şubat 2015 11:06 delete

aynen öyle :) insanın içine bir türlü sinmiyor :)

Reply
avatar